• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Привет!
Може ли някой да ме насочи към евтина марка/модел прахосмукачка, която да мъкна с мен по обектите. Ще се "смуче" само сух материал, най-вече прах от замазка и дървесни стърготини. И да смуче нетолкова лошо, разбира се.
Гледах един модел на Керхер - А 2003, но малко ме съмнява колко точно работа ще върши и докога, най-вече.

Благодаря предварително!
housedoktor - майстор
Аз го имам този модел Керхер - А 2003.Ще върши работа.Крес и Спарки имат изгодни оферти за строителни прахосмукачки
dundurma - специалист
купи си с воден филтър и ще се родиш.
evdoki - специалист
dundurma дай повече инфо. Ако я дръпнеш рязко не се ли плиска водата от филтъра? Нещо от което си недеволен?
dundurma - специалист
водата в съда е минимално количество.просто въздуха минава през нея,водата обира праха и после само изливаш контейнера в тоалетната.имам зелмер делфин,която е видяла 3 сериозни ремонта,но се държи прекрасно.цената и беше 270лв. преди 3 години,но си заслужава всеки лев.жената повече не иска и да чуе за пахометла различна от воден филтър.
Kumay - майстор
С воден филтър е за домашен прах, не за строителен!!!
Така си мисля :?
ESPACE - майстор
Не ги слушай тези дето ти дават акъл за прахосмукачка с воден филтър. Те идея си нямат за какво количество отпадък става дума. Трябва ти професионална прахосмукачка за целта. Аз съм работил с Hilti VC-20U, а сега имам и Bosch Gas 25 . Такъв тип прахосмукачка ти трябва с почистващо филтъра електромагнитно изтупване по време на работа, а не такава за битова прах. Прахосмукачка с която ще можеш да изсмучеш поне 10кг строителни отпадъци преди да изхвърлиш боклука от контейнера.
Kumay - майстор
И тук не съм съгласен!
Електромагнитното изтупване е добро, но не и в случая на Чефо!
Той няма да събира прахоляка от шлайфане на шпакловка или автомобилен кит!
От марките, които познавам Спарки VC1430MS ще ти върши работа.
Можеш да си включиш зегето или циркуляра в нея и при включване на машината, се включва и прахосмукачката.
8 секунди след изключване на машината, изключва и прахосмукачката!
Контейнера е голям - 30 литра. Торбата струва около 3,50лв.
Като машина никакви проблеми!
Успех!
ESPACE - майстор
Не знам, пише че ще събира прах и отпадъци от мазилка, така че въпросното изтупване може да му е само от полза.
Kumay - майстор
Да де - мазилка, не шпакловка!
Чефо е паркетаджия! Чисти преди и след работа. И оставя красиво!!! :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Покупка на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: