Ел. инструментите. Консумативи.
Razer_86 - специалист
Здравейте колеги, имам следния вариатор:
Прикачен файл:
IMG_20240313_170732_copy_2302x3069.jpg
До колкото разбирам редукторната кутия е разделена на две секции. Двете тапи за доливане отгоре които виждате. Всяка секция има по три пробки за изтакане на маслото. Това което ми стана интересно е че в лявата секция има грес, а в дясната - масло. Въпроса ми е това нормално ли е според вас и така ли трябва да бъде? :?
preslav - майстор
Според мен не е нормално или поне не е логично да има пробка за наливане, нивомерна и за източване - грес се набива с такаламит, а не се налива.
Andri01 - майстор
Трябва редукторно масло, то е по-гъсто от двигателното. Ако това положение е нормално,то между двете секции трябва да има семеринга/ или нещо подобно/ - маслото да не отива към греста в лявата.
Razer_86 - специалист
чет мар 14, 2024 6:37 ampreslav написа:
Според мен не е нормално или поне не е логично да има пробка за наливане, нивомерна и за източване - грес се набива с такаламит, а не се налива.
И аз точно заради тези пробки (за доливане и източване) си мисля че цялата кутия трябва да е с масло. И то както каза колегата по-горе редукторно масло защото е по - гъсто от двигателното. А дали е възможно (този вариатор не е първа младост) ако маслото не е сменяно изобщо да е станало на грес?
По скоро е възможно, ако се смени с масло, да се разбере защо е натъпкана грес.

Тема "Смазване на редукторна кутия на вариатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: