• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Няма или не можеш да го видиш. Старият SDS захват иска стягане отгоре.
nautilus33 - майстор
Не мога да видя, понеже не е при мен. Но ми казаха, че липсвало нещо като гайка или нещо подобно, което затяга ножа. Много прилича на това

Изображение
Chefo77 - майстор
Извинявай, пас съм :)
Имах предвид ето този тип захват:

https://www.youtube.com/watch?v=s-NEFCWUG6U

При теб явно е още по-стар случая.
Оторизиран сервиз - предполагам там ще знаят.
nautilus33 - майстор
Взех си едно употребявано зеге Макита 4300BV. И първото нещо, което направих е да проверя четките, понеже има леко искрене(доколкото знам, дори и всичко да е наред, слабо искрене винаги има). Та, според производителя, четките трябва да се сменят, когато се изтъркат до ограничителната черта. На тези такава липсва. Според данните, които намерих, цялата дължина на четките е 12мм, а тези в момента са на 9мм. Та, да ги сменям ли или могат да карат още, и до колко мм горе-долу да ги държа, след като няма ограничителна черта, по която да преценя кога са за смяна.
plamen6703 - майстор
Не сменяй четките има още "хляб" в тях :) като станат за смяна сами ще се обадят :wink: :partyman:
nautilus33 - майстор
Ясно. Макар че, ми се ще да ги сменя малко преди да се "обадят" :-D Утре ще си търся нож, че ми казаха, че в един магазин ми казаха, че този захват го нямат, имали само SDS.
пишман_майстор - майстор
nautilus33 написа:
Някой може ли да каже дали държача на ножа е един и същ за всички по-стари модели на бош(син) или са различни? Че намерих едно, но няма държач за ножа(механизма за закрепване).
Това е стария захват с двойно Т . Намират се все още такива ножчета, но не знам има ли ги при нас.
Примерна снимка какво представлява опашката на захвата
Прикачен файл:
2 T.jpg
2 T.jpg (5.67 KиБ) Видяна 1488 пъти
nautilus33 - майстор
пишман_майстор написа:
nautilus33 написа:
Някой може ли да каже дали държача на ножа е един и същ за всички по-стари модели на бош(син) или са различни? Че намерих едно, но няма държач за ножа(механизма за закрепване).
Това е стария захват с двойно Т . Намират се все още такива ножчета, но не знам има ли ги при нас.
Примерна снимка какво представлява опашката на захвата
Прикачен файл:
2 T.jpg
Ами взех си вече едно Макита. И за него не са много разпространени ножчетата, и до сега намерих само в Ташев такива, който са си на Макита. Ако не намеря другаде, от там ще взема, че нямам търпение да го тествам :) Всъщност намерих някакви китайски, с почти същия захват, само че дупката, в която влиза болта за закрепяне на ножа е по-мала, та се чудя дали няма да стане да я разширя с една бургия, но не знам до колко ще е безопасна работата след това, т.е. да не му се намали здравината на захвата и да хвръкне ножа.
plamen6703 - майстор
Ще стане и няма да има проблем :)
nautilus33 - майстор
Може да купя някоя и друга бройка тогава и да опитам :)
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: