• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Аз останах много доволен от Макита UC3541, реже бързо и пита за още :rock:
bulgarian - помощник
Здравейте, може ли да ми препоръчате трион с бюджет до 200лв., ще се ползва доста рядко за клони, без дърва за огрев, общо взето да я има като потрябва. Прочетох хубави неща за Макита, но не си струва да давам толкова пари за нещо, което няма да ползвам пълноценно.
Също така, коя е оптималната дължина на шината за домашно ползване?

Марките, които гледам, че се предлагат по хипермарките са MCCULLOCH , Бош, МТД, Орегон, Worx, Raider, има дори Wurth :)
EDI - майстор
Имам зелен БОШ с 30 см шина, вече 7-8 години го ползвам без проблеми точно за такива неща, даже и дърва съм рязал няколко пъти.Машинката се справя без проблеми с всички задачи до сега.Пълня масло и работя.30-35 см шина е съвсем достатъчна за всичко.
dragozow - майстор
bulgarian написа:
Здравейте, може ли да ми препоръчате трион с бюджет до 200лв., ще се ползва доста рядко за клони, без дърва за огрев, общо взето да я има като потрябва. Прочетох хубави неща за Макита, но не си струва да давам толкова пари за нещо, което няма да ползвам пълноценно.
Също така, коя е оптималната дължина на шината за домашно ползване?

Марките, които гледам, че се предлагат по хипермарките са MCCULLOCH , Бош, МТД, Орегон, Worx, Raider, има дори Wurth :)
Първия, от новите модели в нашия сервиз се е връщал само един.
bulgarian - помощник
Покрай намаленията се спрях на следното

Worx, Бош и Маккалъч, четох за бързото стягане на веригата че не е удачно, както е май при Боша с една врътка, при Маккалъча е с някакъв ключ в комплекта. Като параметри и двата са 1800w и идват на цена около 150лв. като Боша е с 3г. гаранция.
Worx-a изглежда най-добре и е най-тежък,също с 3г. гаранция на 199лв.
Virtex - майстор
В крайна сметка взех Ryobi RCS2340

На хартия е достатъчно добра.

Спрямо един електрически Stihl (но по-стар модел ) се справи доста по-добре. Достатъчно мощна е и моменталното спиране на веригата ми се стори добра екстра. Не съм работил с бензинова ( за сравнение ), но това засега е достатъчно като за любителско рязане на каквото има :-D

Прикачен файл

res.jpg
plamen6703 - майстор
Имаш достъп до електрическата мрежа дори да имаш и бензинова резачка, винаги е по-добре да ползваш електрическата резачка :)
Казвам го от опит с двата вида резачки :partyman:
koveslav - майстор
plamen6703 написа:
Имаш достъп до електрическата мрежа дори да имаш и бензинова резачка, винаги е по-добре да ползваш електрическата резачка :)
Казвам го от опит с двата вида резачки :partyman:
А аз го потвърждавам! (Но говорим за битово рязане,не за работа за пари,нали?)
plamen6703 - майстор
Имам предвид точно за домакинството. Живея в къща и през ум няма да ми мине да запаля бензиновата резачка вместо електрическата :)
Virtex - майстор
Това може би е причината да взема електрическа.

За домашни цели из двора не виждам смисъл да се занимавам с бензинова - шумна е, иска повече поддръжка и предполагам изисква повече внимание при работа (не че тази е шега работа).
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: