• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
kartechar - специалист
Благодаря за съветите! Определено ще са ми от полза.
gnt69 - майстор
Аз съм за бензина. Имал съм Спарки. За 20-30 кубика нарязани ходи два пъти в сервиз за смяна на някакви зъбни колела. Преди 4-5 години взех Хускварна 236 над 100 кубика нарязани дърва дори и шина не съм сменял. :partyman: Няма кабели няма ток.
koveslav - майстор
Това че спаркито се излага не ознчава че електрическите като цяло са лоши.Когато имах нужда съм държал и по две бензинови.Сега обаче си се кефя на липсата на каквато и да е поддръжка,бръмчене и изгорели газове.Няма бензини няма филтри свещи и т.н.Имам достатъчно база за сравнение.
user223 - напреднал
Изчетох темата с интерес, но не намерих нищо за ел. трион Щил. Имам възможност де взема една Щилка 1600 вата втора ръка, която ще ползвам за кастрене и дребни работи. Незнам какви са и слабите места и какво да гледам. Ако някой е ползвал и има преки впечатления?
lov - майстор
pansim написа:
Аз бих купил тази, на която е по-читаво направена защитата при затягане на веригата .
Това ме отказа от първия ми ел. трион - тогава бе с марка Пежо :) после Спарки извадиха същия модел.
Постоянно се късаше штифта, дори и при нормална /според моите разбирания/ работа.
Това си е същия трион. Имаха малко заводче във Франция и го правеха там и се е продавал брандиран като Пежо. Някои от частите са се правели тука и там се е правила окончателната зборка. Мисля че двигателя беше изцяло от тука а там повече части по фасадата. Като настана демокрацията върнаха оборудването тука и за малко пак възстановиха производството но вече под тяхното лого. Те тогава даже не беше още Спарки :lol:
kartechar - специалист
Изображение Машинката вече е налична. Поръчах и резервна верига. Сега чакаме метровките...
gnt69 - майстор
Браво, със здраве да я ползваш дълги години. :partyman:
kartechar - специалист
Благодаря за пожеланието!
koveslav - майстор
Честито,машинката няма грешка.И не забравяй че шината ти е тип Орегон и Хуск и иска от време на време смазване на лагера на зъбното колело вградено в нея!
kartechar - специалист
Ще го имам пред вид. Благодаря!
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: