• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
daniel_ganev написа:
Закупех наскоро такерче Novus J165 EAD та въпроса ми дали ще върши работа за пчелните рамки.консуматив лесно ли се намира
http://www.onlinemashini.bg/brand/stein ... -za-takeri
-Тони- - специалист
daniel_ganev написа:
Закупех наскоро такерче Novus J165 EAD та въпроса ми дали ще върши работа за пчелните рамки.консуматив лесно ли се намира
Аз не съм доволен от марката. Взех един да кова фазери, със скоби 18мм. Изкара около година. После ремонт - 120лв. и още 3месеца.
След това взех по- голям. Той изкара по- малко от година, а след ремонта за около 200лв. не изкара и месец. Ползваха се само за гардероби сглобявани при клиента. Сега си ковем пирончета :) ако е малък обекта и не ни се носи компресор.... В цеха си имам пневматичен - някакъв турски. Използва се всеки ден вече 3-4г.
Chefo77 - майстор
Че нямат ли гаранции тези такери, защо плащате за ремонти??
Новус са вероятно номер 1 при електрическите такери. Ти си първият, който чувам да се оплаква от тях. Е, 165-ицата в старата фирма от време на време изстрелваше по някой пирон като го включиш в контакта, но чак да се счупи ... :?
-Тони- - специалист
Да.. като каза, се замислих:) И двата ги извадих от употреба няколко месеца след гаранцията и сервиз. До колкото си спомням, втория седя в сервиза и по време на гаранцията.... не бих си купил пак.
Тоест конкретно в моя случай няма как да ми върши работа,сглабяне на пчелни рамки(чам 1см.към 1,5см.) най добре са предполагам по дебели скоби 25мм. ДългиДайте идея някои все е правил това....благодаря предварително
То май само Райдър и спарки от по ниския клас са с оторизирани сервизи и на склад части...като размисля пневматичен ще се взима....

..
Последна промяна от daniel_ganev на съб апр 09, 2016 6:02 pm, променено общо 2 пъти.
tysonlkr - специалист
daniel_ganev написа:
Тоест конкретно в моя случай няма как да ми върши работа,сглабяне на пчелни рамки(чам 1см.към 1,5см.) най добре са предполагам по дебели скоби 25мм. ДългиДайте идея някои все е правил това....благодаря предварително
Аз кова рамки с лидълския такер и пирончета 25 мм на райдър 5000 бр. за 10 лв, но допълнително от горната страна кова и обикновен пирон.
Със скоби с моя такер не става защото не може да се доближи достатъчно близо до края на рамката от горната страна.
Илчо Илиев - майстор
daniel_ganev написа:
То май само Райдър и спарки от по ниския клас са с оторизирани сервизи и на склад части...като размисля пневматичен ще се взима....

..
Колко рамки ковеш?
Аз служебно кова понякога,когато има такава поръчка,но ползваме само пневматични такери, кова и с кламери 30-35мм и пирони 30-35,зависи кой такер остане свободен :lol:
Не знам защо ковеш и отгоре,но...ти си знаеш..
В една друга тема, пак за такери бях писал,че си взех ел такер от битака, кове 25мм кламери и 30мм пирони,точно за рамки го взех,но понякога не успява да дозабие ,явно липата му иде жилава :lol: ...
Ако ковеш повечко рамки,ще трябва пневматичен,има компресорчета из Плювалника,а такер...ние ползваме на Рапид и Макита,не знам колко стотин хиляди кламери минаха през тях,но все още бачкат...
Въпроса е ,че добър-качествен ел такер ще ти струва колкото компресор+такер,а определено има разлика в работата
mavryt4o - майстор
Ако са малко кошерите ковеш си пирончета ако са повече или си решил да разширяваш инвестираш в пневматиката там е истината с ръчни или електрически само нерви.Ясно е с трици маймунки не става все пак очакваш приходи.Между другото има добри отзиви за ел такер на спарки около 70 лева .
ridik - специалист
Колеги необходим ми е такер за сковаване на пчелни рамки но нямам възможност за пневматичен такер поради липса на компресор а покупката на такъв ще ме натовари финансово .Затова се ориентирам към електрически.В нета намирам два които отговарят донякъде по параметри на моите изисквания а и тези на работата за която ще ги ползвам .Едната марка е Рапид употребяван 606 а другата по неизвестна Топ Крафт но нов с показатели и цена като на Рапида.Дайте мнения за и против едната или другата машина като марка, консумативи, подръжка като не забравяме, че по-класната машина все пак е втора употреба докато другата е нова .
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: