• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
m_markovski - специалист
И MV3 е с 210mbar, пише го тук-там из сайтовете. И аз съм се насочил към нещо такова за работилницата - за шлайф, циркуляр, почистване, но се притеснявам, че 17 литра са малко. А и предпочитам модела MV3 Р, който е с контакт.

Като алтернатива си мисля за Щил 62Е, някой с отзиви за нея?
http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... -62-E.aspx
griffin - майстор
Ако имаш повече боклуци може да видиш и тия с самопочистване на филтъра ;) MV5 я дават такава, има някакво бутонче за самопочистване на филтъра.
m_markovski - специалист
Ползвал съм веднъж бош gas25 и останах очарован от електромагнитното чистене на филтъра. Но това са профи машини, струват маса пари и не си заслужават за хоби ползване от дъжд на вятър. Всъщност отказах се от прахосмукачка засега - подпирам един 100мм маркуч на изхода на циркуляра и учудващо почти всичко се събира в кофа.
griffin - майстор
Късметлия си ти :) аз ако не се заровя в опилки до коленете въпреки аспирацията съм късметлия :weedman:
Привет
Имам нужда от малко помощ.
Търся прахосмукачка на жената, която да използва освен за почистване на къщата и за почистване на клетки на чинчили. Т.е. Талаш, фин пясък по пода, сено и барбаленки :)
Тя в момента ползва karcher wd 5220 m, но не е доволна, защото филтъра бързо се задръства и веднага пада смукателната мощност.
Аз ползвам за раблтилницата metabo asr 25 и съм много доволен от филтрите и електронната система за изтупването им. Дори и пълна до горе с финна прах смукателната и мощност е добра. За нея обаче тоя модел е тромав и не са и удобни маркуча и дръжката. Иска нещо тип кехлера но с електронно изтупване на филтъра. Намирам само моделите на бош и на метабо с такова изтупване, а те мисля че няма да са подходящи за нея. Гледах други марки пак с разни системи за самопочистване, но не знам дали ще са така ефективни като при бош и метабо и не намирам такава с електромагнитни вибрации за почистване.
Тя я използва ежедневно по няколко пъти предвид това че има над 10 клетки с чинчили който почиства всеки ден а и ги разхожда в едно помещение, което също се налага да се чисти ежедневно, така че мисля да не се ограничавам с цената.
Ако някой се сети за подходящ модел да помага.
PIP - майстор
Ползвал съм dewalt, който прилича на тази на жена ти, но не помня модела. Аз лично имам festool и съм доволен. И двете марки предлагат модели със самопочистващи се филтри.
Chefo77 - майстор
Погледни Stihl SE 61 E. Аналог е на Makita VC2511 и Nilfisk Alto Aero 25. Няма електронно изтупване, но има механично такова - с бутон пренасочваш въздуха от охлаждането навън през филтъра.
dpp - специалист
Stihl SE 61 E.
Много съм доволен, отнесе един ремонт на апартамента и на къщата на вилата...още го отнася ако трябва да съм честен. Не съм сменял още филтъра ама май ще купя един нов че е бая задръстен и след почистване уж ама по слабо дърпа някак. Все го притупвам и издухвам обратно и така карам ама видимо дърпа по слабо вече. 20 кинат е нов. Имат и приспособление за вода да дърпа ама се купува отделно - както и една тупалка за килими ама така и нея купих женаат нещо не я хареса за ЗВУК тая машинка и остана само за работа.. :-D
Всъщност аз винаги я ползвам с торба освен тоя филтър. Не знам дали е добре без торба затова събирам в торба и после празня торбата обратно през отвора.. Не съм пробвал без торба машинката ...Ако махна торбата ще тегли много яко сигурно ама ще замине филтъра за 2 часа.. :?
Chefo77 - майстор
Ами пробвай с текстилните торби на Тони - 2.70 е бройката. Мисля, че 6370 беше модела. Не намирам смисъл да празниш торбичката и да я тупаш, така или иначе се запушват порите И. Филтърът би трябвало да може да се мие с вода, мисля, че е пластмасов.
А за не си пълня торбичката много, аз съм си сложил циклонче за 15 лева на Самсунг - от домашна прахосмукачка. Има го в ТМ. Пести МНОГО! Особено ако смучеш талаш и други по-едри отпадъци.
dpp - специалист
Chefo77 написа:
Ами пробвай с текстилните торби на Тони - 2.70 е бройката. Мисля, че 6370 беше модела. Не намирам смисъл да празниш торбичката и да я тупаш, така или иначе се запушват порите И. Филтърът би трябвало да може да се мие с вода, мисля, че е пластмасов.
А за не си пълня торбичката много, аз съм си сложил циклонче за 15 лева на Самсунг - от домашна прахосмукачка. Има го в ТМ. Пести МНОГО! Особено ако смучеш талаш и други по-едри отпадъци.
За щилката 61Е ли говориш - я кажи малко повече какво представлява тоя циклон и как го нагоди...?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Покупка на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: