Ел. инструментите. Консумативи.
Ronin - специалист
dragozow написа:
Това е различен клас от BPR 261.
Колега Драгозов...виж какъв чаршаф съм ти постнал специално заради теб...нищо лично не се сърди.....

Има връзка и с тази тема....

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 048#144048

Колега zz_stefanov...ами слабо място им е виж темата от линка и там съм написал за да не се повтарям днес отиде един за ремонт...човека каза че има възможност съединителя да се изключи нацяло но понеже ще се сменя вретеното щото бие свредлото а именно там са нарезите за съединителя та човека каза да го оставим за сега да действа а ако не сме доволни после ще го махне......въпреки това не ги прави лоши машинки...темата от линка е специално за спарки .....и колегата Драгозов
dragozow - майстор
нищо лично не се сърди
Че как да ти се сърдя че не си казал нищо :)
Ти си ме харесал и ти се спори ама няма с кой. Всяка втора дума в устата ти е Драгозов.
Ronin - специалист
dragozow написа:
нищо лично не се сърди
Че как да ти се сърдя че не си казал нищо :)
Ти си ме харесал и ти се спори ама няма с кой. Всяка втора дума в устата ти е Драгозов.
Не в устата....в пръстите..... :wink:
dragozow написа:
Всяка втора дума в устата ти е Драгозов.
Ами то всяка втора драсканица е на Драгозов! Ама няма нужда чак толкова! Досаждаш им на хората! Калояне, давай и съвети малко, не само оферти!
==================
Личните нападки не се толерират!Мнението не е по темата!
Лош старт за начални постове!
модератор
mios - напреднал
Ronin написа:
Аз използвам няколко модела перфоратори..спарки,макита,бош....от така наречените леки ....опре ли работата за яко къртене ползвам това...съжалявам че вчера не снимах в един двор на новострояща се къща колко хоризонтални канали направих в бетонния пояс на оградата за да вкарам гофре Ф20....над 150 метра за един ден.....и свредло за бетон Ф10 с работна дължина 60 см....го вкарва в бетона до патронника без да се замисли...пробвах да изкарам свредлото с спаркито бпр 261 и неможа да го изкара а камоли да го забие....съединителя буксува на спаркито
това е въпросното раидер-че....
Изображение
Аз го купих на пук за да го съсипя с къртене за една плоча за в къщи а до сега съм съборил няколко и отделно го нося на работата ако се наложи....специално тая машина е доста яка и си отговаря на описанието 1050 вата 6.3 джаула удар ...явно е до късмет...за 150 лв....е чудо а еквивалента примерно на макита е около 1050 лв...тъй че всеки да избира..аз имам и двете
Миналата година си вземах на майтап два такива модела за 250 лева двта от един склад на едро като си викам за толкова пари колото искарат и един ия ще мие резерва и все пак им дават 2 години гаранция .Единия ми е чисто нов още а на другия боята му се поолющи.Просто съотношение цена качество е перфектно.
Ronin - специалист
Утре ще събарям една стара мазилка и первази от мозайка...а дядото преди час даде заявка за райдера че обръща прозорците на къщата с новата дограма.....
rolls - специалист
Я и аз да питам. Ще трябва да къртя една баня, една стена и още туй-онуй из къщи, и се замислих за някакъв "Райдър". За пробиване най-вероятно няма да го ползувам, защото за тая цел си имам ей това -
Изображение

Избора ми се сведе до един от тези три "индивида" -
Изображение Изображение Изображение

Първият е със захват sds+. По каталог го дават тегло 6 кг и 7.8J сила на удара и макс. фи32 в бетон (надали). Аз свредло по-голямо от фи26 на sds+ сякаш не съм виждал, ама ... Сигурно добре ще върти боркоронка в тухла. В бетон - не рискувам и с Бош-а ... За този чух добри отзиви от колегата-съфорумец Ronin. Днеска го гледах. Някак компактен е и удобен.

Вторият е на sds-max - 38 макс. 16, 18, 22, шило и длето в комплекта. 6.3J удар.

Третият е с тоя еб*ния шестостенен захват, чийто консумативи (свредла, секачи и т.н.) ми се струва няма да са евтини. 8 кила 7.8J удар и макс. 38. Имало в комплекта свредло 22, шило, секач и корона фи 65. Не съм го взимал в ръце тоя модел, ама нещо неудобен ми се струва, щото май само 2 положения на допълнителната ръкохватка.

Дайте мнения, съвет ...
housedoktor - майстор
Имам 3 тия -не съм очарован особенно,Подобен на първия имах-разпиля се на парчета ...но за къртене стават и 3 те машинки ,ще свършат работа за парите си.Мислил ли си за сериозна машинка под наем?
sek.1 - специалист
На скоро на един колега му подариха такъв като първия две години млатен от братя роми в строителна фирма външно на нищо не приличаше вътре имаше само две счупени зъбни колела които му ги смениха за 10 лева и машината си тръгна идеално. Определено е корава машинка.
Милен - майстор
По добре първия с СДС+ захвата. Така консумативите ще може да ги ползваш и на Боша а и този първия е доста хвален тук като здрава машинка.

Тема "Инструменти "Raider"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: