• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
НА Макитата веригата е 1,1 мм дебела, на Щила е 1,3. Ще трябва да смениш дъската. Трябваше да се поинтересуваш по рано.
Но иначе честито. :partyman:
Kokar - специалист
Дъски имам и поне 10 вериги...
Надявам се да не е проблем тази замяна - 3/8" стъпка и от 1.1 към 1.3 мм верига.
koveslav - майстор
Kokar написа:
Дъски имам и поне 10 вериги...
Надявам се да не е проблем тази замяна - 3/8" стъпка и от 1.1 към 1.3 мм верига.
Някъде назад в тази тема или при бензиновите резачки съм постнал и снимки на това упражнение.Аз ползвам от доста години моя бензинов Партнер и ел. резачката Макита с едни и същи вериги и шина на Щил,1.3мм. Шината на Щил,която ползвам се маже от две места,такава си е в оригинал и модела е постнат на снимките.Тази шина се маже както Хуск през малък страничен отвор на самия канал на веригата,а също така канала има връзка и с отворите за щифта за обтягане.При едната машина се маже през единия отвор,при другата през другия.Шината и веригата 1.1мм които ми дадоха с Макитата и до ден днешен си стоят неразопаковани.
Kokar - специалист
Благодаря много за информацията koveslav!
Ще се получат нещата. :partyman:
Kokar - специалист
Опитах с Щилска дъска на Макитата. Отворът за обтягащата втулка е на различно отстояние от основата при двете дъски и стандартната 35 см. верига се явява къса.
Има ли решение?
dragozow - майстор
Да, отиди някъде където точат и ремонтират вериги да ти я удължат с един два прешлена. Отиди с машината.
koveslav - майстор
dragozow написа:
...да ти я удължат с един два прешлена. Отиди с машината....

Май спрямо Партнера беше един прешлен разликата.Така направена при Партнера шината стои по-близо до минимума на обтягането,а при Макитата е над половината обтягане,т.е. по-близо до максимума.
Kokar - специалист
Както се предполагаше, втулката на обтегача се счупи още на първия резервоар масло.
Повече МАКИТА през крив макарон... Що ли изневерих на себе си...?

Не ме грее, че имали резервни части - Щтила за Н-брой години продължава да ми служи без сервизна намеса.
koveslav - майстор
Kokar написа:
Както се предполагаше, втулката на обтегача се счупи още на първия резервоар масло.
Повече МАКИТА през крив макарон... Що ли изневерих на себе си...?

Не ме грее, че имали резервни части - Щтила за Н-брой години продължава да ми служи без сервизна намеса.
Коя е тая чуплива втулка,бе човек.Аз за пет години нищо не успях да счупя.Убеден ли си,че машината е виновна?
fore - майстор
Че то тогава Лидлската ще че окаже по здрава.

Аз като предложих Маклуча който го има и с болт/гайки, никой не ме чу......... :|
Маклуча го предложих, защото сам щях да го избера ако трябваше сега да купя.

Но моето мнение не се взема никога под внимание както обикновено. Не съм от гуротата тук.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: