• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
нед дек 09, 2018 2:34 pmnautilus33 написа:
Леле, да ти кажа честно не помня дали съм я натискал. Дано да си прав. Ще проверя утре и ще пиша :) Иначе това, че не иска да запали след трите запалвания, на какво може да се дължи. Дали съм подал повече бензин през повдигащата помпичка и съм го задавил?
Човек има си тема за Бензинови триони ! Пиши там ! За въпроса ти трябва да хвърлиме боб и може и да ти отговориме.....
Мавруда К. Мерловска
Здравейте, на моят електрически верижен трион Флорабест 2200 му излезе пушека, разбира се няколко седмици след като му изтече гаранцията. Тогава го взех за 100лв от Лидл и се справяше без забележки до вчера, когато видя зора с един орех. Както и да е RIP.
Четох вашите коментари няколко страници назад и видях, че имате добри впечатления от Макита и Щил. Аз бях се запътила да купя най-евтиният трион, някаккъв Райдър за 89лв, сигурно е с качеството на лидълския, но се поколебах. Как мислите, дали си заслужава да дам 250лв за най-евтините Макита, Щил, Бош - ще се използва инцидентно - някой друг клон, дърво и за остатъка от дебелия орех :) или да си продължа традицията - най-евтино - макс гаранция?
EDI - майстор
За инцидентна работа евтино с гаранция.Ако работиш често, по-скъпо пак с хубава гаранция.
iivanov - майстор
Дори инцидентната работа може да загроби машинката , ако същата не е предназначена за това . Дебелият орех е за яка машина . Или поне за разумно задтрионно устройство . :-D Има ел триони , които не изискват такова , но не са от евтините .
kr1100 - майстор
[quote=iivanov Дебелият орех е за яка машина . Има ел триони , които не изискват такова , но не са от евтините .
[/quote]
За китаец толкова си може. Тънки проводници евентуално може и алуминиеви, всичко оразмерено на минимума.

ОФФ - миналата година орязох изсъхнал дебел опрех с ел. трион дърто Гризли 1850 Вт без проблем.
fore - майстор
Абе вероятно орех се реже с моторен трион по успешно. А ел машинките са за клони и тънки дръвца.
ZEDYCUS - майстор
И как стигна до "тоз" извод :butthead:
fore - майстор
С работа с двата типа машини :butthead: :butthead: :butthead:

Освен ако не са направили 4 киловатова електричка със златни проводници за която да не знам. И Флумото за духане беше 2,5 киловата и не ставаше.
Та аз лично не бих рязал с 2 киловатова машинка 80 сантиметров орех или ябълка, но тука спецове много.........
iivanov - майстор
Не съм казал , че с евтината електричка не може да се отреже нещо дебело . Може , но веригата трябва да е остра , а задтрионното устройство да внимава с натискането . При прегряване да дава почивка на себе си и машината . Все неща , които масовия потребител на ел трион не ги прави . Колко от вас ще кажат , как се проверява дали веригата е за заточване ?
Разликата между ширпотребата и скъпите машини , освен може би по-качествения материал , е във вградената защита от неблагоразумно задтрионно устройство . :-D
Krass - майстор
Колко от вас ще кажат , как се проверява дали веригата е за заточване ?
Кат почне да пуши маторя, точа веригата :lol:
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: