Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Често при дебели трупи, като се натисне ,ножа прорязва ролката и и прави канал накриво, та после ножа попада в канала и криви.Може и самата греда с държача на ножчетата да се е усукала леко.И аз съм рязал дебели греди, ама съм на принципа да оставя инструмента да си реже сам, не да го натягам до безобразие.
velinsl - специалист
Друг вариант е зегето отгоре, а от долу на ножа да се закрепи нещо тежичко, което да сваля "резеца". Тук конструкцията се усложнява, но се елеминира нуждата от пружина.
xpro-kb - напреднал
какво ще кажете за този трион дали ще върши работа за не професионална употреба? и ако го направя като тези на колегите по горе ще кара ли повече? щото иамам вече 3 броя стари зегета ама не става да сглоба от 3-те 1 :lol: http://www.praktiker.bg/bg/Jig-saws/%D0 ... 0/p/464328
batvenko - специалист
Ами ще имаш четири зегета и пак няма да сглобиш от 4-те 1.... :lol:
xpro-kb - напреднал
абе то това е ясно ама понеже рядко го ползвам и има 3 години гаранция ,а и спецялно това ми го похвали един колега дето го има и ползва доста по често за това питам,но благодаря все пак :-D
masterross - напреднал
moreno написа:
Да,амортисьорче е-отрязано .Първо малка дупчица му направи да изтече маслото и те така. :)
Здравей колега,

А пружината си я елиминирал в проекта?
madmaximus - помощник
moreno написа:
Аз стигнах до тук,с прочетеното и видяното. :roll:
екстра се е получило, ако беше го направил преди година, и аз щях да съм с тоя вариант а не с лагери. дано не загрява много.
Duke_BG - специалист
в един магазин за втора употреба видях заводска такава машинка (старичка), но ми направи впечателние една хитринка която имаше тази машина - на горното рамо частта която захваща ножа беше свързана към една малка помпичка и от нея с мъчкуче и метална тъбичка се получаваше устройство за обдухване.

подходяща помпичка може да се извади от компресоче за аквариум :idea:
brpraziel - специалист
Някой пази ли моделите на 3д пъзелите?Може ли да ми ги препратите че наскоро се сдобих с такава машинка :)
e-mail:brpraziel@gmail.com

Тема "ЗЕГЕ +" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: