• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
idunno - специалист
Ти си (евентуално) дистрибутор, не ги произвеждаш
Не съм :-D просто тука в БГ си нямаме нищо българско като ел. инструмент и затова в две теми си пишем така усилено :-D ,ако някой направи една добра дрелка в гаража си ама наистина добра добра аз ще си купя от него,защото някой все се постарал.
И наистина аз нито ползвам нито дистрибутирам нито ремонтирам тези или други. :-D инструменти- с други нямам полза.
От постовете ми се вижда що за марки ползвам- само намеквайки за тях. :-D
dragozow - майстор
Ти да не мислиш че в Германия правят немски Бош? Специално електроинструментите е скъпо да се правят в икономически богати страни, един перфоратор 24 ще струва примерно 600 лв. Един китаец работи в завода за 20 долара на месец, немеца ги заработва за по-малко от час. Повечето големи марки отдавна са изнесли евтините машини в Китай и региона. Отделно че като бормашините Елтос няма, защото не е рентабилно за производителите да се радваш 30 години на покупката си.
MrMurdjo - майстор
защото не е рентабилно за производителите да се радваш 30 години на покупката си.
В десятката :)
idunno - специалист
Ти да не мислиш че в Германия правят немски Бош? Специално електроинструментите
Това не е изцяло вярно аз съм бил в завода на Бош в Ройтлинген и инструментите (определени модели) се правят в Германия.
Метабо са го измислили наи- добре- искаш немско купуваш LTX,искаш полунемско - купуваш евтините серии.
Никоя фирма няма да рискува всичките и серии да се правят в Китай- като пример вижте Хилти.
dragozow - майстор
Да, големите и скъпи машини могат да се правят в Европа.
Kasper - специалист
Такааа! Да поосвежим темата ... едно пиленце ми каза ... че ... Спарки обмислят 3 години гаранция! Пита се в задачата с много неизвестни -
1. Пак ли търговеца /дистрибутора/ ще поема ремонтите?
2.На колко време ще трабва да ходи машината за профилактични прегледи ... аз лично не си представям схемата с 6-те месеца, това са 5 безплатни профилактики - ако бяха платени в гаранционната карта би трябвало да е упоменато изрично!
3. Кой от лагерите, в която и да е машина на Спарки ще издържи 3 години ...?

Смях, голям смях ... но през сълзи!
Нека някой от дистрибуторите да изпусне малко вътрешна информация по въпроса и евентуално от кога се очаква "нововъведението"!
alex63 - специалист
Ясно, трябват ни едно, две неща за вкъщи, но няма да е Българско, щото не се знае дали няма да се окаже котайско!
evil - специалист
Според мен Спарки трябва ясно да разграничат любителските от професионалните инструменти и да ги пройзвеждат като такива.Купих два еднакви ъглошлайфа уж за професионална употреба и двата точно след два месеца им се спекоха лагерите.Добре че в сервиза човека се съгласи аз да си закупя лагери и той да ги сложи за да си важи гаранцията.Новите са по 8лв комплект на машинка но не китайски като оригиналните.Въпроса е че за един професионалист дали ще даде 8лв повече или по-малко за машинка му е все тая за него важно е да не губи време докато при любителите са по-важни 8те лева.Така че трябва да ги разделят
gogo7777 - майстор
Спарки е мнооооого далече от професионалната техника. Бош от "ден на ден" стават по-калпави(за немските става на въпрос) Хилти са добри ама се самозабравят. Макита и Фейн като цена и качество са №1. Японеца и Американеца знаят що е то пазарна икономика. Като сравнявам цените, то Спарки води убедително по отношение скъпо-калпаво :-D . Като пример ще дам копчето на малките ъглошлайфи, е от как е Спарки нищо по въпроса, да не говорим за мощността пишат квото си искат, а се присмиваме на китайците :-D .
silent - майстор
Абе крайно време е производителите да започнат да гледат на клиента с главно К. Не може с подобни селски номера да се излиза да ама не сте го купили от нас. Ми като сервиза е само за вашите машини защо е в дипляната с гаранционите сервизи. Производителя маха сервиза и си намира гаранционен сервиз който сервизира всички негови машини. Мисълта ми е че и хляба и ножа е в производителя. А този техния си сервиз вместо да сервизира всички машини на производителя и да получава приходи от това нека си има конкуренция. Сега дали Спарки плаща за труд и резервни части на гаранционните си сервизи това е друга бира. Навсякъде по света производителите сериозните дават международна гаранция нашите в една държава не могат да си оправят сервизното обслужване и разкарват хората като маймуни. Ми аз нямам гаранционна машина Спарки, но бих си купил ако е на добра цена защото живея в София Имам избор от сервиз отделно имат части за почти всичко при това на приемливи цени дори за машини от преди 100г, но ако живеех в малко градче сериозно бих се замисли. А сега да кажа за големите вериги и малките търговци понеже и тук се повдига въпроса за това от къде да се купува. Аз имах желание да си купя резачка от малка фирма точно заради по-доброто обслужване, ама пусто като работи с моето работно време как да стане. Второ в голямата верига ми я дават на половин цена на цената на евтина китайска резачка с 5 години гаранция. Разбирам, че веригите задушават малките разбирам, че малките не могат да се борят с големите ма 2 на цената на една!?, а гаранцията при тази цена даже не ме и блазни че е 5 години и колко и как ще ме разкарват и клатят ако се стигне до нея .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Sparky Ловеч - Гарнционно обслужване!!! Да ама не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: