• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Christo - майстор
Ако си забелязал нещо обидно в думите ми, не съм искал да прозвучи така. Какво конкретно да ти кажа? Не се правят инструменти и приспособления от чам, липа, топола и изобщо от мека дървесина! Защото бързо се скапват. То и правенето им от дърво, каквото и да било, е вече компромис. Разчитаме, че ще се ползва по-рядко, и няма да фалира още утре. За да има от приспособлението смисъл, то трябва да бъде точно направено-луфтове, кривини, все едно е металорежеща машина. Говорим за десети от милиметъра и за части от градуса. И всичко се обезсмисля ако зегето е евтинджос. Какво е твоето, като качество, не знам. Виж колко струват марковите Макити, сините Бошове, има и други марки, и ще се ориентираш. Хубавите и евтините неща ги продават на различни щандове. Нищо лично и успех!

ПП. Чефо е 100% прав
k0st4din - специалист
Така, така:
Първо много съм наясно, че зегето е евтинджос - няма спор в това.
Christo: Не съм се обидил от твоите думи, но мисля, че се отклони от питането ми като се насочи към самата направа на това приспособление. Питането ми беше и е насочено към зегето, този пример го дадох, само да се хване идеята, че едното реше право, а моето танцува, като хахаво. Да разбирам, че няма как да бъде идеално право, но да го завъртам на определени градуси, само и само за да излезе нещо що годе право - то и това не го разбирам.
Второ:
Chefo77 - след твоите думи, се заех с разглабянето на цялото зеге. М*мка му, много си прав - в правата пластина, която идва отвътре и достига до долу, където се завива пластината (тази която затяга ножа) - та тази отгоре, има канал, та този тъп канал ми създава всички проблеми. Някак си е направен малко по-малък и когато поставям ножа, той не може да влезне правилно и усуква всичко. Да, много е малко и почти незабележимо с просто око, но проблем има и то още от нов е бил такъв и сега е същото.
Според мен имам два варианта.
Първи - да отида до сервиза и да им кажа да ми сменят този водач, ако не искат, понеже съм отдавна извън гаранция (то аз и толкова съм работил с него), ще го платя и ще си го сменя у дома.
Втори - мога да заделя около 200 лв. + -, няма да го използвам кой знае колко, но искам като го взема в ръце да знам, че имам нещо, което ще ми свърши работа както трябва. Та в този ред на мисли, на какво да се спра, като лично за мен имам две изисквания, да може да реже до 100 мм, както е моето и повечето казват, че зегетата с бързият захват не са добри, което ще ме спре отново на моят с двете болтчета.
Ако първият вариант не стане, то предложете ми нещо.
Хиляди благодарности!
Поздрави
ESPACE - майстор
k0st4din написа:
повечето казват, че зегетата с бързият захват не са добри, което ще ме спре отново на моят с двете болтчета.
Имал съм три зегета (Einhell, Parkside i Skil) с болтчета и нито едно от тях не е водило право - кривях ножовете след захвата за да изправя воденето. Сега имам един 24V акумулаторен син Бош с бърз захват - не искам и да си спомням за онези недоразумения. Бърза смяна, право водене - никакви забележки.
k0st4din - специалист
ESPACE написа:
Имал съм три зегета (Einhell, Parkside i Skil) с болтчета и нито едно от тях не е водило право - кривях ножовете след захвата за да изправя воденето. Сега имам един 24V акумулаторен син Бош с бърз захват - не искам и да си спомням за онези недоразумения. Бърза смяна, право водене - никакви забележки.
какво би казал за този модел: https://el-mashini.bg/product/950/probo ... r-max.html
Благодаря ти.
Chefo77 - майстор
Според мен си е рисково да се занимаваш изобщо с тези марки. ЛИЧНО МНЕНИЕ! Дори и да ремонтираш твоето не си струва.
Виждам какъв е бюджета ти, за съжаление не бих могъл да ти препоръчам нищо чак толкова добро, но мисля че това е добър вариант за теб - базов модел на профи Бош, с 3 години гаранция:

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ofessional

Следващото е вече на 275 лева (с 25 ножчета) и за твоите нужди не мисля, че е оправдано. Искаш да режеш 100 мм, това го дават до 80, но не мисля, че ще е проблем с по-дълъг нож. Проблемите при точността ще дойдат от това, че ножчето винаги ще се криви в долния край.
ESPACE - майстор
Донади и вземай предложението на Чефо, разликата в цената не е голяма но истинското си е истинско-сам ще се увериш.
k0st4din - специалист
Chefo77 написа:
Според мен си е рисково да се занимаваш изобщо с тези марки. ЛИЧНО МНЕНИЕ! Дори и да ремонтираш твоето не си струва.
Виждам какъв е бюджета ти, за съжаление не бих могъл да ти препоръчам нищо чак толкова добро, но мисля че това е добър вариант за теб - базов модел на профи Бош, с 3 години гаранция:

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ofessional

Следващото е вече на 275 лева (с 25 ножчета) и за твоите нужди не мисля, че е оправдано. Искаш да режеш 100 мм, това го дават до 80, но не мисля, че ще е проблем с по-дълъг нож. Проблемите при точността ще дойдат от това, че ножчето винаги ще се криви в долния край.
Здравей,
при всички тези криви мои линии, ме интересува само да реже право :) , виждам, че твоето предложение е с бързо захващане, както спомена преди теб колегата, че бил по-доволен. Направо ще отида утре в магазина им в София да си го взема.
Дали би могъл все пак да изпратиш линк на това, което е 275, аз нещо не мога да го намеря в сайта (ако е в същият сайт).
P.S - намерих го, но то е по-слабо като ватове, най-вероятно е заради ножовете на тази цена.
Аз имам над 40 ножа. :)
Последна промяна от k0st4din на нед дек 03, 2017 7:42 pm, променено общо 1 път.
k0st4din - специалист
ESPACE написа:
Донади и вземай предложението на Чефо, разликата в цената не е голяма но истинското си е истинско-сам ще се увериш.
Изобщо не го слагам под съмнение, вече се напатих, по-добре дори и веднъж да го ползвам, да ми свърши качествена работа отколкото да се мъча като сега.

А за кой вариант ми казваш да си взема, защото споменаваш за малката разлика в цената, но между моя избор и неговият или първият негов и вторият за 275 лв. ?
Благоадря ви!
Последна промяна от k0st4din на нед дек 03, 2017 8:46 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Между твоя RTR за 122 и този BOSCHза 177. Боша за 277 не е с бърза смяна https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ofessional
k0st4din - специалист
Благодаря ви много.
Още утре ще отида в магазина и ще го взема.
Бъдете живи и здрави. =D>
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: