• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
wanderer - специалист
ако ползваш точните дискове и режеш някакви тънки алу профили от типа на лайсни, или кант-дръжки предполагам няма да има проблем. няколко пъти съм рязал на моя до 10 мм текстолит, реже го все едно е масивно дърво. предстои ми рязане и на кант дръжки. на него ще ги режа. което не означава че трябва да му лепнеш някакъв диск за флекс и, да го ползваш като металорежеща машина.
Багериста - специалист
Имах преди време един райдер с 254мм диск ,купих му и диск за алуминий защото си правих 2-3 алуминиеви врати.Трябва да ви кажа че диска за дърво режеше много по добре и чисто профилите от колкото този за ал. И си перках с него ,след време като продадох циркуляра дадох диска за алуминий като бонус :-D .
wanderer - специалист
Багериста написа:
Имах преди време един райдер с 254мм диск ,купих му и диск за алуминий защото си правих 2-3 алуминиеви врати.Трябва да ви кажа че диска за дърво режеше много по добре и чисто профилите от колкото този за ал. И си перках с него ,след време като продадох циркуляра дадох диска за алуминий като бонус :-D .
  • за рязането сигурно ще ги отреже. въпроса е как би се отразило на прецизността на машината в бъдеще. особено на циркулярите с изтегляне. нека не бъда неправилно разбиран. не пропагандирам рязането на метали с дървообработващи машини като практика. по скоро инцидентно отрязване на тънко цветно, колкото да не се молиш на някой, или да се изнервяш с лай__та забъркани от някой разкройчик.
Багериста - специалист
Колега те профилите са кухи в средата , а и за тях почти не съм ползвал изтеглянето на циркуляра. А като се оглеждах за следващия циркуляр прегледах доста марки и модели ,и при повечето в описанието казват че може да се режат ал и пвц профили разбира се с подходящия диск .Накрая купих един турски с който работят повечето малки производители на дограма ,марката е озцелик на 300мм диск ,без изтегляне.
bimbaeco - майстор
Тарикатски начин да си направиш стопер:
http://www.finehomebuilding.com/2014/08 ... =111883816
пишман_майстор - майстор
@Багериста
Йозчелик циркулярите са си чудесни !
@bimbaeco
Хареса ми идеята, от какво е шайбата ? Зле съм с английския..
bimbaeco - майстор
Тръбен фланец се казва, но по нашите земи май го няма:
http://www.ebay.com/itm/1Pcs-1-2-INCH-B ... 1ebd305349
Но има други начини да се закрепи тръбната стяга.
nikolson - майстор
Има ги, но са за тръби в мм размери, а не цолови. Иначе, парите са такива.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Настолен герунг циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: