• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Имах предвид за смазването на държача. Ролката ми е ясно как. Иначе да взема да поръчам нова ролка тогава, с каналче.
пишман_майстор - майстор
Не са евтини, няма се учудя ако ти искат 15-20лв за нея....На мен ми се наложи два пъти да взема за Бош ( различни модели ) и двете ролки бяха по над 15лв бройката.
EDI - майстор
Поръчай си на стругар няколко ролки, като му кажеш да ти направи канала няколко десети по-широк от ножа.Така ще избегнеш на 90% кривенето на ножа. :wink:
nautilus33 - майстор
Ами само ролката е 7лв и нещо, но доставката е още 5лв. За стругар не се бях сетил. Но познавам един, при който ходих миналата година и ще ида да го питам. Ножа е дебел 3мм. Каналчето 3,5 или 4 да го направи?
ПП Има ли значение от каква стомана ще е ролката?
EDI - майстор
Твърда стомана, 3,5 мм е добре, до 4 е допустимо.
nautilus33 - майстор
Ясно. Благодаря. Всъщност ножа е 1мм дебел, а ролката някъде към 2,5мм. Ще видя тези дни да отида да ми направят.
nautilus33 - майстор
Ще ходя тези дни до стругар, а се сетих. Така като гледате снимката на предната страница, дали ролката като големина/диаметър е добре, или трябва да е по-голяма. Понеже като гледам нараняванията на раменета на държача на ролката, самата ролка е доста навътре, докато на снимката от нета(с новата ролка) се вижда, че леко надстръча.
EDI - майстор
По-голяма ролка, по-добре.Само да не прекалиш.
nautilus33 - майстор
Ами няма как. Като гледам има мегдан за още макс 2 мм, поне разстоянието отзад между ролката и държача е толкова някъде, ако не и по-малко. Така че, надали пак ще надстърча, но ще видим. Даже мисля да го питам и на тази ролка, ако може само каналчето да направи, за да си я ползвам и нея.
пишман_майстор - майстор
На стругаря по-лесно ще му е да ти направи изцяло нова, отколкото на тази да прави канал. Причините са няколко. Казвам го от моя гледна точка. На младини съм я работил тази професия. Моя съвет е да се купи, а не да се прави, финансово едва ли ще е по-изгодно, но...ти си знаеш.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: