• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
Plamen11 - напреднал
Визуално прилича на някой от вариантите на Karcher NT 35.

Изображение
MASTER - специалист
Изображение

С малко закъснение - благодаря. Торбичките от керхера паснаха идеално.

Сега се сдобих с това на снимката. Брандирано е като 3М, но пак не съм наясно кой е истинският производител. Някакви идеи ?
dragozow - майстор
Прилича ми на една марка Viper, но божа работа. Някоя скрита табела няма ли?
Chefo77 - майстор
Това е от производителите на Бош и Хитачи. Ако намериш кой произвежда и брандира за тях, си намерил производителя и на твоята :)
nikolson - майстор
metabo asr 25 и fein dustex. Мисля, че ги правят в Унгария.
Chefo77 - майстор
Когато ти изгори мотора на Makita VC2511-ката година след като И е свършила гаранцията, и решиш да си вземеш Bosch GAS 20 L SFC, откриваш, че филтъра, маркучите, накрайниците на двете са абсолютно еднакви :) Вероятно защото и двете се произвеждат от една и съща фирма - Нилфиск, в Унгария.
Нов мотор - 211.21 лева, нова прахосмукачка - 355. Новата - в гаража, за обекти, моторът на старата отива на пренавиване и ако стане - стане. Нали така? :)
Chefo77 - майстор
Мога ли да помоля някой да сподели мнение за малките прахосмукачки на Festool. Става дума за CD 17 E, CTL Mini и CTL Midi. И трите са с еднакви параметри, подозирам - и с един и същ мотор.
Интересува ме, ако някой има опит, как се държат за почистване на под за подготовка за настилки. Наистина ли има УАУ ефект от използването на антистатичния маркуч (за Mini и Midi). Дали има вече заместители торбички, или трябва да се купуват оригинални?
И благодаря предварително :)
joroantonov - специалист
Не им е предназначенито за почистване на замазки. Идеални са за почистване след сложена настилка. Като ги вържеш на инструмент смучат чудесно. Торбите вече не са им хартиени та може да си ги чистиш дълго време без да купуваш.
Фитилчо - майстор
Ама филтъра си е скъпичък все още :razz:
PIP - майстор
Аз ползвам midi от около 5г и да чукна на дърво не е давала никакви проблеми. Още съм с оригиналния филтър (което ме подсеща, че е време да го сменя), чистя го от време на време и при всяко изпразване на торбата, ако го ползвам за шкурене на шпакловка (не е често, само за собствени нужди). Торби ползвам от тук 5 броя са и ги давам да им сложат цип на дъното за да се празнят лесно и с една карам около половин година. По маркучите наистина не се налепва никаква прах (за разлика от приставките) и за пендулата ти препоръчвам да си вземеш 36мм, ако аз взимах сега сигурно нямаше да дам толкова пари за антистатичен маркуч, но не съм и работи със сивия (обикновен). От началото на годината излязоха новото поколение прахосмукачки, които са с нови подобрени (да не закачат) маркучи, така че гледай да не те таксуват за стар модел като за нов, старите са с намалена цена е Европа. Като цяло прахосмукачката е тиха, но не много мощна, дори бих казал недостатъчно мощна за чистене сравнена с други, но като екстрактор е супер.
Последна промяна от PIP на пон мар 26, 2018 1:41 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Покупка на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: