Ел. инструментите. Консумативи.
abaro - помощник
Дали ще издържи без да прегрее? Все пак осцилациите на ножа не са малко.
moreno - специалист
:? Хвърли ме в размисли...За 5 мин рязане цилиндъра се усещаше топъл,има малко масло вътре -не е като да е сухо триене.Бъдещето ще покаже.
Kirilpm - специалист
В случай че почнеш много да ги прегряваш като се хвана да чистя тавана мога да те снабдя с почти неограничен брой амортисьорчета от багажник на префернциални цени(0 лева)
botev_fen - напреднал
Колеги имам проблем със зеге Скил. Един велик "майстор" реши трябва да реже греда 10х10 с него и така го е напънал ,че сега ножчето реже накриво. Първо си помислих че е изкривил ножа , но след като го смених пак седи леко накриво и ме влудява направо. Случвало ли му се е на някой подобно нещо и дали изобщо може да се оправи? Ще се постарая да кача снимки по-късно за да видите за какво става въпрос.
horgasz - специалист
Виж ролката, дето подпира ножа (отзад) да не се е изкривила, разместила.....
EDI - майстор
Често при дебели трупи, като се натисне ,ножа прорязва ролката и и прави канал накриво, та после ножа попада в канала и криви.Може и самата греда с държача на ножчетата да се е усукала леко.И аз съм рязал дебели греди, ама съм на принципа да оставя инструмента да си реже сам, не да го натягам до безобразие.
velinsl - специалист
Друг вариант е зегето отгоре, а от долу на ножа да се закрепи нещо тежичко, което да сваля "резеца". Тук конструкцията се усложнява, но се елеминира нуждата от пружина.
xpro-kb - напреднал
какво ще кажете за този трион дали ще върши работа за не професионална употреба? и ако го направя като тези на колегите по горе ще кара ли повече? щото иамам вече 3 броя стари зегета ама не става да сглоба от 3-те 1 :lol: http://www.praktiker.bg/bg/Jig-saws/%D0 ... 0/p/464328
batvenko - специалист
Ами ще имаш четири зегета и пак няма да сглобиш от 4-те 1.... :lol:
xpro-kb - напреднал
абе то това е ясно ама понеже рядко го ползвам и има 3 години гаранция ,а и спецялно това ми го похвали един колега дето го има и ползва доста по често за това питам,но благодаря все пак :-D

Тема "ЗЕГЕ +" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: