• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Avas_co - майстор
вт яну 31, 2023 7:37 pmaddicted написа:
В чантата си имам още две счупени отвертки на USAG. И двете са PZ/S1, и двете аз лично ги счупих. Верно вече ме е срам да им нося за смяна... тия ще са четвърта и пета... Много контакти са монтирали, но според мен са прекалено закалени, и леко да излезе от винтчето, малко на криво да я напъна и се чупи едно от високите перата. Всички останали които имам са си перфектни, проблем имам само с малката PZ/S.
Ще поръчам такива и от Wera, да видим колко ще искарат. Топ майстор се счупи на първия ден, та той отпада. А пък един "дистрибутор" на Wiha ми иска 80 лева за малката, та отпадат и те.
Последно за клещи на Виха ми обявиха по-висока цена от за Книпекс. Взех си Книпекс, естесвено.
Нещо се изсилиха последно, но имат добри неща.
Но аз съм си фен на Вера, микро отверките им са топ.
Което не пречи да им нося втори ключ Жокер за рекламация, а и едно циклопче на 1/4.
пишман_майстор - майстор
Съвсем наскоро подменях почти всичките клещаци в ел.чантата си, че бяха поолуфтени , някои наранени с годините и се спрях на виха и книпекс .
Виха-та бяха една идея по-тънкана ценово и всичките които ги гледах в магазина бяха с еднакъв луфт буквално ( ако въобще може да се нарече луфт ) , движеха се стегнато, без заяждане.
Т.е. не се затрудних въобще да си подбера нужните .
Докато на книпекс подбирах , щото имаха една идея по-олуфтени, някои пък заядаха и ме дразнеше това. Дават се пари, а те не са на ниво. Една стъпка назад. Отделно и по-скъпички с около 15 -20 % отгоре на виха .
Това за цени в немско. В България не знам, не съм си купувал никога.
В една верига немски баумаркти има под собствено лого инструменти произведени пък в Солинген. Говоря за клещи, резачки и други . С иглен лагер са и се усеща много приличната изработка за сносна пара, закалката също е на ниво . Ако не забравя тез дни да им щракна едно фото.
Прикачен файл:
123.jpg
Последна промяна от пишман_майстор на ср фев 01, 2023 10:29 pm, променено общо 1 път.
пишман_майстор - майстор
Пропуснах да попитам за фело отверките .
Дали са толкова добри, колкото едно време? Ще пробвам, ако е така , но нещо ме гложди за качеството им. Ще видим.
Avas_co - майстор
ср фев 01, 2023 10:17 pmпишман_майстор написа:
Ехее, браво!
Нямам нужда от чак толкова клещи, при теб е друго.
Тия с Вихата ме ядосаха, че клещи, от които съм взимал 5-6 чифта, и съм ги взимал на под 30 лева, ми ги пробутват на над 50 кинта. Виждат, кое и какво съм купувал, и пак.
Книпекса, го взех на позната ми цена. Класически клещи, 160 или 180. Не помня.
А, Виха, определено ги харесвам. Много ме е яд за изгубен комплект имбису, топ качество. По-добри от аналогични на Вера.
Делян - специалист
Много съм раочарован от тази wera
Още на първата година изрони зъби, а съм я пазил като очите си. 1-2 пъти я ползва колега, но не вярвам да е напъвал джелатски. За съжаление не съм запазил касовия бон, за да я върна.
Chefo77 - майстор
чет фев 02, 2023 10:45 amДелян написа:
Много съм раочарован от тази wera
Още на първата година изрони зъби, а съм я пазил като очите си. 1-2 пъти я ползва колега, но не вярвам да е напъвал джелатски. За съжаление не съм запазил касовия бон, за да я върна.
А сети ли се, че можеш да си купиш нова от същото място и след някой месец да я върнеш?
qrt - специалист
Аз затова бях писал по- горе,че вера е свалила качеството.Последно им ползвах една отвертка Wera SW външен шестостен SW 0.9x40x3 мм, Kraftform Micro 2054, няколко винта, и взе да се предава.Старата от същи модел изкара няколко години.
Фитилчо написа:
Иначе като марка- PB Swiss е топа също, но цената е лоша
Ползвал съм им шестограмите и отвертки в една от фирмите в която работих- нямат грешка.Много добро впечатление ми направи тресчкотката на proxxon https://www.proxxon.com/en/industrial/23602.php
Двете отвертки на felo пристигнаха.
Изображение
При жълтата има маалко кривина в металната част.Естествено е малко по - удобна от двойно по-евтината червена.Но не ми харесва това, че черната част е някаква мека пореста гума, и при голям напън се получава едно леко усукване в дръжката.Ако тази черна част се натисне с палец потъва едни 3-4 мм , и поне мен ме дразни.За 11лв толкова:)Ако взимам голям комплект ще е от по-евтините червени.
Като гледам как вървят нещата, и да се изхвърляш с големи суми за инстр. май все по-малко има смисъл с това "съвременно" качесто..Пример :имах битове на king tony и макита.Макитата е с два пъти по-голям живот но е почти три пъти по скъп бит....Трябва да се гони златната среда и това е .
Avas_co - майстор
чет фев 02, 2023 10:45 amДелян написа:
Много съм раочарован от тази wera
Още на първата година изрони зъби, а съм я пазил като очите си. 1-2 пъти я ползва колега, но не вярвам да е напъвал джелатски. За съжаление не съм запазил касовия бон, за да я върна.
Моите са с фактура, и нищо не ми искат.
В смисъл, то си свети при тях.
Смениха ми един Жокер 19 мм, после ми ремонтираха една тресчотка 1/4 Циклоп.
Последно оставих 17-ка Жокер.
Но се чака доста, пращат ги до Германия, и ...
пишман_майстор - майстор
чет фев 02, 2023 10:45 amДелян написа:
Много съм раочарован от тази wera
Още на първата година изрони зъби, а съм я пазил като очите си. 1-2 пъти я ползва колега, но не вярвам да е напъвал джелатски. За съжаление не съм запазил касовия бон, за да я върна.
Изненадах се от цената ѝ . В немско тая вера тресчотка 1/2 е на половин цена и то без да е на промо. Гледал съм ги периодично и затова ги знам, изненада ме и това, че са кашкавал. То с извинение един топмастар е къде по-здрав. Малко неща имам на вера, основно битове и отверки , те биват засега .
Инструментите на проксон са добри, тресчотките им тия "изместените" са супер, примерно проксон 23334 . Носят на тормоз и са с малък градус на превключване. Вложки удължения , прилична изработка.
Отверките им за жалост не толкова, с малко кофти дизайн са правите им ( работната им част ) и дръжките им са с особена гума, поддава , куца им ергономията , иначе са достатъчно здрави.
Цените обаче на инструментите с това име в България , са с 50% отгоре до двойни спрямо немските . Това е дразнещото .
Ал_ - специалист
ср фев 01, 2023 8:18 pmDjack написа:
ITT ги продава
Те се стремят да предлагат качествени марки на добри цени, така че не пречи да пробваш някой инструмент, така мисля.
Хм, откъде се пръкна този паразит "топ"? Това топ, онова топ, топ на б3 :-D
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: