• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
Проблема ти се решава като "частен случай"! Сервиза ще направи услуга на завода за "Мерси"! А щом трябва да е в Пловдив, то вероятно е при нас!
Няма как да се промени вече гаранционният сервиз.На хипермаркетите не им пука за твоите проблеми, респективно и на другите клиенти! Действа се според случая! Имаше случай да пратят машина за ремонт с куриер в сервиз, намиращ се на 500м от Баумакс! Отделен въпрос е, че не знаят коя машина как и за какво се ползва!
Успех в ремонта!

П.П. Кой модел ти е машината?
destino - специалист
Сервизът написан в гаранционната карта е "Дионисиеви" АД.
Машината е К306 Е, правя ремонт вкъщи, и ми стана жалко за макитата 2450, която вече е на 6-7 години,
казах си време е за нещо по-професионално, за къртенето на плочки и мазилки.
Ще видим какво ще кажат утре в Кърджали.
mitko64 написа:
valmet написа:
Живея в град близо до Пловдив.Преди време ми се наложи да купя BUR2 350E от "Баумакс"-София.Вечерта чета гаранционната карта,гледам няма пловдивски гаранционни сервизи-странно?!Отивам на другия ден във въпросния магазин от който купих машината,след 15 мин.чакане ми дадоха само мобилен номер на човек от Пловдив,който при евентуална повреда,би отремонтирал машината.Абе смяххххх.Дано не се налага да го търся този мъж.
Най-смешна при BUR2 350E е допълнителната ръкохватка. Оказа се че при монтиран патронник не може да се постави, а ако първо я поставиш нея и после патронника не може да демонтираш нея.
Колега, не си прав за SPARKY BUR 350E, че при монтиран патронник не може да се сваля ръкохватката. Напротив - може, хората са помислили за това, че диаметърът на патронника е по-голям, отколкото вътр. диаметър на затягащата скоба на ръкохватката (нали това е ценното на БУР 250Е и 350Е, че за разлика от другите модели имат обхват на свредлото до 16 мм, както и необходимата мощност за да правят подобни широки пробиви!!) За да се демонтира ръкохватката, трябва просто да се отвие докрай дръжката от затягащата скоба и да се извади затягащият болт, който е осмица. Скобата си има шарнир по средата- разгъваш го и я махаш. :cool: Не бързайте да се подигравате, преди да сте вникнали в нещата... :!:
Впрочем, днес си я купих тая бормашина и съм много щастлив. Дано и занапред да е така, когато работя с нея... Заедно с нея купих и един абсолютно перфектен флекс, с доста голяма, да кажа - огромна- отстъпка: METABO WE 14-125 Plus, който просто всичко си има и няма какво повече да се желае- най-голяма мощност при флексовете с тоя диаметър (125) - 1400W, плавен пуск, регулиране оборотите, антивибрационна ръкохватка, регулиране на предпазителя без инструмент, и още много други работи..., например - перфектно въздушно охлаждане, забравих може би най-важното: автоматичен регулатор на напрежението под различно натоварване, което чувствително удължава живота й, - и всичко това ми излезе 215 лв. за флекса от Германия, който в Бриколаж и навсякъде другаде струва 309 лв... Общо за двете неща дадох 407 лв. Пазарлъкът беше с фирма Профи Плюс, дъщерна на Киров, с магазин на Йерусалим бл. 51А, близо до Промаркет.

(Извинявам се за офтопа, защото за гаранционното обслужване няма какво да кажа. Никога машините на Елпром-Елтос не са ми давали дефекти в гаранция, че и после - това бяха просто железни машинки! Сега за Спарки се чуват и други отзиви... :? Времето ще покаже).
rolls - специалист
Хари написа:
mitko64 написа:
Най-смешна при BUR2 350E е допълнителната ръкохватка. Оказа се че при монтиран патронник не може да се постави, а ако първо я поставиш нея и после патронника не може да демонтираш нея.
Колега, не си прав за SPARKY BUR 350E, че при монтиран патронник не може да се сваля ръкохватката. Напротив - може, хората са помислили за това, че диаметърът на патронника е по-голям, отколкото вътр. диаметър на затягащата скоба на ръкохватката (нали това е ценното на БУР 250Е и 350Е, че за разлика от другите модели имат обхват на свредлото до 16 мм, както и необходимата мощност за да правят подобни широки пробиви!!) За да се демонтира ръкохватката, трябва просто да се отвие докрай дръжката от затягащата скоба и да се извади затягащият болт, който е осмица. Скобата си има шарнир по средата- разгъваш го и я махаш. :cool: Не бързайте да се подигравате, преди да сте вникнали в нещата....
А ти преди да се обадиш първо провери колко от тия БУР-ки в употреба са с тая дръжка с шарнира и колко са с пластмасовата. Аз досега не съм виждал нито една с металната, а съм бил на немалък брой обекти. На каталога на Спарки и на кутията е металната дръжка, а на етикета на кутията е с пластмасовата. И аз се сдобих с такава машина преди 10-ина дни и моята беше с пластмасова дръжка. Беше, защото я подмених с тая на едно служебно Спарки БПР241.
ArturDent - Почти Безобиден
masterrichi написа:
Хубава работа ама българска.Ако ти се развали машия я носиш направо в магазина,там ти попълват гаранционната карта кога е постъпила за ремонт ,до 1 месец ако не ти я отремонтират трябва да ти я заменят с нова.
Няколко поправки:
- Не се попълва гаранционната карта, която не е задължително да имаш, а книгата за рекламации и протокол че си дал за рекламация.
- Ако мине един месец - ти връщат парите, никакви такива нова, ремонтирана, замяна по-нов модел.
И... лошото това само ако си физическо лице (потребител), ако си взел стоката на фирма - отиваш по съвсем друг закон и там гаранцията може да е 1 месец ;(
rolls написа:
А ти преди да се обадиш първо провери колко от тия БУР-ки в употреба са с тая дръжка с шарнира и колко са с пластмасовата. Аз досега не съм виждал нито една с металната, а съм бил на немалък брой обекти. На каталога на Спарки и на кутията е металната дръжка, а на етикета на кутията е с пластмасовата. И аз се сдобих с такава машина преди 10-ина дни и моята беше с пластмасова дръжка. Беше, защото я подмених с тая на едно служебно Спарки БПР241.
Малко ще ми е трудно да тръгна по обектите и по работилничките да проверявам, трябва някой да ми спонсорира пътуванията... :lol: , за мен е важното, че моята е с шарнир и мога да слагам и да махам дръжката, без да пипам патронника. Значи, ако е имало гаф в началото, хората са се поправили все пак. Лек проблем предвиждам, когато ще трябва да я монтирам на тръбната стойка за бормашина с менгеме (купих я навремето за стотина и кусур лева), защото това е неминуемо, но и тук има решения - има пластмасов редуктор за по-големия диаметър на стойката, който обаче ще трябва да се разреже допълнително още на едно място, като му направя самоделен "шарнир" от изолирбанд, например, за да не ги губя половинките... :roll:
Но, откровено казано, и аз не знам защо е трябвало шийката на тези модели да се прави по-тясна от диаметъра на патронника. Могло е да сложат просто по-голям лагер. Не знам какви са им били съображенията.
Kumay - майстор
Хари написа:
Но, откровено казано, и аз не знам защо е трябвало шийката на тези модели да се прави по-тясна от диаметъра на патронника. Могло е да сложат просто по-голям лагер. Не знам какви са им били съображенията.
Защото стандартния размер допълнителна ръкохватка и стойка за бормашина е 43мм. Без значение от марката.
mitko64 - майстор
До колегата Хари. Моята я купих юни месец от дистрибутора НИК- Христов и е с пласмасова ръкохватка. На въпроса ми защо в сайта им са с метална ми отговориха, че така се продават( демек, ако искаш купувай). Излезе ми 204лв. За липсата на шестограм писах в друга тема. Да допълня само, че шестограмния отвор на застопоряващия болт е набит изместено спрямо оста(такова нещо на ел. инструмент не бях виждал). Не ме разбирай неправилно, не злостловя срещу фирмата( имам 11 техни машини и съм им фен), но явно хитреят(може би дистрибутора) и я карат напоследък през пръсти. Миналата година купх ъглошлаиф М 1200Е и при първито навиване на ръкохватката започна да превърта около болта. Наложи се да я свалям с дълъг глух ключ и монтирах една от китайско менте. Иначе машините си бачкат без забелележки, но такива дреболии ме дразнят.
mitko64 написа:
До колегата Хари. Моята я купих юни месец от дистрибутора НИК- Христов и е с пласмасова ръкохватка. На въпроса ми защо в сайта им са с метална ми отговориха, че така се продават( демек, ако искаш купувай). Излезе ми 204лв. За липсата на шестограм писах в друга тема. Да допълня само, че шестограмния отвор на застопоряващия болт е набит изместено спрямо оста(такова нещо на ел. инструмент не бях виждал). Не ме разбирай неправилно, не злостловя срещу фирмата( имам 11 техни машини и съм им фен), но явно хитреят(може би дистрибутора) и я карат напоследък през пръсти. Миналата година купх ъглошлаиф М 1200Е и при първито навиване на ръкохватката започна да превърта около болта. Наложи се да я свалям с дълъг глух ключ и монтирах една от китайско менте. Иначе машините си бачкат без забелележки, но такива дреболии ме дразнят.
Колега, купувай оттам, откъдето аз я купих. На мен ми я дадоха за 192 лв.(само че в комплект с Метабото). Може би щяха и още да намалят, но Спарки въобще не им е в асортимента, те търгуват главно с Метабо, Бош, Макита, Шиндайва, просто заради мен я намериха по техни си търговски цени и сложиха доста ниска надценка. Продавачът каза, че на клиента преди мен по негово желание са му сменили ръкохватката, като са настояли за това пред фирмата (първоначално е била от пластмасовите). То ест, имат адекватно отношение към клиентите. Друго не мога да кажа. Наистина, за някои български производители важи правилото, че кучето скача според тоягата- ако не ги ръчкаш, ще си карат, както им е удобно на тях, разбирай- агаля-агаля... А не би трябвало да е така, ама... Нали си се знаем какви сме.
Kasper - специалист
Прочетох последните коментари и мисля, че се нуждаете от малко разяснения ...
1. Нали не мислите сериозно че дистибуторите на Спарки, умишлено Ви свалят ръкохватките от машините - просто в завода такива имат и с такива ви окомплектоват машините. На въпроса защо дистрибуторите не връщат машините, които не отговарят на каталога ... НА ЗАВОДА НЕ МУ ПУКА КАКВО МИСЛИ дистрибутора ...!!!
2. Проблема с въртящите болтове в ръкохватките на Спарки - на мен лично за първи път ми се случи преди 5-6 годни - мислех си че е случайност(късмет!!!) ... явно не е!
3. Не мога да си представя какви са тези "ПРОФЕСИОНАЛНИ" машини с профирлактика на 6 месеца - че това е по-зле от хоби. Защо е направено ... защото ремонтите в гаранционен срок са за сметка на ТЪРГОВЕЦА продал ви машината т.е. така се предпазват от "големи"(скъпи) ремонти. Това правило не важи единствено за хипермаркетите ... към тях отношението е специално ... защо към клиентите не е? Това е друг въпрос!
4. За ремонта и "любезния" отговор от "Спарки" - при правилно организирана сервизна мрежа не би трябвало да има значение от къде е купена машината и какво пише в гарнционната карта като сервиз ... нали затова има списък с оторизирани сервизи за цялата страна в документациите на машините!

В заключение: Спарки изобщо не са лоши машини, просто не искат да продават и сервизират, както е редно! По въпроса защо се търпи това от всичките ПРОВЕРЯВАЩИ, потребителски и прочие организации ... Спарки са производител, което значи износител, и оборотите на предприятието са въжни за държавата ... докато имаме подобна икономика от Спарки ще си продават, неокомплектованите, върнати поради дефекти партиди и всякакви други боклуци на родния пазар и машините ще се сервизира по подобен начин.
Какво да направим потребителите: Не си купувайте машини от "ВЕРИГИТЕ" - причините - там никога не получаваш индивидуално отношение (поне за мен е важно ..) и консултация, това са просто касички, от които приходите не остават в България. На мен лично ми пука къде отиват моите 5 лв.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Sparky Ловеч - Гарнционно обслужване!!! Да ама не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: