• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Вземи тая, която можеш да върнеш, ако не ти хареса как работи!
Djack - специалист
Лидълския такер дето ще го пускат тази събота няма ли да върши работа?
ridik - специалист
bulhomes2 написа:
Вземи тая, която можеш да върнеш, ако не ти хареса как работи!
и двата са от продавалника
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вземи такера от Lidl, пробвай го на един кошер и го върни, ако не ти хареса
Djack - специалист
На тези Лидълските консумативите им стандартни ли са? Намират ли се навсякъде? Пирончетата имат ли главички, стават ли примерно за приковаване на ламперия? Питам защото до сега съм ползвал само ръчни тапицерски със скоби?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На Бош стават. Не кова много, хич даже. Купувам си от Лидл, като пуснат :-) Но едни каки майсторици много обсъждат и от тях знам
Илчо Илиев - майстор
ridik написа:
Колеги необходим ми е такер за сковаване на пчелни рамки но нямам възможност за пневматичен такер поради липса на компресор а покупката на такъв ще ме натовари финансово .Затова се ориентирам към електрически.В нета намирам два които отговарят донякъде по параметри на моите изисквания а и тези на работата за която ще ги ползвам .Едната марка е Рапид употребяван 606 а другата по неизвестна Топ Крафт но нов с показатели и цена като на Рапида.Дайте мнения за и против едната или другата машина като марка, консумативи, подръжка като не забравяме, че по-класната машина все пак е втора употреба докато другата е нова .
Преди време и аз търсех такер да си кова едни летви,но букови, та търсих из магазините нещо което би свършило работа, за целта бях си взел от въпросните детайли и пробвах на място ...
Намерих такова чудо,но ....никак не ми хареса цената, по спомен беше на Бош и струваше над 60 лв...
След време си намерих на ''европазара'' ел такер, взех си два,но честно казано не съм доволен, едно,че не бият добре и често се налага да дозабиваш с чука,а и трудно се намират кламери..
Аз бих ти препоръчал да скъташ някой лев и да си вземеш малко компресорче, има из обявите, и такер на въздух, останалото е ала-бала..., особено лидълски , Метро, Кауфланд...не си давай парите за глупости, ако си някъде наблизо, бих ти дал да пробваш ел такер, да си вземеш мерака..
На работа по някога кова и рамки и имам достатъчно опит в това...
ridik - специалист
Илчо Илиев написа:
ridik написа:
Колеги необходим ми е такер за сковаване на пчелни рамки но нямам възможност за пневматичен такер поради липса на компресор а покупката на такъв ще ме натовари финансово .Затова се ориентирам към електрически.В нета намирам два които отговарят донякъде по параметри на моите изисквания а и тези на работата за която ще ги ползвам .Едната марка е Рапид употребяван 606 а другата по неизвестна Топ Крафт но нов с показатели и цена като на Рапида.Дайте мнения за и против едната или другата машина като марка, консумативи, подръжка като не забравяме, че по-класната машина все пак е втора употреба докато другата е нова .
Преди време и аз търсех такер да си кова едни летви,но букови, та търсих из магазините нещо което би свършило работа, за целта бях си взел от въпросните детайли и пробвах на място ...
Намерих такова чудо,но ....никак не ми хареса цената, по спомен беше на Бош и струваше над 60 лв...
След време си намерих на ''европазара'' ел такер, взех си два,но честно казано не съм доволен, едно,че не бият добре и често се налага да дозабиваш с чука,а и трудно се намират кламери..
Аз бих ти препоръчал да скъташ някой лев и да си вземеш малко компресорче, има из обявите, и такер на въздух, останалото е ала-бала..., особено лидълски , Метро, Кауфланд...не си давай парите за глупости, ако си някъде наблизо, бих ти дал да пробваш ел такер, да си вземеш мерака..
На работа по някога кова и рамки и имам достатъчно опит в това...
От прочетеното до сега разбрах-че електриците за тази работа не са.Пневматиците са най-добре явно.Идеята ми беше да не мъкна компресор все след мен понеже се налага да работя на различни места но ядец май ще е най-добре както казваш ти .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ridik написа:
От прочетеното до сега разбрах-че електриците за тази работа не са.Пневматиците са най-добре явно.Идеята ми беше да не мъкна компресор все след мен понеже се налага да работя на различни места но ядец май ще е най-добре както казваш ти .
А ти пробва ли? :lol:
Илчо Илиев - майстор
Колега ridik, кажи от кой район си, ако си в близост, дай да направим показно на колежката,че нещо май не и се вярва...
Ся то има и добри ел такери,но цената им не е приятна и са по-тежки са от пневматиката...
Много добре ми е ясно каква ти е идейката,но по-добре прежали 2 тенекии мед и си купи малък компресор и такер, който бие кламери и пирони, аз работя от 3-4 г с такива, правим кошери, и виждам на колко места се използва...
Има яки механични такери,които ще ти набият пирон в летвите на рамките,но ...до там, ел такерите са малко по-сериозни,но за да си сигурен,че днес ще наковеш 400-500 рамки,ти трябва пневматичен..
Разбира се,че мъкненето на компресор е кофти,но...няма идеално щастие..
Потърси вариант за възможно малък компресор като литраж, при усилена работа, компресора се включва през 80-100 удара,но трябва да ти поддържа 6 атм., иначе не дозабива...
Все пак, за да не те мъчи съвестта,потърси ел такер,но из обявите, нещо вносно ,и пробваш преди да платиш...
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: