• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Моя БОШ е точно този, който Николов пусна на линка с 30 см шина.Вече доста години си работи безпроблемно.Е, не режа всяка година кубици дърва за огрев, но вероятно и с тях ще се справи.Рязал съм траверси, стари дъбови и букови греди и всякакви по-меки дървении и съм си доволен.Да дома е съвсем достатъчен.Могат и по-дългите шини да се слагат.
iivanov - майстор
Сега , както и да го сучеш , единствените предимства на ел машинките са цена , тишина и че няма нужда от разгряване . Толкова ! Оттам нататък са само недостатъци . Спорът е безсмислен . Въпросът , както казах и преди , е хората правилно да си подредят приоритетите при избора . Аз неведнъж съм препоръчвал електрически , въпреки , че от моя гледна точка , за моите нужди , са леко безссмислени .
ПП Ъъ, тва беше към Коцето .
koveslav - майстор
Ъъъъъ,много са малко хората,които се вълнуват и работата им зависи от това да режат дърва на хората,както при тебе Иво.А и вибрацийте,двутактовите газове и т.н. нещо ги пропускаме като недостатъци на бензиновата и предимства на електрическата.Работата с бензинов двигател в ръце си е беля и то голяма беля.ДВГ в днешно време вече става безсмислен и колкото по-рано го осъзнаем,толкова по-добре.Да-има стари догми,а има и просто настроения наложени сред хората.Един ден дадох на сина нещо да реже и пожела да запали бензиновата "да му побръмчала спортно".Ама се набръмча много бързо и пак взе електрическата.Е,а на баща му пък му е писнало отдавна от това бръмчене....
iivanov - майстор
Работата с какъвто и да е трион е беля , Коце . Когато технологиите на акумулаторните машини напредне , тогава ще е краят на моторните триони . Дотогава , по параметъра мобилност и енергонезависимост от инфраструктурата , бръмчилките нямат конкуренция .
koveslav - майстор
Пожелавам ти най-чистосърдечно да отскочиш и да избягаш сравнително бързо от този занаят.Другото-явно има още да порежеш,за да разбереш на гърба си за какво ти говоря.
fbr - майстор
Кой с каквато му е кеф, с такава да реже. Открай време си режа с електрическа, първо с една докарана от СССР с алуминиев корпус, забележително тежка, но с изключително як мотор и 43 см шина. Когато вече пазара беше залят с доста по-леки екземпляри, на шега реших да се сдобия с една пластмасова с 35 см шина, някаква неизвестна, с лого на Баумакс, за под 100 лева. И почти в 90% от случаите се справям с нея. А не е да режа от дъжд на вятър. Само когато дебелината на дървото не може да бъде обхваната от малката, прибягвам до руската техника.
savagebs - специалист
Прочетох темата но не видях някой да коментира моделите на Einhell, заглеждам модела Einhell GH-EC 2040 който сега е на промоция 140лв, със метални зъбни колела и ако не се лъжа има съединител, хитачито може да е супер но цената му ми идва в повече.
Ето клипче в което се разглобява и показва устройството на машината. Моля запознатите с механиката на този тип машини да се изкажат.
https://www.youtube.com/watch?v=f2iG-hEe2D4 Машината ще се ползва инцидентно.
Не вярвам да няма части за Einhell, ремонтираха ми тяхна дрелка и части има.
Последна промяна от savagebs на нед яну 21, 2018 2:54 pm, променено общо 2 пъти.
iivanov - майстор
Поредната германка с дръпнати очи . Но за разлика от бош , тия ,от тази фирма са пословични с липсата на резервни части
Svetoslavoff1 - майстор
Във Варна в базата им до летището реагираха адекватно за перфоратор извън гаранция. Не ми се вярва само за ел трионите да са зле. Но знае ли човек...
Пък и не вярвам savagebs да го купува да изкарва пари с него.
savagebs - специалист
Като уред е извън гаранция поне за Бургас аз го нося на един майстор на улица фердинандова , доста добър сервиз за машинки.
Никой нищо не казва за Einhell, някой да има наблюдения върху марката HECHT и по специално модела HECHT 2250 / 2.4 kW , 40 см
мотора като гледам е надлъжно разположен и цената е колкото айнхела https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... allery]/0/
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: