• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Kokar - специалист
На път съм и аз да купувам електрически трион.
От години използвам моторен Щил MS211 и съм доволен от него, но край къщата и за дърва за горене един електрически съм намислил да купя.
Само при Щил видях защита от претоварване - резачката гасне, светва червена ламБа и тръгва отново след като изстине.
Питането ми е, дали някои използва такъв трион? Тази защита дали работи добре или по-скоро рекламен трик? :?

Както разбирам, прегряването но мотора е основния недостатък на ел. резачките и ако това се избегне е добре.
При други марки, дали има такава защита при бюджетните модели?

Засега съм се насочил към Щил MSE 141 за 269 лв. Най-евтиния им модел.
1.4 kW ми се струват малко, но ако защитата работи добре - става.
Рязане на до 20 см. дърва.
plamen6703 - майстор
Мощността наистина е малка, но в този ценови диапазон може да погледнеш и тази машина https://www.argo-market.com/Products/Details/1062 по-мощна е, сервизното обслужване е много добро :) въпрос на личен избор :partyman:
EDI - майстор
До сега двигател не ми се е нагрявал, какво да говорим за прегряване.
koveslav - майстор
За другите не знам,но Макитата е абсурд да я прегрееш.Отначало и аз се впечатлявах,но при всякакви натоварвания и околни температури работи много далеч от понятието горещ електродвигател.А съм работил и часове наред.Но дори и само факта,че при всяко отпускане на спусъка,ел.мотора е напълно изключен и започва да изстива,трябва да ни кара да мислим за ПВ-то му по друг начин....
Kokar - специалист
Благодаря за мненията! В изходно положение съм, отново. :?
Пренебрегвайки важността на тази защита от прегряване, наистина има доста голям избор...
plamen6703 - майстор
Със сигурност до момента не си ползвал електрическа резачка, за това ти е толкова "важна" тази "защита" от прегряване :-D
Рязането с качествена и добре наточена верига ти решава "проблема" с прегряването, но това ще го разбереш с рязането :wink: :partyman:
fore - майстор
За електрически трион е съществено да бъде с мощност минимум 1800 вата. За да има сила. Ако е над 2000 е супер. Лидлският е 2300 и е сила. При него проблема е в калпавият механизъм за обтягане на веригата.

А относно наточената верига. Това е съществено за всички видове верижни резачки. Ако е изтъпена няма да вади стружка ще търка само и ще загрява повече.
Krass - майстор
Имам MCCULLOCH 2,2kW, стария дезайн, жълт. Сериозна машина със съединител. Само дето харчи много масло. Няма възможност да се регулира.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: