• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
Kasper - специалист
Искам да пусна отделна тема за гаранционното обслужване на машините на Спарки Елтос.
Молбата ми е всеки да сподели опита си и да се опитаме да променим статуквото - липса на гаранция.
1. Според закона гаранцията на ел. инструмнтите е 2 години - с това се съобразиха всички производители, вносители на маркови и НЕмаркови инструменти.
2. Въпреки че в доументацията на машините има брошура с опоменати сервизи ОТОРИЗИРАНИ -ако закупиш машина от търговец, който не е дистибутор на конкретния Оторизиран сервиз - в този сервиз не ти ремонтират машината.
3. Дори и да си закупил машината от Оторизиран сервз/магазин в град А и я предоставиш за ремонт в гр. Б (пак при Оторизиран сервиз) - гаранция няма!!!
4. До кога всички търговци на Спарки ще измислят чудеса от героизъм, като 12м гарация за да не обяснят на клентите си, че гаранционните ремонти са за сметка на търговеца.

Сега ще Ви представя информацията до която аз съм се добрал за 15 години работа и обикаляне по сервизите.

Спарки или Елтос-Ловеч практикуват схема за гаранционните си ремонти непроменена поне от 20 години. Продава се на търговеца (който е оторизиран сервиз) машини с Х отстъпка и той получава 3% гаранционен рабат т.е. направо с пример:
Голям ъглошлайф струва 200 лв. търговеца получава отстъпка еди колко си процента и допълнителна отстъпка от 6лв. за гаранционното обслужване на машината т.е. той се задължава за тези 6 лв. да ви ремонтира машината в гарнционен срок - като се има предвид че ротора струва 50 лв. - вече стана ли ви ясно защо съществува т.4 от горния списък.

По интересен е казуса когато отидеш в друг град и се пробваш да си ракламираш машината. Първо на повечето места отказват, но ето и неофициялно мнение на един от сервизите в София:
Когато в сервиза постъпи машина която не е купена от нас или наш дистибутор, ЗЪНЯ по телефона в Ловеч и питам дали да уважа гаранцията, пускам им какви резервни части са ми необходими и ако одобрят я ремонтирам, а при следваща заявка ми възстановяват вложените части.
Проблема е, че не всеки сервиз го прави и точно за това е молбата ми да споделите вашите проблеми с гаранционното обслужване, особенно ако сте пробвали да отидете за ремонт в друг град.
Поради този начин на работа се стига до там, че някой оторизирани магазини/сервизи се принуждават да плащат куриери в гаранционен срок, защото в друг град оторизирания сервиз ще им откажат ремонта!!!

Само за финал Машините на Спарки са с доста приемливо качаство, даже някой модели са прекрасни, но до кога ще ми се налага да купувам "ПРОФЕСИОНАЛНА" техника с по-лошо сервизно обслужване от МЕНТЕ - там поне направо СМЕНЯТ!!!
За сведение Makita и BOSCH са с 3 години гаранция подобно условие на 6 м. да отиват за профилактика ... голям смях!!! Машината ще работи или ще обикаля по сервизите. Само един търговец на Макита - Галвиг-Ташев се беше пробвал да направи подобна тъпотия, но беше в края на гарнционния срок и за своя сметка даваше втора година гаранция! Разбира се машините трябваше да влязат във неговия сервиз.
solo5 - майстор
Kasper написа:
Продава се на търговеца (който е оторизиран сервиз) машини с Х отстъпка и той получава 3% гаранционен рабат т.е. направо с пример:
Голям ъглошлайф струва 200 лв. търговеца получава отстъпка еди колко си процента и допълнителна отстъпка от 6лв. за гаранционното обслужване на машината т.е. той се задължава за тези 6 лв. да ви ремонтира машината в гарнционен срок - като се има предвид че ротора струва 50 лв. - вече стана ли ви ясно защо съществува т.4 от горния списък.
Би трябвало за гаранционният срок, частите да се доставят от производителят, а само труда да е от сервиза.
Ако не е така се учудвам, че някой се връзва на "въдицата" от 3% гаранционен рабат :?
mitko64 - майстор
Някои от машините които имам - BP 540CE, BUR2 350E, BUR 150E, са окомплектовани с направо смешни захранващи кабели - къси, тънки и твърди(при студено време си стоят както са били навити). При смяна на кабел(вярно по моя вина) за 16лв. ти слагат вече нещо истинско, като пропускат да сложат гривната държаща ключа на патронника с обяснението " това пък кой го ползва". И какво се получава на практиса от завода излизат с измислени кабели, но щом си плащаш може да сложим и нещо свясно.
valmet - специалист
Живея в град близо до Пловдив.Преди време ми се наложи да купя BUR2 350E от "Баумакс"-София.Вечерта чета гаранционната карта,гледам няма пловдивски гаранционни сервизи-странно?!Отивам на другия ден във въпросния магазин от който купих машината,след 15 мин.чакане ми дадоха само мобилен номер на човек от Пловдив,който при евентуална повреда,би отремонтирал машината.Абе смяххххх.Дано не се налага да го търся този мъж.
Последна промяна от valmet на чет окт 28, 2010 8:22 pm, променено общо 1 път.
Армагедон - специалист
Мите и аз имам BP 540CE и мисля че ако му сложат по - дълъг кабел няма да се събира в куфара, на който му се скапа едната закопчалка за нула време :|
Kumay - майстор
Взе да им припарва май на хората от Спарки, откакто и Макита направиха гаранцията три години!
Най-лошото е, че много бавно стават промените в Ловеч! А и много малко се вслушват в това, което им се казва!
Последна промяна от Kumay на чет окт 28, 2010 8:29 pm, променено общо 2 пъти.
valmet - специалист
Мисля си че за да просперира една фирма(за инструменти например),би било хубаво да прави проучвания не само за пазара на стоките които предлага,а и за мнението на клиентите-плюсове и недостатъци,предложения.
EDI - майстор
Те с много работи изостават.Преди 2 години казаха, че ще минат на 2,6 ампера акумулатори на САНИО, ама......друг път.Преди година и половина рекламираха акумулаторен литиев винтоверт 14,4-2, ама още го няма.
lov - майстор
Ми как да минат като китайците не предлагат. Почти половината от продикцията вече е само с нашенски етикаети само.
EDI - майстор
Всъщност, дали някой знае, произвеждат ли се у нас поне 1/3 от машините по каталог, или вече почти всичко е в Китай.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Sparky Ловеч - Гарнционно обслужване!!! Да ама не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: