• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Lisko - майстор
Здравейте, това ми е първо включване в този форум.
Видях, че се е обсъждала немската масичка http://www.neutechnik-toolshop.com/prod ... saw-table/
и съм се наточил да я поръчам, но една дреболия остава да ме тормози - не мога да разбера от триончетата които продават колко им е гъстотата на зъбите.
Питах ги през формата им в сайта и получих доста незадоволителен отговор от някоя си Роберта, предполагам жената или дъщерята на шефа, която общо взето каза - "Не можем да ви предоставим информация за TPI (зъби на инч), нашите клиенти винаги са се ориентирали успешно кое какво е".
Не знам може би аз съм тъп. Много ще съм благодарен ако някой ме осветли по въпроса.
Благодаря !
EDI - майстор
Можеш да използваш всякакви марки и модели ножчета, това да не те притеснява.Подбирай си ги според материала, който работиш и качеството, което търсиш.Иначе и аз никога не знам колко зъба на инч имат ножовете, с които работя., просто знам какъв вид нож ми трябва за определен вид работа.
Lisko - майстор
Ем да де, то хубаво като го видиш да прецениеш, ама за техните само по снимката трябва да преценям.
Целия ми зор идва от това че техните са 132мм дълги, което дава възможност за рязане до 40мм дебелина.
Не че никъде другаде няма толкова дълги (и дори повече) но не мога да намеря по-добра цена (особено като се сложи и транспорта). А при тия, ако вземам и без друго масичката, транспорта на ножовете ще е без пари.
Аз имам разни, но всичките са ми по-къси.
EDI - майстор
Поръчай си от всички видове по един-два и после какъвто ти върши работа.Може да определиш според вида материал за който го дават тези и да сравниш с БОШ-овските за същия материал.Надали ще има някаква разлика в броя зъби и чапраза.Иначе БОШ имат 152, 180 и 250 мм дължина за дърво.Като гледам обаче май и масовата дължина от 117 мм ще ти свърши работа.
griffin - майстор
колега
http://www.boschtools.com/Products/Acce ... CatId=1327
за други марки ножчета сигурно има ама трябва да си ги търсиш според марката която ще купуваш.
По принцип от Item # ако гледаш има и на други производители които са номеровани по този начин примерно T101 и така нататък. По 5-10 ако си взимаш излиза по евтино и имаш запас :-).
Lisko - майстор
Благодаря на всички!
Поръчах, сега да видим кога ще дойде, че нямам търпение да почна да режа :-D
Lisko - майстор
Немската ми масичка дойде, но честно казано първите опити са разочароващи. Дано да е както когат' се учиш да караш колело.
Реже супер само много тънки дъски - 6-7 мм
С 19мм вече става проблематично. За 30-тина см срез прави 4мм отклонение. Просто ножа си тръгва в едната посока и ако дъската е достатъчно дълга накрая ще го счупиш.

Те пишат в ръководството че това може да е от самото зеге, демек ножа ако е накриво и тогава препоръчват да завъртиш цялото зеге спрямо масичката (около ветикална ос) за да компенсираш. Хубаво, но става дума за много малки ъгли - на око като гледаш е перфектно - чак като почнеш да режеш виждаш, че иска нова корекция. Писна ми от корекции за днес.
И най-важното - великия водач от горе дето трябва да държи ножа явно не върши никаква работа щото си криви и с него и без него. Ами хубаво, да речем зегето ми (Black&Decker) е криво - защо водача не помага. Ако пък е право - тогава кел файда от водач.
Не знам. Освен да съм аз идиотът, щото по нета не намерих оплаквания.

Факта е обаче, че са силно невъзпитани в тая фирма. Значи още преди да почна опитите по рязане, написах едно писмо в което най-любезно питам -- понеже детайл еди кой си не пасва добре на друг детайл, какво биха ми препоръчали. Отговорът е един ред в който (превеждам дословно от английски) се казва: "Кой си ти ? Няма име на изпращач". Което е пълна глупост първо защото под писмото съм си написал името и второ защото съм цитирал най-отдолу тяхно писмо до мен в което ме уведомяват че са пратили колетчето, тоест очевидно съм клиент не съм някакъв дето пише писма ей тъй за спорта.
velsi - Почетен майстор
Върни им го този боклук и си карай както до сега.
profesionalist_wood - майстор
Ееееее аз преди 3 години се бях наточил за тая масичка,та щях да звъня на приятели в Швейцария да ми я купят от Немско,ама твоя пост за масичката ме отказа напълно :проба: Добре че не съм се преебал яко

А пък тая Роберта заслужава едно- :проба:
Lisko - майстор
Склонен съм да вярвам, че зегето ми е калпаво, тъй че да не отписваме масичката още.
Тоя път получих писмо от Райнхард, което звучи по-професионално.

Ще докладвам пак.
За съжаление калпавостта не личи ако го водиш с ръка, но ако е фиксирано на масата, става важно.

Ще поизхабя още малко дъски и ще опитам да го настроя. НО ако не стане, ще мисля за ново. Днеска отидох в магазина - разгледах Макита, ДиУолт, Бош и още едно.
Боша беше много голям и тежък но Макитата и Ди-уолта ловяха око (последния с 3 години гаранция и връщане до 90-тия ден)

Мерси за моралната подкрепа, вчера не можех да си намеря място от яд.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: