• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Фитилчо - майстор
чет яну 30, 2020 11:09 pmkozl написа:
Брей такива са ама с изолация по стъблото. Днес работих сефте с тях и размазах два контакта на Шнайдер. При сравнение с Werа-та еми по-лесно се работи с тези отвертки на Bahco. На поглед невзрачни, а по-удобни. С по-малко сила повече стягат и те така превъртях резбите на шнайдерите.
И на мен ми е правило впечатление, че дръжките са доста удобни макар, да не изглеждат нищо осбено.
И понеже са дебелички(ако си ползвал голямата) правят голям лост заради големият диаметър на дръжката.
Браво, много добре си уцелил !
Белцер са еталон за отвертки от близкото минало.
yanko78 - специалист
Гледах в един хипермаркет отверки Вера, за 30-на лв комлекта, както и едни Бахко за същите пари. И двата комплекта ми се видяха супер китайски. Очаквах премиум визия и усещане, но уви. Явно по картинките в нета изглеждат ок, но на живо са трагедия. Взех да се отчайвам. Почти се навих за Факом тресчотки, ама взехда ме е страх.
addicted - специалист
Аз от 10 години напъвам само Wera отвертки и от купени два комплекта, най евтините изолирани и на скъпите изолирани имам счупена само една, фазомера(който не трябваше да се ползва за отвертка). Още ползвам активни първия купен комплект, беше с лазерно набраздена връх, който вече не личи. Когато се ползва точния размер за точния винт, тия отвертки са неунищожими. Наскоро купих PZ/S първи и втори номер на Wera. Имах ги на Usag, но втори номер се счупи без много зор, и още не ми е сменена от дистрибутора (нещо се правят на луди относно доживотната гаранция).
С ръка на сърцето казвам че на usag дръжката беше по удобна, позволява да се приложи повече сила, ама пък се счупи много лесно и неочаквано.
Клещи ползвам Knipex и NWS. Книпекса първият ми е на 10 години, резачки, не са мръдна ли и ги ползвам всеки ден. На същата възраст са и комбинираните клещи, не са мръдна ли и са навартяли милиарди обороти спайки. Имам и комбинираните клещи за електромонтаж 6 в 1, те са от по скоро, веднага след излизането си на пазара ги купих. Какво напъване виждат когато се реже 5х10 свт... нямам оплаквания.
Инструмента е скъп ни си струва.
Преди две години купих NWS секачки и комбинирани.
На пръв поглед изглеждат меки, като стиснеш дръжките и леко подават, но и те излезнаха много читави, една идея по евтини са от книпекс но не отстъпват по други параметри.
ky-kyy - майстор
Като съотношение цена - качество, препоръчвам инструментите на Униор. Ползвам с години техни комбинирани клещи, заголвачки, чешмиджийски и гаечни ключове, вложки и адаптори и досега никой не ме е предал. За отвертките нямам лични наблюдения, но познавам хора,които са доволни и от тях.
пишман_майстор - майстор
ср фев 05, 2020 10:32 pmyanko78 написа:
Гледах в един хипермаркет отверки Вера, за 30-на лв комлекта, както и едни Бахко за същите пари. И двата комплекта ми се видяха супер китайски. Очаквах премиум визия и усещане, но уви. Явно по картинките в нета изглеждат ок, но на живо са трагедия....
С черни дръжки са били Вера-та нали, има ги и за електричари с червен цвят? Това са продукт на Вера , но за една верига магазини в Германия брандирани под името Wisent . По-евтина версия на Вера Крафтформ, с малко по-калпава пласмаса на дръжката, без набраздяване на върха на инструмента, характерно за "истинската" Вера .
Но самите отверки не са чак лоши . Но са едно стъпало надолу под Крафтформ-да .
Примерно https://bauhaus.bg/komplekt-otvertki-wi ... oya/p/1587
и тези https://www.technopolis.bg/bg/c/WERA-K- ... L/p/478855
Са реално еднакви с различни цени :) като в Технополис има дори и една малка права допълнително
yanko78 - специалист
Гледах преди време едни отверки Хазет в едни продавачи на авточасти. Утре мисля да мина да ги видя пак. Тресчотки ще взимам или Факома споменат по рано или Wera Joker, почти съм сигурен и за торксовете, че ще са цветните на Вера. Заглеждам и шмиргел за точене на ножове, но специфичното е, че ще ми трябва да е и за керамични, така че за шмиргела още се колебая за тия комбинираните с бавно оборотен диск.
пишман_майстор - майстор
Въпреки, че съм фен на Вера , имам най-вече отвертките им в най-различни разновидности , цените им са пренадути . Не знам маркетинг ли е,що. Пренадути са, на почти всичките им продукти. Имат някои "попадения" откъм ергономия , функционалност , харесват ми доста, но знам, че има и други варианти/фирми които въобще не им отстъпват по качество, но пък ценово са по-поносими.
Вера залага на агресивна политика и реклама :) и явно е правилният подход, щото печели клиенти и фенове ( най-вече )
Купувам си техни неща, само ако са на яко промо/фалирали магазини и т.н. И аз чакаля за 1/4 Циклоп с някое комплектче .
aroot - специалист
Здравейте.
Искам да си взема хубави отвертки, за малки детайли, финни/часовникарски отвертки или там както се водят. Досега действах с едни незнайни войни взимани от руските пазари едно време. След десетилетие тънене в едни шкаф, разбрах че почти са разядени от ръжда и не става от тях нищо.
Гледам на вера има едни 12 парчета за 91 лв и не мога да оценя малко ли са много ли са за такова нещо. Някакъв линк с аналози? За какво ще ги използвам - за разглобяване на малки макети, детски играчки, и т.н. неща от дома и бита.
Имам една държалка за битове на вера с тресчотка и мога да подкрепя мнението по-горе. Най-грешно изхрачените 70 лв. Хубави са, но нищо уау..
addicted - специалист
Ако не ги ползваш да ти искарват парите инвестицията е безсмислена, когато обаче ги ползваш професионално се появява ефекта уау.
пишман_майстор - майстор
Е айде ся, само профи-та си купуват убави отверки :-D
И от двата лагера има. Аз не съм профи, но обичам хубавите ръчни инструменти, работи се с лекота. Последно си взех едни книпекси за фина електроника, няма лъжа, хубави са , много леко и елегантно кълцат , ама още имам една лека горчилка под езика, като се сетя какво дадох за тях...
Но кеф цена няма..
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: