• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Като пише PROFESSIONAL, се очаква да е PROFESSIONAL.
Това, че не могат да удържат, не е проблем на очакванията на потребителя, а на качеството на марката - при правилно сервизиране и употреба.
Извинявай, дето ще си купя нещо PROFESSIONAL и ще го ползвам 2 пъти в месеца, за да не ме разочарова...
idunno написа:
Основната ми идея е да се защити българското дори лошо,защото китайските алтернативи също не са номер 1.
И пак ме извинявай, дето някой келеш, който използва националистическите ми чувства, ще прави пари на мой гръб - чак такъв балък не съм. Който иска да е на пазара - ще бъде там с достойнство. Не по милост. Аман от дотации.
dragozow - майстор
И понеже в Аргомаркет не продавате ДеВалт- не означава,че е лоша марка.
И стига с Хитачитата, че и те са китайски.
Аз казах ли че е лоша марка? И казах ли нещо за Хитачи? Не съм...ти си съчиняваш какво съм казал. Погледни предния ми пост и кажи казах ли това което твърдиш? Възможно е да си купил този перфоратор по-евтино, просто при нас са единични бройки и нямат добра цена. Мисълта ми беше че ползвам Sparky и продавам същите от 15 години и като цяло са добри машини. Отделно че ги ремонтират на всеки ъгъл.
idunno - специалист
Мисълта ми беше че ползвам Sparky и продавам същите от 15 години и като цяло са добри машини. Отделно че ги ремонтират на всеки ъгъл.

...и моята мисъл е в тая насока, само дето не ги продавам или ремонтирам :-D
ако правеше изолации и по 100-150 дупки в бетон на ден тоя Деволт нямаше да изкара и 8 месеца.
Аз казах ли че е лоша марка?
И аз не казвам че е лоша - но освен дупките за които спомена добави къртене на канали в тухла и каквото се сетиш.Аз може да съм късметлия, че толкова дълго е изкарал.Но за 540 лв дето дадох за него съм съгласен да се чупи и на 2 години.

който използва националистическите ми чувства, ще прави пари на мой гръб - чак такъв балък не съм. Който иска да е на пазара - ще бъде там с достойнство. Не по милост. Аман от дотации.
Да се подкрепя родното производство не национализъм.Ами Спарки са на пазара и ще си останат на пазара.И на ен въобще не ми трябва да правя пари на нечии гръб,защото нито продавам,нито ремонтирам, нито използвам Спарки професионално
dragozow - майстор
Е то за Спарки отдавна не е тайна къде прави повечето машини, просто си правят математиката.
Chefo77 - майстор
idunno написа:

Да се подкрепя родното производство не национализъм.Ами Спарки са на пазара и ще си останат на пазара.И на ен въобще не ми трябва да правя пари на нечии гръб,защото нито продавам,нито ремонтирам, нито използвам Спарки професионално
Не ти бре, човек!
Не ти да правиш пари на мой гръб!
Производителят на Спарки, той прави пари на мой гръб ако произвежда нещо некачествено и иска аз да го купувам само защото е родно! Ти си (евентуално) дистрибутор, не ги произвеждаш :)
idunno - специалист
Ти си (евентуално) дистрибутор, не ги произвеждаш
Не съм :-D просто тука в БГ си нямаме нищо българско като ел. инструмент и затова в две теми си пишем така усилено :-D ,ако някой направи една добра дрелка в гаража си ама наистина добра добра аз ще си купя от него,защото някой все се постарал.
И наистина аз нито ползвам нито дистрибутирам нито ремонтирам тези или други. :-D инструменти- с други нямам полза.
От постовете ми се вижда що за марки ползвам- само намеквайки за тях. :-D
dragozow - майстор
Ти да не мислиш че в Германия правят немски Бош? Специално електроинструментите е скъпо да се правят в икономически богати страни, един перфоратор 24 ще струва примерно 600 лв. Един китаец работи в завода за 20 долара на месец, немеца ги заработва за по-малко от час. Повечето големи марки отдавна са изнесли евтините машини в Китай и региона. Отделно че като бормашините Елтос няма, защото не е рентабилно за производителите да се радваш 30 години на покупката си.
MrMurdjo - майстор
защото не е рентабилно за производителите да се радваш 30 години на покупката си.
В десятката :)
idunno - специалист
Ти да не мислиш че в Германия правят немски Бош? Специално електроинструментите
Това не е изцяло вярно аз съм бил в завода на Бош в Ройтлинген и инструментите (определени модели) се правят в Германия.
Метабо са го измислили наи- добре- искаш немско купуваш LTX,искаш полунемско - купуваш евтините серии.
Никоя фирма няма да рискува всичките и серии да се правят в Китай- като пример вижте Хилти.
dragozow - майстор
Да, големите и скъпи машини могат да се правят в Европа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Sparky Ловеч - Гарнционно обслужване!!! Да ама не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: