• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
slavista - специалист
Колеги , може ли да ми кажете от къде мога да си купя часовникарска отвертка. Трябва ми една права ,за болтче на очила. Бюджетът ми е до 20 лева. В предните страници видях ,че се коментират комплекти ,но цената им е около 80-100 лева и не ме устройва. До скоро използвах китайски за 2-3 лева комплектът , но не стават вече.
bat_danio - специалист
нед юни 07, 2020 8:26 pmaddicted написа:
Да похваля дистрибутора на Usag за България. Оставих счупена отвертка.....
Аз също съм много впечатлен от дистрибутора на Wera от който взех Joker-и 4 бр (10 13 17 19) и разни други неща. След скоропостижната смърт ** на 10-ката която се размаза и разтвори върху един не дотам стегнат болт, ми бе заменена за седмица. =D> .

** Нави 5 и отви 4 гайки..5тата го уби тотално . Часта му твърдата беше неизползваема. Всякаш е от мек метал. С другите (особенно много използвам 13мм) нямам никакви драми...Страхотни са.
addicted - специалист
Конкретно дистрибутора на USAG вече няколко пъти ми сменя отвертки. Чак ме е срам, защото пак я счупих... Става въпрос за PZ/S, профил за предпазители, нулеви клеми, контакти. Последно пак счупих малката на една нулева клема и то без особенно много да съм я напънал. Трябва да им я нося... Предишния път пак беше тя, и просто установих че е счупена, незнам как е станало. Смениха ми я и сега пак... Колегата казва че ще почват да заключват вратата като ме видят, ама все пак, нали обещават вечна гаранция. Имам същите и на Wera, но са пъхнати в един "авариен" комплект, и не съм ги ползвал активно, трябва да ги искарам и тях в боя, да видим по добри ли са. Иначе като изолирани отвертки повече харесвам тези на Usag, с уговорката че те са Slim, пък тези които имам на Wera не са.
qrt - специалист
Трябват ми отвертки - плоска и кръстата.Като марка какво препоръчвате?Сегашните ми narex се замазаха бързо, и няма да взимам повече от тази марка.Имам микро отвертки старо производсто и ново такова на wera - свалиха качеството.A как са knipex спрямо felo?
yanko78 - специалист
Аз ползвам на Facom и Wera и съм доволен, но със сигурност, не са нещо уау.
Chefo77 - майстор
Виж и Unior.
Аз съм с черната серия, нямам оплаквания за 4 или 5 години, а най-голямата плоска си я ползвам редовно леко като далта - макар да не е предвидена за чукане.
joro_kem - специалист
пон яну 30, 2023 5:37 pmqrt написа:
Трябват ми отвертки - плоска и кръстата.Като марка какво препоръчвате?Сегашните ми narex се замазаха бързо, и няма да взимам повече от тази марка.Имам микро отвертки старо производсто и ново такова на wera - свалиха качеството.A как са knipex спрямо felo?
отвертките брандирани книпекс, са произведени от вера
kozl - майстор
Аз ползвах WERA от тези за ел.нужди, закупени от Баухаус. Най употребяваната "+" се позамаза и изпуща. Сега съм с BAHCO, но като гледам и на този комплект звездата е почнала да се замазва. Поне дръжката ми е по удобна за по-яко стягане.
Последна промяна от kozl на вт яну 31, 2023 4:57 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
От писаното да разбираме ли, че главите на винтовете са по-здрави от върха на отвертките? :? Имам едни отвертки на петнайсетина години, не съм забелязал замазани върхове. Леко излъскване - да, чак замазване - не.
qrt - специалист
пон яну 30, 2023 9:26 pmjoro_kem написа:
отвертките брандирани книпекс, са произведени от вера
А шестограмите ми на вера са чешки, и май са си изнесли напълно произв. от германия.
Ще поръчам от евтините отвертки на felo да ги видя как са.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: