• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
bat_danio - специалист
Ако режеш бавно без да натискаш много може да среже и 100мм( аз с моето 85мм по каталог си режа инцидентно гредички 12/12см) ,ама не е препоръчително да го ползваш дълго така. Не се товари само мотора от по дебелия материал , а и всико останало.
EDI - майстор
Най-вече се товари опорната ролка, може и носача да се изкриви.И аз си правя такива експерименти, ама не натягам, оставям го само да реже.
Lisko - майстор
Ако ножчето няма чапраз, при дебел срез може да заклини или прегрее.
Тия дето нямат са полезни при установки за право рязане когато ножа се движи между две ролки които го държат да не се отклонява настрани.
пишман_майстор - майстор
Аз съм "товарил" някое от моите зегета с по-голям нож. Но това си го позволявам на тези които са с изцяло метален корпус на главата. Отделно и с както споменаха по-горе колеги: с нежно подаване , "обикаляне" (ако позволява детайла) и т.н. На по-пластмасовите зегета е силно непрепоръчително. Поддава от зор "короната" в редуктора и се оронва "зъбчатката" на ротора , а замине ли там- нов ротор е необходим.
nautilus33 - майстор
Най-накрая се сдобих с ножчета за зегето :) Само да попитам, понеже до сега не съм работил със зеге. Като монтирам ножа и преди да стегна винта, който го държи, силно ли трябва да притисна ножа към ролката, която се опира в задната му част, или леко да го натисна към нея, докато видя, че опира и да затягам?
bat_danio - специалист
Ролката има ли пружина или махаловидно движение. Трябва да упира в нея без видим луфт,не чак силно.. и да знаеш че се смазва тая ролка от време на време(рядко ,но не никога) иначе си заминава.
nautilus33 - майстор
Това е, само че не е с каналче, а обикновенна ролка. Със силиконово масло ли да смажа, а също така да капна ли и на държача на ножа? Че ми се вижда,че има някаква смазка като грес по него, но почти не е останала.

Изображение
пишман_майстор - майстор
Не може да няма канал! Явно е правен някакъв "тунинг" преди....
Обикновено масълце става, принципно ползвам един спрей за вериги ( мотовериги ) с него ми е най-удобно, но реално става с всякакво масло, шевно, дифернциално, двигателно, каквото имаш вкъщи подръка. Редовно капвай , щото се скапва бързо, често на някои модели зегета - и оста заминава едностранно ( защото не се върти , не е фиксирана със зегерки като повечето, а е стегната в единия край с резба и така само ролката се върти и жули сериозно оста )
nautilus33 - майстор
Ето снимка. Канал няма и предполагам затова раменете на дъжача са наранени. Иначе оста на ролката се върти. Маслото как да го капна? Така както е надолу с главата, за да влезе навътре или трябва да разглобя?


Изображение
пишман_майстор - майстор
Капваш малко масло отстрани м/у ролката и планката. По-големия проблем е, че не е наред ролката на самото зеге. Или е сменяна с друга "квотоимаподръка", или е износена зверски. Ще ти съсипва и ножчета, отделно няма реже правилно каквото и да правиш...кофти работа...
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: