• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
pansim - майстор
Аз бих купил тази, на която е по-читаво направена защитата при затягане на веригата .
Това ме отказа от първия ми ел. трион - тогава бе с марка Пежо :) после Спарки извадиха същия модел.
Постоянно се късаше штифта, дори и при нормална /според моите разбирания/ работа.
fore - майстор
Sparkу е частен случай. Нали имало някаква си капачка дето уж го улавяла този щифт и не било чак такъв проблем ......... :lol:

Защитата на Макита и Маклуч е ПВЦ зъбно колело. Като се износи и ново. Е поне докато се износва работи нормално.

Тук идва Флорабеста, заради което и не я върнах в магазина. Тя е с пружина и кара докато не се разтегли докрай тази пружина. Отделно мотора е с 2200 вата сила.
kartechar - специалист
Изборът е направен - марката ще е Макита. Колебанието ми е между двата размера на шината - 35 см. или 40 см. По-късата я има в момента на промоция 268 лв., по-дългата - на 293 лв. Проблемът не е в 25-те лева разлика, а в това, коя е по-практична. Машината ще се ползва основно за нарязване на 7-8 кубика дърва годишно, предимно габър и бук, като метровките се режат на две. Какви биха били вашите предпочитания?
Kumay - майстор
kartechar написа:
Изборът е направен - марката ще е Макита. Колебанието ми е между двата размера на шината - 35 см. или 40 см....
Вземи по-евтината. И втора верига за разликата в цената.
По-нататък, когато наближи време да сменяш и шината - не дръж резервна верига! Нова шина вземи с желаната дължина, но вече да е за верига 1.3 мм.И премини на вериги с тази дебелина. На една цена са, но 1.3 мм карат повече от 1.1 мм.
koveslav - майстор
kartechar написа:
Изборът е направен - марката ще е Макита. Колебанието ми е между двата размера на шината - 35 см. или 40 см. По-късата я има в момента на промоция 268 лв., по-дългата - на 293 лв. Проблемът не е в 25-те лева разлика, а в това, коя е по-практична. Машината ще се ползва основно за нарязване на 7-8 кубика дърва годишно, предимно габър и бук, като метровките се режат на две. Какви биха били вашите предпочитания?
За да ти вършат работа на две,значи не са по-дебели от 20-на см.Т.е. и с по-късата шина ги режеш навъднъж.Ще имаш годишно по 2-3 часа спокойна работа....Взимай късата,излишната дължина винаги пречи.
bigdragon - майстор
@kartechar
Не залитай по дълга шина. Късата шина ти дава по-голяма оперативност и безопасност
С късата също се режат дебели дърва. 35 сантиметрова шина може да пререже 70 сантиметра дърво.
kartechar - специалист
Благодаря ви за изказаните компетентни мнения! В понеделник ще поръчам Макита-та с 35 см. шина.
cat - специалист
kartechar написа:
Благодаря ви за изказаните компетентни мнения! В понеделник ще поръчам Макита-та с 35 см. шина.
Няма да съжаляваш при нас кофражистите масово махнаха бензиновите машини и минаха на ел , повечето са Спаркита заради цената но най доволни са от Макита .
koveslav - майстор
kartechar написа:
Благодаря ви за изказаните компетентни мнения! В понеделник ще поръчам Макита-та с 35 см. шина.
Моята Макита миналата година излезе от 3-годишната гаранция.Ако смятаме освен дървата и връзките(кубиците) с чамови капаци и изрезки които е нарязала сгурно е с над 100 куб.м. стаж.Моите лични дълва минали през нея са около 60 куб. вече.Стари черешови дървета също е прибирала доволно количество. И е в пълна изправност.Едно водещо колело съм сменил за около 3 или 4 лв -от Кумай го взех. С твоите нужди от по 7-8 куб на година имаш сигурни над 15год. безпроблемна работа.Успех!
koveslav - майстор
koveslav написа:
kartechar написа:
Благодаря ви за изказаните компетентни мнения! В понеделник ще поръчам Макита-та с 35 см. шина.
Аз имам над 100 куб. нарязани вече с такава машина и нямам проблеми.С твоите темпове това са има-няма 15 год.
ПП Послушай съвета да преминеш на 1.3мм шина и верига по-нататък.Това е истината за години безпроблемна работа!
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: