• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
idunno - специалист
Абе, хора хайде малко полека.Купувате си машини между 100 и 400 лв..Кръщавате ги професионални и очаквате да изкарат 15 години.
Моя ДеВалт изкара 8 години профиработа и като даде фира го подарих на сервиза на ДеВалт.
Не са лоши спаркитата просто не са професионални машини.
Моето определение за професионална машина:
Машина с която се работи всеки ден,вършат се неща с нея за които не е предназначена от хора на които не им пука ( щото не са я купували) и машината изкарва 5 години.
dragozow - майстор
Зависи какво разбираш под професионално, ако правеше изолации и по 100-150 дупки в бетон на ден тоя Деволт нямаше да изкара и 8 месеца. В службата имаме няколко служебни машини на Sparky, зеге, не му се вижда модела вече, перфоратор BPR 220(или нещо такова), ъглошлайф 850Е. Ползват се от години кой каквото има да работи и не са помръднали. Има и едно Хитачи с три функции, това колко плочки е изкъртило..Мисълта е че професионалното на всеки е различно. Не е все тая дали слагаш климатици с по 5 дупки на ден или изолация с по 150. Повечето майстори не обичат много да влагат в хубави машини и не гледат колко пари са изкарали с машината преди да сдаде багажа.
idunno - специалист
Зависи какво разбираш под професионално
Е аз съм го написал какво разбирам.
И понеже в Аргомаркет не продавате ДеВалт- не означава,че е лоша марка.
И стига с Хитачитата, че и те са китайски.
А имам акумулаторен перфоратор на Хитачи 18 волта дето го купих за 600 лева и познай- вие го продавате за около 1200.Него го ползвам за домащни нужди.
Основната ми идея е да се защити българското дори лошо,защото китайските алтернативи също не са номер 1.
bimbo - напреднал
СПАРКИ вече няма нищо общо с едно времешните елтос 5о% китайци.
Е това е машината лиценз на АЕГ

Прикачен файл

елтос.jpg
елтос.jpg (1.5 KиБ) Видяна 4514 пъти
idunno - специалист
и Хилти имат китаски инструменти, ама ти казват че са Хилти и затова е яко да си ги купиш.
И Спаркитата и те по тоя път...
Ама никой не роптае срещу Хилти - плаща ремонта ,защото са му създали чувство за принадлежност към марката.
Това е което липсва на Спарки,ама и те се учат.
Иначе за АЕГ и си абсолютно прав.За 50% не съм запознат - сигурно си прав.
Chefo77 - майстор
Като пише PROFESSIONAL, се очаква да е PROFESSIONAL.
Това, че не могат да удържат, не е проблем на очакванията на потребителя, а на качеството на марката - при правилно сервизиране и употреба.
Извинявай, дето ще си купя нещо PROFESSIONAL и ще го ползвам 2 пъти в месеца, за да не ме разочарова...
idunno написа:
Основната ми идея е да се защити българското дори лошо,защото китайските алтернативи също не са номер 1.
И пак ме извинявай, дето някой келеш, който използва националистическите ми чувства, ще прави пари на мой гръб - чак такъв балък не съм. Който иска да е на пазара - ще бъде там с достойнство. Не по милост. Аман от дотации.
dragozow - майстор
И понеже в Аргомаркет не продавате ДеВалт- не означава,че е лоша марка.
И стига с Хитачитата, че и те са китайски.
Аз казах ли че е лоша марка? И казах ли нещо за Хитачи? Не съм...ти си съчиняваш какво съм казал. Погледни предния ми пост и кажи казах ли това което твърдиш? Възможно е да си купил този перфоратор по-евтино, просто при нас са единични бройки и нямат добра цена. Мисълта ми беше че ползвам Sparky и продавам същите от 15 години и като цяло са добри машини. Отделно че ги ремонтират на всеки ъгъл.
idunno - специалист
Мисълта ми беше че ползвам Sparky и продавам същите от 15 години и като цяло са добри машини. Отделно че ги ремонтират на всеки ъгъл.

...и моята мисъл е в тая насока, само дето не ги продавам или ремонтирам :-D
ако правеше изолации и по 100-150 дупки в бетон на ден тоя Деволт нямаше да изкара и 8 месеца.
Аз казах ли че е лоша марка?
И аз не казвам че е лоша - но освен дупките за които спомена добави къртене на канали в тухла и каквото се сетиш.Аз може да съм късметлия, че толкова дълго е изкарал.Но за 540 лв дето дадох за него съм съгласен да се чупи и на 2 години.

който използва националистическите ми чувства, ще прави пари на мой гръб - чак такъв балък не съм. Който иска да е на пазара - ще бъде там с достойнство. Не по милост. Аман от дотации.
Да се подкрепя родното производство не национализъм.Ами Спарки са на пазара и ще си останат на пазара.И на ен въобще не ми трябва да правя пари на нечии гръб,защото нито продавам,нито ремонтирам, нито използвам Спарки професионално
dragozow - майстор
Е то за Спарки отдавна не е тайна къде прави повечето машини, просто си правят математиката.
Chefo77 - майстор
idunno написа:

Да се подкрепя родното производство не национализъм.Ами Спарки са на пазара и ще си останат на пазара.И на ен въобще не ми трябва да правя пари на нечии гръб,защото нито продавам,нито ремонтирам, нито използвам Спарки професионално
Не ти бре, човек!
Не ти да правиш пари на мой гръб!
Производителят на Спарки, той прави пари на мой гръб ако произвежда нещо некачествено и иска аз да го купувам само защото е родно! Ти си (евентуално) дистрибутор, не ги произвеждаш :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Sparky Ловеч - Гарнционно обслужване!!! Да ама не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: