• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
VladkoM - специалист
nautilus33 написа:
Някой може ли да каже от къде мога да взема пирони за този такер и най-вече как се поставят.

Изображение
Предполагам, че го пише. Проверете в Mr.Bricolage. Отидете с него и им го покажете могат да имат пирони или да проверят и да Ви поръчат ако нямат налични.
nautilus33 - майстор
Ами няма такъв магазин в моя град и мисля, че най-близкия е в София, та тази опция отпада. Опитах се да потърся p8 пирони в нета, но нищо не излезе. Тези на райдер за пневматичен такер AS 15х1мм дали ще станат?И по принцип ако не са подходящи какъв би бил резултата?
Chefo77 - майстор
Не виждам проблем - би трябвало да станат 15-ки на Райдър. Ако не са подходящи - няма да излизат. Или ще ги криви, или ще прави празен ход.
nautilus33 - майстор
Chefo77 написа:
Не виждам проблем - би трябвало да станат 15-ки на Райдър. Ако не са подходящи - няма да излизат. Или ще ги криви, или ще прави празен ход.
Ами ще направя тест тогава, щом няма опасност за такера. Понеже в мосю бриколаж нямат налични, и ще трябва да търся алтернативни. А скобите А3 случайно да имате представа с кои могат да се заменят?
Chefo77 - майстор
Измери колко широки са настоящите скоби. Ако са 11.3 мм, има много варианти на Топмастер между 6 и 14 мм височина.
nautilus33 - майстор
Chefo77 написа:
Измери колко широки са настоящите скоби. Ако са 11.3 мм, има много варианти на Топмастер между 6 и 14 мм височина.
Шублерът ми е български и не знам доколко е добър, но показва съвсем малко над 11мм ширина на скоба. Та, значи ще се разровя сега да видя какво има в нета на топмастер. Благодаря ти за помощта. Някакъв специален модел ли да гледам или всичко на топмастер с подходящата височина на скобата ще стане?
Chefo77 - майстор
Би трябвало всичко с такава широчина и височина между 6 и 14 мм да стане.
Аз ги видях ТУК.
nautilus33 - майстор
Chefo77 написа:
Би трябвало всичко с такава широчина и височина между 6 и 14 мм да стане.
Аз ги видях ТУК.
☺ Ти даже преди мен ги откри. Ще разгледам и какви гвоздеи има. А може и да им звънна да видя, може пък да знаят.


ПП няма гвоздеи. Но ще тествам с райдерските.
bulhomes2 - майстор
nautilus33 написа:
... показва съвсем малко над 11мм ширина на скоба...
:lol: Ако не се мърда - цъкни на картинката!
Прикачен файл:
Using_the_caliper_new_en.gif
nautilus33 - майстор
Chefo77 написа:
Измери колко широки са настоящите скоби. Ако са 11.3 мм, има много варианти на Топмастер между 6 и 14 мм височина.
Взех си едни 10мм на топмастер днес, ширина 11.3мм. Първите няколко ги заби добре, обаче след това почна да прави проблеми. Удря и не изкарва скобата, а я криви вътре, така че за пластмасата отпред леко се разтваря. Като махна скобата и я погледна, горния край, е изкривен все едно е ударило не по цялата й повърхност, а в едната половина.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: