• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Svetoslavoff1 - майстор
Направил си точния избор. На вилата ползвам от 20-ина години електрическа със шина 16" и съм рязал какво ли не. Предната седмица една стара круша с диаметър 30-ина см. Редовно смазване, не я претоварвай. И няколко пъти до сега съм заточвал верига.
iivanov - майстор
koveslav написа:
plamen6703 написа:
Имаш достъп до електрическата мрежа дори да имаш и бензинова резачка, винаги е по-добре да ползваш електрическата резачка :)
Казвам го от опит с двата вида резачки :partyman:
А аз го потвърждавам! (Но говорим за битово рязане,не за работа за пари,нали?)
Имаме стар спор с тебе по този въпрос или по-точно различия в приоритетите. За мен времето за изпълнение на задачата е важно , както и мобилноста . Затова ползвам сравнително мощна бензинова машина от профи клас . С нея мога да работя малко , но не ме е страх и да я напъна . То и пари вадя с нея , но пък е грехота да стои без работа .
Всъщност на мен мисленето ми е такова . Смятам , че един инструмент се взема за яка работа , иначе не си заслужава купуването . А приложението " за в къщи " и "хоби "не го разбирам . :?
Virtex , честита ти машинка ! Погледа в шината , краката стабилни и никакъв алкохол ! Че белите бързо стават .
dragozow - майстор
Аз също съм на мнение, че бензинова е по-добре. Веднъж да трябва да отидеш някъде да резнеш някоя стара ябълка и ще те е яд. Не си представям да отида у комшията с 30 метра удължител. Поне това е моето мислене. Електрическите съвсем не са много тихи.
Virtex - майстор
Не, не е. Но е по-тиха от някоя малолитражна, която като трябва да върши работа на максимални обороти става лудница :)

Иначе за комшиите има по-подготвени хора ( а и те маи всичките си имат вече ), за рязане от време на време е идеално.

Иначе не знам каква е поддръжката на бензинова резачка, но предполагам изисква повече внимание и при работа спрямо електрическата..
iivanov - майстор
Поддръжката на бензиновия трион не е толкова страшна . Главното беше да не се работи със стара смес . Казвам " беше " , защото сега има стабилизатори за горивото и спокойно можеш да оставиш , а и да ползваш стара горивна смес . Колкото до вниманието смятам , че електрическите са по-опасни . Освен за въртящата се верига , падащо дърво и обратен удар , трябва да следя да не се спъна в кабела . Лично виждане .
koveslav - майстор
Ми най-вероятно съм будала с тоя ток,какво да кажа. Режете и се веселете.Колкото по-голяма и яка машина,по-добре! :partyman: :partyman: :partyman:
Фитилчо - майстор
След като ми откраднаха Щила 250 и понеже вече не се отоплявам на дърва и ми трябва инцидентно, взех едно такова и съм много доволен.
Изображение
Svetoslavoff1 - майстор
Леко безсмислен е спорът бензинова vs електричка.
За профи цели, вадене на пари, интензивно ползване вероятно бензинката е по-добра.
За инцидентно ползване на вилата или в къщи по-скоро електрическа.
iivanov - майстор
:? То не е спор , просто всеки трябва да си определи целите . При мен например , дори да е за любителски цели , ел трионът е абсолютно неприемлив . На моите два декара двор трябват едни 50 - 60 метра кабел да опъна .
nikolov333 - майстор
В кръга на шегата, но и сериозно да питам, за 4дка двор, какъв трион да си взема :-D , че и аз влизам във филма със селските къщи.. Къщата ще е само за лятото за сега, така че дърва за зимата няма да режа, но има доста черници из двора та ще ми трябва такъв ваданлък задължително..
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: