• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Да, и аз за този модел умувах J102DA.Няма пирони , но на мен няма да ми трябват, ще го ползвам само за кламери.
Тани - модератор
comunikator написа:
Такер електрически 75W ES14 на Райдер,Спарки Т14 или ръчен Бош HT14 дайте съвет.
40лв/80лв/35лв
Имам последните два. Купих Спаркито , защото трябваше да правя доста овали от гипскартон . За тази цена ми се стори еднодневка , но се оказа желязна машина. Единствения и недостатък наистина са телчетата - намират се по-трудно , но пък са с двойна ширина и не се огъват в твърди материали. Освен това държат по-добре. За гръбчета на мебели определено е по-подходящ и като консуматив и като удобство. Ако не искаш да се прибираш вечер с мазоли това е твоя такер (от опит ти го казвам - именно заради мазолите за следващия обект си купих електрически) Ръчния почти не го ползвам вече.

ПП забравих да спомена че Боша ми е втори - първия се прецака след година две работа.
Kumay - майстор
При Спаркито проблемен е магазина! Даже имаше период когато нямаше резервни в завода, та затова го избягваме!
Novus-а също кове широки скоби - тип "D". Тясните са тип "А"
Буквите в модела указват с какви скоби работи.
Тани - модератор
Какви проблеми мога да очаквам и как евентуално да ги избегна.

Засега съм имал проблеми само с едни телчета (една единствена опаковка от десетте които купих) които се отделяха едно от друго докато ги сложа в такера.Те бяха купени от Мосю Бриголаж с тяхна си марка. Явно опаковката е изтървана на земята или огъвана. А иначе съм доволен и от оригиналните телчета на Спарки , но тях ги намирам по-трудно
Kumay - майстор
Тани написа:
Какви проблеми мога да очаквам и как евентуално да ги избегна.
Както вече писах, чупеше се магазина!
Но щом досега не се е случило, надявам се да нямаш проблеми! Няма какво да направиш, за да го избегнеш! Ще се счупи или не!
Успех!
dpp - специалист
Ползвал съм Рапид и за скоби и за Кабели. Кабелния още не сме го изхвърлили! За скоби - сменени 2 броя вече. Хубави но скъпи машинки. Сега имам един за скоби и един за Кабели на Novous. Много съм доволен...засега..Метални корпуси, хубав удър и самото прещракване е измислено по време на хода да е в оптимално състояние на ръката. Не като тоя измислен БОШ дето е писан горе. Ще забия 100 скоби със Nowous-а и ръката ми ще се чувства много по-добре ако забия 20 с Боша! Имах го и него - само името му е БОШ! :shock:
..Иначе за електрическите не знам какво е положението, в момента не ги и ползвам профисионално и ми стигат като вариант ръчните. Но електрическия си е кеф от всякъде, не ти се раздробява ръката от щракане по цял ден! :goodman:
valmet - специалист
+1 за Novus
В момента използвам такер Novus и съм много доволен,преди него работех с два на Бош,но и двата се сдухаха за отрицателно време,а и бяха капризни.
comunikator - специалист
Дайте някакъв линка на този Novus модел J 102DA да видя какво представлява,че в нета нищо не намирам за него!? И от къде в София евентуално може да се закупи.Принципно да предпочитам електрически, досега съм ползвам само пневматика,но тъй като няма да го ползвам всеки ден и механичен би ми свършил работа.
Kumay - майстор
http://www.tashev-galving.com/tg/faces/ ... c=0.0&id=4

Ташев Галвинг - Кл.Охридски 68 / Бистришко шосе
EDI - майстор
http://www.novus.de/befestigung/Elektrotacker.8.0.html ето и страницата на производителя.102 струва 79 лева, а 105 струва 134 лева.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: