• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
kr1100 написа:
Krass написа:
Вторият.
Преди да стане на 3г може да го върнеш за повреда

Това не го разбрах ?

Проблема с Лидлският трион е бързият механизъм за затягане на веригата. Ако се стегне добе и се проверява е ок. Но като цяло е малко фалшив.
reingar-x - специалист
Имам едно питане към хората които продават Макита,виждал съм модел на който шината се захваща със две шпилки.Като на бензиновите резачки,няма тези врътки за обтягане без инструмент модела мисля,че е ut4050.Въпроса е защо,няма този модел тук,знае ли някой цената му,може ли да се поръча?
koveslav - майстор
Аз не продавам,но ползвам Макита с бързо обтягане,модела ми е с напречен двигател.И мога най-отговорно да ти кажа,че в механизма и няма абсолютно никаква слабост и проблем.Рязал съм часове без да се налага да коригирам обтягането,а това е пълна гаранция за качествата и здравината на захвата на този механизъм.Да не говорим,че моята я товаря с по-висок клас шина и верига.Ако все пак си по-голям майстор от мен и успееш да счупиш нещо,частите по този механизъм са буквално без пари.
reingar-x - специалист
С двете шпилки изглежда по-професионално,според мен пък и никой няма да има такава :mrgreen:
p.v.x - майстор
С бързо обтягане е по практично.
koveslav - майстор
reingar-x написа:
С двете шпилки изглежда по-професионално,според мен пък и никой няма да има такава :mrgreen:
Най-профи е да забравиш къде са ти инструментите,т.е. никога да не ти трябват.А тази Макита с бързото обтягане е точно такава-безпроблемна.
Търся машинка за не повече от 5 кубика за огрев на година и не ме притесняват технологичните почивки за ел. резачка. Моля за допънителна информация и впечатления за изброените модели по-долу в следните насоки:
1) Кои имат защита от претоварване реализирана със съединител и метално колело
2) по-скъпите марки реално предлагат ли нещо повече (например Щил или Макита с/у Хитачи)? На пръв поглед топ модела на Щил е около 1кг по-лека от топ модела Хитачи, но дали с това се изчерпват плюсовете.
3) подводни камъни, фабрични дефекти, скъпа или трудна поддръжка, липса на резервни части и т.н.
  • Hitachi CS 35 SB 1.9кВ - намира се за ~250лв., скорост 14,5м/с. Не съм наясно какво е спестено спрямо ~90лв. по-скъпата CS 35 Y (2кВ) дали е с метално колело най-вече :? 2кВ модела е почти 1 кг по-тежка, което говори за доста разлики.
    Skil 0070 AA 2кВ, 13,5м/с - автоматично отпада ако е с пласмасово колело. Иначе цената е ~200лв. и съм доволен от марката, ползвам тяхна водоструйка и листосъбирач 3кВ.
    Stihl MSE 210 C-BQ 2,1кВ - ~530лв. Интересно при Щил предлагат една идея по-слаби модели като мощност например MSE 170 C-BQ с 1,7кВ
    Bosch масово предлагания зелен модел с 1,8кВ ми се струва прекалено бавен с 9м/с, дори синия модел на двойна цена с 2,1кВ някак не стъпва на конкуренцията с 12м/с. Един съсед има малкия Бош направо каза, че не става за огрев
    Makita UC3551А - 2кВ, 14,5 м/с. цената е като на Щил.
    Хускварна ел. резачка?
За момента клоня към Hitachi предвид доста по-приличната цена, но ако има основателна причина бих се бръкнал по-дълбото за Щил.

Някой има ли представа ентри левел моделите моторни резачки примерно 1,4кВ конкурират ли изобщо ел. модели с 2кВ чисто като скорост на верига и лекота на рязане?

Благодаря за отделеното време! :partyman:
dragozow - майстор
Второто Hitachi, каквото съм продал не се е върнало за ремонт. Аргументите, мощен, бързо обтягане на веригата без инструмент, плавен старт, метално колело, няма съединител, но има защита от претоварване, външни четки, регулиране на подаването на маслото на веригата. Триона е доста хубав, Макитата също я бива, но бих избрал модела на Hitachi. SB е евтиният модел, пак не е лош, но няма екстрите на този, Skill въобще не бих го гледал ако имам пари за Hitachi и Makita. Модела на Stihl вероятно е хубав, но за толкова пари няма достатъчно екстри, да не говоря че струва колкото моторен хубав домашен трион.
kr1100 - майстор
Офф не използвайте разни био еко масла, че днес 2 часа кисна в бензин и раздвижвам прешлените на веригата и колелото на щината.Спечено като старо олио. Това беше на удължителя на Флорабест. Добре,че е къса веригата.
С М10 никога не съм имал такъв проблем на др. машини.
dragozow написа:
SB е евтиният модел, пак не е лош, но няма екстрите на този
Имаш ли информация SB модела с метално колело ли е?
За екстрите сега загледах по-подробно SB има бързо обтягане и регулиране на маслената помпа, но няма защита от претоварване и плавен старт. Плавен старт не знам до колко е важно, но без ел. защита звучи недомислен модел. Предполагам, че амперова защита може да му се добави преди щепсела, но това си е неудобство да е външно у-во.

Щил има защита от претоварване, бързо оптягане и прозрачно прозорче за нивото на масло :goodman: . Не знам това, че няма реглаж на маслената помпа и плавен старт дали е минус, но цената си е висока...

Макита пише автоматично подаване на масло, не е ли по-добре ако сама се справя с задачата, вместо оператора да следи постоянно и да увеличава или намалява подаването "Automatic chain oiler for heavy continuous cutting"? Има плавен старт, прозорче, обтягане без инструменти и защита по-хубава излиза от Щил.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: