Ел. инструментите. Консумативи.
LZ - специалист
Евала!
Браво, velsi много хубава машинка.интересува ме всичко за нея-размери на масата,на дъгата,на пружината и стеблото,въобще всичко за да се опитам да си го направя.Може ли да се постави друг двигател с ексцентрик,какъв е хода на триона.Благодаря предварително!
wire - напреднал
Отдавна я гледам тази машинка и то много добро мение. Аз имам малко странен въпрос. Пробвал ли си да режеш бутилки с това? :?: Поне според мен ще е голям проблем охлаждането на бутлката, защото машината е отдолу и наливането на вода не е препоръчително :)
velsi - Почетен майстор
Хм, бутилки не съм пробвал да режа. Най-вероятно ще е необходимо някакво диамантено трионче, но пък това, което съм виждал е за плочки и доста дебело.
wire - напреднал
Идеята ми дойде от тази тема, която бях чел отдавна http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 8%EB%EA%E0

Та там има един пост за струг, а в твоя случай се получава обратното - телта се движи, а ти държиш бутилката, което ми се струва по-безопасно, но дали е така... :? А това с диамантения нож го имаше в една друга тема със снимка, но никой не знае откъде може да се намери нещо подобно. Аз съм питал в по-големите магазини - Бриколаж, Практикер. Може в Киров да питам, но не съм се сетил... :roll:
velsi - Почетен майстор
Вероятно за такова рязане ще трябват високи обороти. При струга е лесно да се постигнат, но при зегето....
wire - напреднал
Пише за 500 оборота, но нз дали може да се сравнява по някакъв начин :?:
velsi - Почетен майстор
А за какво ти е да режеш бутилки? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За рязане на стъкло е необходима вода не заради охлаждането, а за убиване на вибрациите. В един момент стъклото просто се пръска.
При пробиване винаги подлагам меко отдолу, за рязане още нямам личен опит, но има логика, а и доста клипчета в нета.
Takezo Sensey - модератор
Да не се почлучава резонас ли ...хъммм интересно. :idea:

Тема "ЗЕГЕ +" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: