• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Trakehner1 - специалист
Фитилчо написа:
ЧУдя се на Bahco как са, защото са едни от малкото резачки с пружина.... много е удобно.
В Камартон си играх с Бахко, като цяло ми харесват повече от Книпекс, а и ми се струва поне на око, че в стоманата има повече ванадий. Отзивите в английските форуми са, че са малко по-добри ( само за резачки съм чел мнения и сравнения ), но че от както са ги преместили във Франция им е е паднало качеството. На мен не ми хареса точно пружината - трие в едното рамо и според мен след доста употреба това може да се износи и да не контактува както при нови. Но пък можеш да я премахнеш, остава си в дръжката ( on/off функция са сложили ) :) Книпекс имаха и доста критики към качеството на закалката, на две-три места попаднах на отзиви, че ако се режат крачета на диоди от тия по-дебелите, бързо се наранява режещият ръб. Без да имам директни впечатления, от това, което събрах като информация, излиза, че топ-вариантът е Lindstrom, но са по 22-23 паунда. Те са правели първите модели на Бахко, преди да изместят производството. Бахко всъщност е собственост на една добре поната марка за качествени инструменти - Snap on.

Др. седмица ще ида да видя и Бета и Факом.
dyaneff - майстор
NWS имат много добри клещи. Цената е много добра.
Фитилчо - майстор
Факома съм разочарован, за това, което претендира да e.... Не съм имал клещи скоро де....
NWS не са лоши клещи истина е...
mgbagera - специалист
Не знам кои какво качество гони но наскоро си взех от Peny комплект тресчотъчна отвертка със 101 накрайника. Останах много доволен и изненадан от качеството и здравината им. До сега не бях попадал на толкова добри накрайници закупени през хранителна верига магазини или някой битак :-D Има много и най различни битове включително и от тези по екзотичните дето може веднъж на 2 години да ти потрябват но като ги нямаш...

Пробвах да завия един винт в изсъхнала греда на тавана и главите на всички винтове се обраха а накрайника не мръдна. За сравнение използвах и друг накрайник закупен от същата верига магазини и при първото завъртане с дрелката превъртя така все едно е бил отрязан отпред с флекса :mrgreen:

Комплекта е в хубаво пластмасово куфарче с гумирани ъгли и при отваряне на обратно не се изсипват накрайниците както става обикновено :!: Цената му беше 13лв после падна на 10.
Според мен е идеален за парите си и го препоръчвам.




П.П: чух че го имало и във вариант с малка тресчотка и го чакам с нетърпение да излезе пак за да си го взема.
Trakehner1 - специалист
nikolson написа:
WIHA няма смисъл от чужбина. http://www.novomet.bg//?page_id=16&record_id=5
Цените са добри след поскъпването на лирата.
Цените на Виха са добри, но силно се съмнявам, че е останало нещо произведено в Германия от линията им. Завода в Сонг Конг, Виетнам, вече работи на пълен капацитет.
nikolson - майстор
Trakehner1 написа:
Цените на Виха са добри, но силно се съмнявам, че е останало нещо произведено в Германия от линията им. Завода в Сонг Конг, Виетнам, вече работи на пълен капацитет.
Ако искаме нещо "наистина истинско", трябва да платим и "истинска цена". Честичко плакна око с отвертки на http://www.vessel.co.jp/english/handtools/, серията им Мегадора е с изцяло и напълно закалено стеблло, а не само връх, както е по-разпространено напоследък. Съмнявам се обаче да има достатъчно желаещи да платят 80-100 лева за комплект отвертки.
dyaneff - майстор
nikolson написа:
.....Съмнявам се обаче да има достатъчно желаещи да платят 80-100 лева за комплект отвертки.
И аз е съмнявам. Има много добри комплекти на много по-ниска цена.
Trakehner1 - специалист
Аз бих платил защото не ги губя и ако са читави, вероятно ще ги ползвам поне 10-на години. Т.е. по 10 кинта на година, по-евтино от Windows 8.1, който е по-безполезен :-D

Японски отвертки не бих си взел, закаляването на стеблото за мен е маркетинг - там няма триене или режещ ръб, напротив, ако е закалено до по-висока твърдост над 58-59 по Рокуел е много вероятно като я изпуснеш от два метра да стане на парчета. Освен това ако опрем до стомани и металообработване, лично аз бих се доверил на нещо, произведено в Швеция и по възможност не от имигранти от арабски произход. Впечатленията ми от Японските неща са, че често имат недомислици и ако можеш да вземеш Deutschland, не бих се чудил. И сега, моля ви не ми споменавайте мечове и подобни несвързани с темата неща.
yanko78 - специалист
Да поизтупам малко темата. Искам да си навзема за домашното куфарче, качествени базови инструменти-клещи комбинирани, отверкш, Г образни торкс ключета, ключета с вградена трисчотка и т.н. Писна ми от разни китайски боклуци де съм купувал във времето. Много ми допадат нещата на Вера, но гледам също Книпекс, Бахко, Вите и т.н. Ще се ползват единствено и само за домашни нужди, дори рядко. Искам просто да си угодя и да си подаря хубави инструменти. Към коя/и марки евентуално да се насоча?
kabel96 - специалист
пон яну 27, 2020 12:36 pmyanko78 написа:
Да поизтупам малко темата. Искам да си навзема за домашното куфарче, качествени базови инструменти-клещи комбинирани, отверкш, Г образни торкс ключета, ключета с вградена трисчотка и т.н. Писна ми от разни китайски боклуци де съм купувал във времето. Много ми допадат нещата на Вера, но гледам също Книпекс, Бахко, Вите и т.н. Ще се ползват единствено и само за домашни нужди, дори рядко. Искам просто да си угодя и да си подаря хубави инструменти. Към коя/и марки евентуално да се насоча?
Години ползвам избоените от теб инструменти Вера, Книпекс, Бахко, Вите и други но от две години даже и за провесионална работа съм много доволен от Турците.https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... 0&bih=1057 Имам битове имбус 5 и 6 мм които се ползват непрекъснато с импакт и бях купил по няколко броя щото си мислех че ще заминат бързо а то се оказа че първите още не са мръднали.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: