• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Тани - модератор
Просто забрави за лазерния мерник и си гледай само ножа и чертата. Поне отгоре среза трябва и може да стане точно по линията. От долната страна - зàбрави! Там винаги бяга. Ако ти трябва качествен срез по права линия, ползвай циркуляр.
ESPACE - майстор
Това ми напомня за първото ми зеге. Budget от Практикер, много мощен 750W :? , лазерен прицел, маховидни движения и една неописана екстра. Захранването на лазера беше в дръжката и след няколко минути работа така загряваше, че през зимата можеше да се работи с машината на минусови температури без ръкавици. :-D И най големия му кусур -водеше ножчетата накриво. Самия му механизъм си беше кривичък. Имаше и разни огромни луфтове извътре ама ги уплътних с латун :lol: . И понеже точно кривото водене ме вадеше из нерви всичките ми ножчета бяха леко изкривени точно под мястото за захвата. Когато въпросното зеге след години си замина със пушек от ауспуха с кеф го захвърлих в кофата.
swissmad - специалист
Тани написа:
Ако ти трябва качествен срез по права линия, ползвай циркуляр.
Това е истината .
Тани написа:
От долната страна - зàбрави! Там винаги бяга.
Ако ползваш правилната машина и правилния нож и със зеге можеш да го отрежеш горе-долу прилично.
http://www.youtube.com/watch?v=LiOoMz4esa4

http://www.youtube.com/watch?v=169JmPBN7RU
Та въпросът ми е - има ли някакъв чалъм при тази операция, трионът ли не е в час или просто аз съм си глупав?
А при теб според мен самото зеге ти води накриво ножа.И аз имах един Райдер дето правеше същите магарии.
kalpev - специалист
uglyduck, опитай да го водиш по линеал или някаква права дъска откъм тази страна, към която ти криви и плота на зегето да се движи по него.
Със старото ми зеге така правех що годе прилични срезове, а то ужасно много кривеше.
ESPACE - майстор
Аз нещо хич не мога да си представя как ще водиш по линеал кривящо зеге. Ще забие ножа за норматив. Единственото спасение е да водиш тялото под ъгъл на среза. Или да изкривиш ножчето както бях писал.
teon - специалист
...моето зеге е украинско-'Фиолент'...на повече от 20г е,но го ползвам само любителски... оригинално отдолу на плота има две ргулируеми правоъгълни пластинки от графитен бронз между които се движи ножа...при евентуално кривене,опирайки в тях, му придават допълнителна стабилност...в момента не е при мен, някой ден ще го снимам...долу на клипа на 45сек. се виждат...
http://www.youtube.com/watch?v=VeujuQQOqC8
teon - специалист
...няколко снимки на зегето...
Прикачен файл:
Canon 005.jpg
Прикачен файл:
Canon 007.jpg
Canon 007.jpg (91.51 KиБ) Видяна 3220 пъти
Прикачен файл:
Canon 009.jpg
Прикачен файл:
Canon 010.jpg
Canon 010.jpg (81.79 KиБ) Видяна 3220 пъти
EDI - майстор
Аз въпроса за правото рязане съм го решил вече. :-D Моя СКИЛ 4370 има голяма и хубава ролка, но не дотам стабилни ребра на държача.Като натегнеш и се отварят минимално и ролката се движи ляво-дясно.Като режа на ръка, всичко е наред, ролката се самоцентрира.Като тръгна да режа по линеал, среза винаги бяга.Разгледах го и се установи, че проблема се получава по две причини - първо от луфта на ролката спрямо двете рамена на държача и факта, че ножа е по-тънък от дъното на канала на ролката.Та, първо с две шайби уплътних ролката да не ходи ляво-дясно и въпроса се реши идеално.После си направих нова ролка, канала на която е колкото дебелината на ножовете, които ползвам, ама още не съм я ползвал новата ролка.И ножовете, които ползвам са широките БОШ - ПРОГРЕСОР.
пишман_майстор - майстор
Имам едно зеге на Бош - , оригинално си има опция да "стегне" ножчето отстрани . Колегите са прави ,че за прецизни срезове, особено при надлъжни , е най-добре циркуляр.
krasko_ood - специалист
Здравейте,
При мен случая е следния: Миналата пролет си взех едно от практикер от тяхната марка "бугет". Зегето беше на промоция мисля че го взех на около 50 лв. С лазер който ако се довериш на него ти криви среза. Първото за има няма няколко среза изпуши. Един месец в бокса :axe: . Държаха го точно от дата до дата и накрая излезе "За по голяма сполука да се хвърли на боклука :feuer: ". Второто зеге при подмяна нямаше обороти, другото пък не ще да си сменя оборотите, че третото излезе засега читаво (да чукам на дърво) :headbash: . Гадното при тези зегета че плотчето се изкриви. Трябва да му направя снимка че да видите за какво става въпрос. Сега като гледам на скил и на бош по горните ценови класове на хоби сериите с отлятите алуминиеви плотчета едва ли ще правят проблеми. За рязане използвам ножчета на райдър за 10 лв комплекта. В крайна сметка ако се работи правилно с всяко зеге може да си свърши човек работата в домашни условия. Само искам да попитам кои ножчета са по надеждни в захвата с U или T захват?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: