• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 38
Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Да попитам нещо- трябва да прикрепя едни арматурни пръчки към дървена рамка, та ми дойде на ум да го направя с ел. такера. Но се чудя дали ударника няма да се счупи, тъй като скобата трябва да хване арматурната пръчка, т.е. ударника ще удря в метала.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) За счупване не знам, но няма да забие скобата
Пробвай с дървена пръчка :-)
nautilus33 - майстор
Мисля да изкопая каналчета, в които да легне арматурната пръчка, така че да е наравно или с няколко милиметра по-ниско от равнината на летвата.
Kumay - майстор
nautilus33 написа:
Да попитам нещо- трябва да прикрепя едни арматурни пръчки към дървена рамка, та ми дойде на ум да го направя с ел. такера. Но се чудя дали ударника няма да се счупи, тъй като скобата трябва да хване арматурната пръчка, т.е. ударника ще удря в метала.
Ако такера кове и скоби за кабели - с тях мисля, че ще стане без да вкопаваш. 14 милиметровите коват кабел 6 мм.
nautilus33 - майстор
Ами не, само обикновени скоби кове. Сега пък излезе, че не знам с какво най-бързо да изкопая каналчетата, защото имам около 35 пръчки, т.е. 70 каналчета. Мислех с фрезата, обаче единственият прав фрезер е по-дебел от арматурата и каналчето ще е значително по-широко. Така че, ако се сещате за друг бърз вариант, давайте акъл :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами не казваш какво трябва да се получи! Така както си го писал, аз бих закривила гвоздейчета, например :-)
Kumay - майстор
nautilus33 написа:
... Мислех с фрезата, обаче единственият прав фрезер е по-дебел от арматурата и каналчето ще е значително по-широко. Така че, ако се сещате за друг бърз вариант, давайте акъл :)
Ами купи си някакъв евтин фрезер, който ще върши работа.
nautilus33 - майстор
n_a написа:
Ами не казваш какво трябва да се получи! Така както си го писал, аз бих закривила гвоздейчета, например :-)
Ами трябва да се получи нещо като решетачен под.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nautilus33 написа:
n_a написа:
Ами не казваш какво трябва да се получи! Така както си го писал, аз бих закривила гвоздейчета, например :-)
Ами трябва да се получи нещо като решетачен под.
Интересно. Поясни, моля
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 38

Тема "Такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: