• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
comunikator - специалист
Ако имах 600лв хич нямашв да става на въпрос ,но имам само 300лв и по никакъв начин в момента няма от къде да намеря повече ,а циркуляра ми трябва сега.
qwerty7 - напреднал
Щом това е бюджета не му мисли.
UNIOR - модератор
Щом това е бюджета изобщо не си Купуваййййй, и ти го казвам най отговорно.
Ако все пак го направиш още при първата ъглова сглобка ще разбереш защо ти го казвам.
Като събереш двата детайла и се вижда просвета с просто око.

Машините за дървообработване се делят на три класа на точност грубо казано.
1 -- това са стационарните разкройващи машини.
2 -- това са герунг машините с хоризонтално изтегляне.
3 -- и най-нисък са герунг машините само с потапяне.

По добре си вземи един на пасвател и с триончето лека полека.
UNIOR - модератор
Една скица набързо за да визуализирам какво имам предвид.
Предполагам такъв вариант не те устройва, правили сме какви ли не опити с клиенти, слагали сме скъпи и прескъпи дискове, обирали сме луфтове по самата машина където има и резултата е все същия.

Прикачен файл

класове.jpg
класове.jpg (35.66 KиБ) Видяна 9959 пъти
comunikator - специалист
UNIOR - Сигурен съмс теб и знам,че си прав,но какво да направя като в момента пари нямам.А машина ми трябва спешно , защото имам поръчка на 10бр алуминиеви рамки и 12 стационарни комарника.Комарниците мога и на 90 градуса но рамките ми трябва нещо което да ги реже що годе добре на 45 градуса.Досега ходех при един пич да си ги реже на неговия циркуляр,но ми писна да му се моля.Неудобно ми е.
Имаше едни турски циркуляри за разкрой пак потапящ,рязъл съм известно време алуминиева дограма с такива и бях доста доволен.Преди 5-6 години цената им беше около 500-600лв сега съм сигурен,че са по евтинки,но не съм виждал никъде такива.Мисля ,че се казваха YILMAZ или нещо подобно.Тежички са за класа си около 35-40кг са.
UNIOR - модератор
По добре иди при приятеля си да ти свърши работа и после се почерпете по няколко бири, парите скътай за по-добри времена когато ще можеш да си купиш добра машина която ще ти върши работа :) :)
kotyo - специалист
На същия сайт, към който си дал линк има друго Metabo KGS216, което е с изтегляне и струва 329 лв. То не става ли? Или е същия клас на точност и е все тая?
UNIOR - модератор
Става :)
п.п. това и аз съм го пропуснал
qwerty7 - напреднал
Работил съм с чисто нова макита за хиляда и кусор лева, която даваше отклонения в градуса.Просто линеала беше крив.Най интересно беше, че го сменихме с нов и той беше същия.Не е гаранция че по скъпата машинка ще е перфектна.Просто запомняш какво отклонение дава и си го пресмяташ.
comunikator - специалист
Ето http://www.toolsbg.com/index.php?c=51&p=255 тук разликата е само изтеглянето и минимално по-голямата мощост.Само не разбирам как изтеглянето спомага за точното рязане на градус. Обяснете Ми!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Настолен герунг циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: