• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
addicted - специалист
Щото плоското и кръстатото може и с ножа, а еврейската звезда трудно става с ножа, затова не ги махат. :) :D
Chefo77 - майстор
На всяка кутия с винтове пише с какво се работят...
kozl - майстор
пон яну 22, 2024 5:39 pmMamaMy написа:
Защото плоските са д'бест нали. Колко пъти съм си дупчил дланите с плоска отвертка. :?
Да така е, но се чистят най-лесно когато е запълнен канала за отвертката.
пишман_майстор - майстор
Някой със съвет за нитачка, за попнитове , но задвижвана с винтоверт ( глава/приспособление) . За нит с размер 4.8 неръждаема стомана.
Изисквания: да не е скъпа, да не се чупи , да се справя бързо и с лекота с 4.8 неръждаеми нитове .
Има ли такива? :?
П.п. случайно запознат някой с Projahn ? Да не би да имат ментаци, че гошо ми изплю едни оферти за 398063 модела им без доп.дръжка. И ми се видя тънкана нещо... над 50% под "официални" засечени цени...
Chefo77 - майстор
Ако решиш да е на въздух, свирни, че имам една чисто нова, на 20 нита, за продан :D
iliya_i - майстор
Чудя се как ли са живели първобитните хора преди да открият акумулаторния винтоверт.
Жокер:
Изображение
https://www.google.com/search?q=%D0%9D% ... KM&vssid=l
Силата е по 32 само от хармониката и се натиска с цялото тяло за разлика от другите Уйни, дето те боли ръката след втория нит.
Lisko - майстор
пон яну 22, 2024 5:34 pmvencil написа:
Аз пък друго се чудя, що при наличието на еврейската звезда продължава да се произвеждат тия кръстачки :?
......
Трябва да направят световен референдум за или против кръстачките :-D .
Нали знаеш че кръстачките са два вида - Филипс и Позидрив (каквито ползваш ти).
Торкс (звезда) и Робъртсън (квадрат) са дизайнирани с идеята да не "пускат".
Филипс е дизайниран с идеята когато усилието за въртене нарасне, битът да изскочи от винта.
Освен това Филипс и Позидрив са самоцентриращи. Ако един работник завива много винтове на ден, работата върви по-бързо когато "уцелването" къде да влезе бита е по-бързо.
Така че, целите са различни и всеки си има приложение.
kozl - майстор
ср яну 24, 2024 10:44 pmLisko написа:
Освен това Филипс и Позидрив са самоцентриращи. Ако един работник завива много винтове на ден, работата върви по-бързо когато "уцелването" къде да влезе бита е по-бързо.
Така че, целите са различни и всеки си има приложение.
+1.
Този който е завил достатъчно винтове за права отвертка, реално сам може да оцени цитираното.
vlax - майстор
ср яну 24, 2024 4:30 pmпишман_майстор написа:
... Да не би да имат ментаци, че гошо ми изплю едни оферти за 398063 модела им без доп.дръжка. И ми се видя тънкана нещо... над 50% под "официални" засечени цени...
https://news.bg/crime/zadarzhaha-targov ... menti.html
:partyman:
нед юли 25, 2010 8:48 pmmirk написа:
Напоследък имам надблюдения че дори и скъпи отверки с цена над 5-6лв при работа с несъответстващи на винта, работна част се износват еднакво бързо в сравнение с по евтини варианти. Например завиване на дърводелски винтове PZ с отверка PH. :-D
От кой магазин са купени тези по скъпи отверки за 5-6 лв ?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: