• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
Ако ще е Спарки - да е VC1321MS! Да можеш да си включваш машините в нея.
Избираш автоматичен режим и като тръгне зегето например, да се включва сама прахосмукачката. :wink:
Chefo77 - майстор
Само за информация - Тони вече правят торбички от нетъкан текстил за много богат каталог с прахосмукачки. На моята (Makita VC2511) и пасва номер 4770 от единичните бройки. Цена - 2.70 на брой. Сравнението с оригиналните (Nilfisk Aero, 28 лева за 4 броя) е леко неуместно ценово :)
Иначе (ако някой не знае) няма нищо общо между хартиената и текстилната. Смуче много по-добре, животът е по-дълъг, и най-вече - не се късат и не се навлажняват.
Valkooooo - специалист
Почти съм решил за марката и модела. За съжаление VC 1321 не се предлага от Бриколаж. Трябва да я взема от друг магазин , но за съжаление не с 5 а с 2 години гаранция :(
Valkooooo - специалист
Да взех Sparky-то , ей страхотна машинка е. В сравнение с другите домашни -тази е по добра. Примирих се с модел VC1221 - цената ( -20%) и гаранцията (5 години) бяха решаващи. :)
mitko64 - майстор
Не знам кое и е толкова страхотното. За колко я взе? Като я гледам, лидълската, 30л,за 150лв., я бие по всякакви характеристики.
Chefo77 - майстор
mitko64 написа:
Не знам кое и е толкова страхотното. За колко я взе? Като я гледам, лидълската, 30л,за 150лв., я бие по всякакви характеристики.
Както се казва в една реклама ... "Кафето не е просто кафе" ... :wink:
Аспирациите като метабото са с асинхронни двигатели и са на практика вечни, работят по-тихо.. Ние имаме една такава българска, имаме я от 15 години. Не е мръднала.
Лошото при нея е, че не може така добре да засмуква финните прахоляци. Т.е. тези които са най-опасни за здравето. Иначе си обира около 70-80% от стърготините. Нашата е 750W - трифазна и е сравнително слабичка, но за хоби работа е перфектна.
Сега съм се засилил да си купя прахосмукачка. До сега ползвахме едно NEO, ама то горкото много гипс и други строителни отпадъци засмука и му се е*а мамата. Торбичката му се накъса, последно и едно лагерче на мотора се прецака и почна да вие като реактивен самолет. Смених го, но явно и самия двигател си заминава и пак е много шумно. Ще го пенсионирам вече.
Искам да си купя една по-хубава машинка.. мога да отделя и към 500-600лв., но искам да е нещо качествено. Първоначално се бях засилил на FESTOOL, но с най-малкия обем. После гледах BOSH, Makita. Последно се бях навил на едно Spaky VC1321 MS. Но някак си имам недоверие към българските продукти.. толкова са ни лъгали и мамили, че вече нямам доверие на нищо българско.
Сега ще се разкарам до магазина на Керхер, при тях има добри предложения. Има и с разклонител за свързване към друга машина.
Интересно ми е дали има такива прахосмукачки с безчеткови мотори ? Ще отида да видя и въпросното спарки което си бях харесал.
Тия китайци развалиха пазара.. пускат едни лъскави машини за нищо пари, качеството я го има, я го няма. И задушиха големите производители. Сега как да дам 500лв. за прахосмукачка, като същата я има и за 200лв. И върви го разбери кое е по-качествено. Някой си надуват цените само за престиж
mitko64 - майстор
Kато пуснат в лидъла, вземай една 30литрова за 150 лв, и забрави за тези спаркита с измислени цени 300-400лв. в същият клас 30литрови.
PIP - майстор
g_ishkitiev написа:
.
....Искам да си купя една по-хубава машинка.. мога да отделя и към 500-600лв., но искам да е нещо качествено. Първоначално се бях засилил на FESTOOL, но с най-малкия обем....
Преди година и половина купих чисто нова festool midi с комплект прикачени ‘джаджи’ за 550лв от ebay.co.uk . Доставката до София беше 30лв през gabko.
r4ptor - напреднал
В началото на темата се говори за модел на Керхер wd 3.200. В момента доколкото се информирам го няма този модел, има MV3 примерно, дали са сравнително аналогични като характеристики. За wd 3.200 прочетох вакуум 210 mbar, но за MV3 не пише в сайта на Керхер колко е стойноста?!
В момента модела в Баумакс е 129лв. Мисля да го ползвам в дърводелска работилница с циклон. Дали ще свърши работа за такова нещо (стърготини от циркуляра и фрезата) и дали едно Спарки 1321мс (почти двойно по-скъпо) ще е по-удачен вариянт??
Гледам по стари брошури на лидл една тяхна http://ita.calameo.com/read/00364448470e71a0e9cbd но за съжаление сега я няма...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Покупка на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: