• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Lisko - майстор
k0st4din написа:
Здравей,
много съм съгласен с теб.
Принципно нямам на идея колко струва твоето зеге, но това което коментираме, аз да отида да си купя, все пак цената му е 230-240 лв., ако не е на промоция и би трябвало да говорим за доста по-високо качество.
Ами в моя случай направо е срамота да се оплаквам. Някъде около 50 CAD беше. Например това:
https://www.lowes.ca/jigsaws/black-deck ... 18923.html
е по нов модел и е 51 CAD което е равно на 66 лева.
PIP - майстор
Зегето на maffel го хвалят да реже право с тяхното ‘дебело’ ножче, но аз не съм го виждал. Моя десет годишен бош да чукна на дърво още държи и с добър нож реже добре на 90градуса, ако не, леко коригиране на ъгъла на основата оправя нещата. k0st4din, зегетата дето си пробвал имат ли промяна на ъгъла на основата? Също така моя бош няма проблеми дебелите ножчета на фестул.
k0st4din - специалист
PIP написа:
Зегето на maffel го хвалят да реже право с тяхното ‘дебело’ ножче, но аз не съм го виждал. Моя десет годишен бош да чукна на дърво още държи и с добър нож реже добре на 90градуса, ако не, леко коригиране на ъгъла на основата оправя нещата. k0st4din, зегетата дето си пробвал имат ли промяна на ъгъла на основата? Също така моя бош няма проблеми дебелите ножчета на фестул.
Аз се бях насочил точно към определен модел и казано честно бях извадил и парите да го платя, но нещо ми светна и помолих жената да ми даде един нож за да видя как ще стои и след резултата който показах и обясних в предните коментари се отказах.
Да не говорим, че след като колегата ми го силно препоръча (силни благодарности към него), отидох и в другият им магазин, но там пък имах други приключения, че там им е и сервиза. Направо помолих да излезне техника им. Мноого разбран човек, но когато му обясних, за проблема - Той милият, го взе зегето в ръце, поогледа го и ми каза: - Ми не е твоето зеге. Няма какво да го пробваш, те всички са едни и същи. Щом в другия магазин е кривил ножа и това ще го криви. Ако искаш насочи се към Dewault, да видиш там дали няма да ти допадне някое.
Бауууууууу, направо ме уби отвсякъде. Усмихнах се леко, и си тръгнах.
Та, с две думи - мисля че това зеге, което гледах няма такава настройка.
Lisko - майстор
А може би бавно но сигурно вървиш към малката Макита.
:wink:
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да попитам. Преди това се извинявам предварително, ако въпросът ми не е за тази тема.

Имам махален прободен трион на Парксайд. Но нещо не ми харесва как прави срезовете. Не ги дъвче, а самият нош се криви вертикално и срязът става крив. Забелязах, че колелото, което води ножа има лек ход ляво-дясно. Долу горе с толкова е и отклонението при ряза и кривините. Както е така на практика не мога да го ползвам, защото ако ползвам трион или ножовка, срязът ще е доста по-прав.
Въпросът ми е това направляващо колело със стойката му подлежи ли на смяна или ремонт?

Поздрави, весели празници.
unicata - специалист
колега това вече го дъвкахме в темата, до колкото разбирам е нормално при рязане на дебели плоскости, ако искаш да режеш нещо по-дебело от 15-20мм си вземи циркуляр. за ламинат и дъски по сантиметър зеге но нагоре си иска циркулярче.
nakatasan - специалист
чет дек 13, 2018 2:33 pmunicata написа:
колега това вече го дъвкахме в темата, до колкото разбирам е нормално при рязане на дебели плоскости, ако искаш да режеш нещо по-дебело от 15-20мм си вземи циркуляр. за ламинат и дъски по сантиметър зеге но нагоре си иска циркулярче.
Дебело, дебело, колко да е дебело? 18 мм ПДЧ. Със старото зеге, което е амортизирано същите дебелини съм ги рязал и срязът беше доста по-прав.
Питането ми е дали тази направляваща планка с колелото, може да се смени? Другото е самият нож да е гаден и той да криви. Отгоре на плоскостта където следвам начертаната линия се води добре, но отдолу е гадно и става на вълни. не е нормално това.
Поздрави
EDI - майстор
Ако искаш прав срез, вземи ножове БОШ ПРОГРЕСОР, по-широки са и не се кривят толкова отдолу.Ако всичко по машината е наред, няма да имаш с тях проблеми.И не натискай, както при врязването, така и после, остави да реже сама.Иначе по принцип се сменя целия маховик.Може и само ролката.По принцип фабричните ролки не са читави, понеже в основата са по-широки от ножа.Аз си поръчвах ролки на стругар, като канала е с ширината на ножа.
Svezar - специалист
Каква е цената на такова ножче Progressor за дърво,че в нета намирам някакви цени от които ми се изправя косата !
plamen6703 - майстор
Около цената на кутия цигари струва такова ножче :wink: ! :partyman:
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: