• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
:-D На бял или по тъмен пушек?
iivanov - майстор
пон дек 31, 2018 2:07 pmKrass написа:
Колко от вас ще кажат , как се проверява дали веригата е за заточване ?
Кат почне да пуши маторя, точа веригата :lol:
Рано е ! Пластмасата трябва да почне да капе . :-D
Andri01 - майстор
Не,трябва да се покажат Джиците на матОря и тогава се сваля веригата за заточване! А другото - в кофата. :)
Мавруда К. Мерловска
пон дек 31, 2018 8:42 amiivanov написа:
Не съм казал , че с евтината електричка не може да се отреже нещо дебело . Може , но веригата трябва да е остра , а задтрионното устройство да внимава с натискането . При прегряване да дава почивка на себе си и машината . Все неща , които масовия потребител на ел трион не ги прави . Колко от вас ще кажат , как се проверява дали веригата е за заточване ?
Разликата между ширпотребата и скъпите машини , освен може би по-качествения материал , е във вградената защита от неблагоразумно задтрионно устройство . :-D
Много благодаря! Утре ще ходя на пазар и да попитам най-малкия Щил STIHL MSE 141 C-Q дали ще ми свърши работа? Мощността му е 1.4кв, а шината 35см. Лидълският, който изгоря беше с 2.2кв и 40см верига. Щила имал и защита от такива специалистки като мен, а.к.а "неблагоразумно задтрионно устройство" :lol:
Krass - майстор
пон дек 31, 2018 2:12 pmZEDYCUS написа:
:-D На бял или по тъмен пушек?
Абе няма да избираме папа :lol:
iivanov - майстор
вт яну 01, 2019 6:48 pmМавруда К. Мерловска написа:
...
Слабичко е , но ти си знаеш джоба . :partyman: Лично аз бих инвестирал в по-яка машина , която да сложат после в ковчега . След 120 години , да речем . :-D Има яки хитачита и макити с по-ниска цена от щилските . Апропо , като си избереш нещо свиркай , да дадем някои насоки за поддръжката на режещата гарнитура .
Мавруда К. Мерловска
Здравейте отново, вече съм горда притежателка на АЛ-КО 2400/40. След като се разочаровах от дължината на Щил 30см :roll: и Макитата не ме привлече намерих горепосочения трион за 160лв с две вериги. Има си и електрическа защита от такива като мен :lol: Днес донарязах ореха и мога да заключа, че реже по-добре от Флорабеста. Иначе и веригата му същата, и шината, и обтягането, само резервоара за маслото е по-малък. Оригиналното масло с което дойде триона беше 100мл и свърши за 1куб.м, докато онзи на Лидъл не харчеше толкова много. Може би е за по-добро, тъй като цялата верига е обляна с масло. Долях му от останалото от колата 5W-40. Още нещо: Ал-Ко е по-тежък, но затова има удобна дръжка, позволяваща да се реже на 90 градуса. Не съм гледала още как се наточва веригата, но сигурно ще мога да използвам старата машинка за заточване останала от първия трион. Благодарности на помогналите ми и успешен ден на всички!
iivanov - майстор
Съвет - по добре наточената верига ,когато погледнеш срещу режещия ръб , не трябва да се виждат отблясъци . Ъъ , същото се отнася и за кухненските ножове . :-D
kopraimsq - помощник
Здравейте, отдавна не е писано по темата. Искам да си купя ел. верижен трион. Колебая се между BOSCH UniversalChain 35, McCulloch CSE2040S и Makita UC3541A (UC4041A). След прочетените коментари и справка с каталози за резервни части излиза, че първите две марки са с пластмасови зъбни колела (незнам колко издържат, цената им е около 40 лв.), предаващи движението от мотора към веригата. Makita е с метално зъбно колело, та съм се насочил към тази марка. Дължината на шината не е от голямо значение. Тук някой беше написал, че вериги с широчина 1,3мм, издържали по-дълго (а и незнам защо, но са по-евтини) и се замислих дали да не ъпгрейдна шината и веригата от 1,1мм на 1,3мм. Интересува ме дали между UC3541A и UC4041A има разлика в захвата на шината или местоположението на отвора, от който се изпомпва масло към шината. Според каталог на Makita, шините на двете машини с размери 350мм/1,1мм и 400мм/1,1мм са взаимозаменяеми, но примерно шина 350mm/1,3mm с PN:165201-8 пасва на UC3541A, но не и на UC4041A. Всъщност за UC4041A не се предлага 1,3 мм шина, но дали тази на UC4051A няма да пасне? Дилемата е поради факта, че UC4041A я намирам налична в дистрибутор на Makita за 250 лв, докато UC3541A я няма, нямам и цена за нея. Ще се радвам ако отговори някой, който е правил подобна процедура, или все пак за по-сигурно да търся модела с по-късата шина.
Kumay - майстор
При UC3541A и UC4041A разликата е само в дължината на шината. Наистина веригата 1,3 има по-дълъг живот, но ползваш ли машината за лични нужди едва ли ще се наложи да сменяш шина и верига.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: