• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
cakev79 написа:
Аз ще го ползвам основно по кошерите,за сковаване на рамките.Нз каква е дебелината на пироните и дали са здрави.Утре мисля да го огледам в магазина.
1 мм тялото, 1.2 мм главичката.
thinkpad - майстор
Имам проблем с един такер. Механизма за изстрелване на телчетата работи или поне така си мисля - зъбчето при натискане влиза навътре и при прещракването изкача, обаче мисля че телчетата не се избутват до него. Някой имал ли е подобрен проблем, пружини сменял ли е и т.н? Обикновен, механичен е.
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
Имам проблем с един такер. Механизма за изстрелване на телчетата работи или поне така си мисля - зъбчето при натискане влиза навътре и при прещракването изкача, обаче мисля че телчетата не се избутват до него. Някой имал ли е подобрен проблем, пружини сменял ли е и т.н? Обикновен, механичен е.
Нямали сме подобрени проблеми. И подобни сме нямали :) :)
Пружинката избутва ли телчетата към ударника, може ли да се разглоби отпред и да се види?
Не си споделил какъв е такера, но предполагам цената му е ниска. Не си ли мислил направо да го смениш?
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Не си ли мислил направо да го смениш?
На мой приятел е, служебен негов. Шефа не иска да му купува нов такер, много се "разваляли". Връчили им пакети със скобички и по един чук за 7лв.
Ама сигурно знаеш, че се кове 3 пъти по-бавно, отколкото се скоби с такера. Искам да му направя добро.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
... Искам да му направя добро.
Ми купи му истински такер. Ама да не е нещо като от тая тема:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 11&t=47506
Все пак трябва и да работи коректно, а не само да се хвали колко евтин и хубав инструмент има. :lol:
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Ми купи му истински такер.
Хидразине, всичко от темата работи коректно. А такера е служебен. Вика ми - шефа трябва да ми подсигури нещата, не да си купувам аз инструмента. И ме пита за тоя механизъм какъв може да е проблема. По-сериозна пружина лично аз в конструкцията, там където телчетата се бутат към механизма не видях.
Pooh - майстор
Да се е "изяло" зъбчето, което вдига ударната пластина и сега тя да не се вдига достатъчно, за да зареди телче - имал съм подобен проблем с механични такери на Bosch.
Stefan2000 - специалист
Да попитам, тези които са ползвали пневматични такери за пирони. Но не става дума за ония огромните за палета и дървени конструкции.
Имат ли сили да забият напълно 50мм. пирон, в малко по-твърд материал? Да речем 25мм чам, а основата бук.
Предстои ми таванно коване, което ръчно ще е мъка. От друга страна, покупката на скъп модел такер не ми е оправдана, защото след приключване на задачата, не виждам къде ще му намирам редовно приложение. Мисля си за Ферм или Райдър.
mavryt4o - майстор
Stefan2000 написа:
Да попитам, тези които са ползвали пневматични такери за пирони. Но не става дума за ония огромните за палета и дървени конструкции.
Имат ли сили да забият напълно 50мм. пирон, в малко по-твърд материал? Да речем 25мм чам, а основата бук.
Предстои ми таванно коване, което ръчно ще е мъка. От друга страна, покупката на скъп модел такер не ми е оправдана, защото след приключване на задачата, не виждам къде ще му намирам редовно приложение. Мисля си за Ферм или Райдър.
5 санта не е малко за първите 25 в чам няма да ги усети ама другите 25 в бук незнам щом искаш да е евтин по добре преди да купуваш пробвай да вземеш от някой познат за проба
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз си нося в магазина парчета материал и си пробвам машинките. Мисля, че това е единственото правилно. Не да вярвам на "нечии" приказки и да се надявам. Досега не съм имала проблем* в никой магазин.



* не съм ни млада ни хубава ни руса и цици нямам
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: