Ел. инструментите. Консумативи.
iivanov - майстор
За добро или лошо взех ферма. Бях залитнал на дремела , ама бройките промо свършили и не се знаеше кога, къде...Като ергономия дремела бие отвсякъде.Къс , лек, много финни операции могат да се извършат без гъвкавия накрайник.Като евентуален минус на модела 3000 мога да спомена ключа за пускане и оборотите -някак аланкат ми се видя.Скила беше крайно неудобен (субективно), а ейнхел (спарки , райдър, агояма и т, н) някак си дълги. Ферма е с подобни габарити , като на дремела, макар , като ергономичност да отстъпва (субективно).Ключа е подобен, като на дремела, но не е "сегментиран" на обороти , т.е не правави "чат-чат". На мощност ( 160 w), бие споменаваните модели отвсякъде , но пък EDI имаше една мъдра мисъл , според която китайските ватове не са като другите ватове. :-D
EDI - майстор
Да ти е честита придобивката. :partyman: Вярно бях споменал, че китайските ватове не са като другите ватове, ама дано твоите китайски са си като нашите. :lol:
razli4en73 - специалист
teon написа:
...по мое мнение,при рядко ползване-недей робува на марки...аз имам 'Енхел-Бавария' от Метро за 35лв+ още 181 консумативи за 18лв/от друга марка/ и ми върши работа...но машинките са за фини неща...
+4 Имам BUDGET от две години.Много сполучлива машинка.Тормозил съм я по 15-20мин. на макс. обороти без да я спра,няма загряване.Желязна!!
CappY - специалист
madsnake написа:
Здравей,
. Незнам как са мултишлайфовете на Dremel, може и по-добре да се държат на ниските степени.
Никак не се държат на ниските обороти. Преди няколко дни си взех 175W последния модел 4300, 1.8 Amp двигател, имал feedback от двигателя, когато е затормозен да си вдига оборотите, дрънци. Започва от 5 000 до 35 000 оборота.До 10 000 оборота даже не може да завие патронника (понеже е с 3 челюстен патронник). Спирам го с ръка.

Според мене на тия обороти може само да си полираш пръстените.
adgj - специалист
Здравейте майсторчета,
моля кажете как да се ориентирам в предназначението на накрайниците?
За металните борчета и дисковете за рязане е ясно, но разноцветните камъни, телените четки, кечетата, пастата, гумените накрайници, полимерните порести дискове/четки, дисковете, които наподобяват тънка ситна шкурка ... не са ми ясни.
Разбирам, че различните цветове означават нещо, но какво?
Има ли някаква таблица за приложението им? За да не досаждам за всеки накрайник!
Благодаря ви.

Тема "Мултишлайф на Скил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: