• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36
Ел. инструментите. Консумативи.
Харалампи - специалист
Лесно ви е на вас, аз рязах със зегето ютонг. Намерих едни дълги ножчета 105 и 155 мм. Много бързо се изхабяват, но си спестих много време и нерви. Двете тераси си затворих.
Браво за темата ,много е полезна. :2thumbs:
Вчера си купих такава машина за съжаление не съм видяла темата за да се ориентирам в марките :) Аз взех Top Tools, кажете много ли са измислени видях промоция и ги взех?
velsi - Почетен майстор
Как да ти кажа... дали са измислени... Май за по-измислени не се сещам. :-D Но на тебе определено ще ти върши работа. едва ли ще го ползваш толкова често.
:lol: Благодаря за отговора ,ами наистина няма да е много за домашна работа от време на време :wink:
Харалампи - специалист
А винтоверт взе ли си?
Не е точно по темата.. но е поне около темата.
Преди 3 години си взех Еинхел.. точно такъв какъвто има на една от снимките в началото. Поради непрофесионалното ми отношение към него обаче се повреди а повредата беше .. изядени зъби на малкото зъбно колело... не счупени а изядени все едно че ги бях усукал. Машинката ми свърши добра работа няколко пъти, обаче на тая марка я извадих завинаги от списъка на това което трябва да имам. Просто не могат да се изработват зъбни колела от желязо за пирони.
Пък и захвата на ножчетата му беше "гениален" с 2 шестограма отпред. Който не е виждал такова захващане, мисля че е по-добре да не вижда. Мислих, разглеждах, четох разни мнения и трябваше да направя избор ХУБАВО или ЕВТИНО зеге.. така или иначе го ползвам 2 пъти годишно...този път реших да спазя максимата.. че не съм толкова богат че да купувам евтини неща.

И си взех това-
http://bg.sparkygroup.com/pt_products.h ... 72/details

Искам просто да споделя разликата.... е няма такава разлика.
Първо оборотите стоят точно там където са били при стартирането. Ако пуснеш на бавни все си мислиш че като захапе материала ще спре. Е да ама не , никакво спиране няма. Не съм професионалист и мисля че тази ще ми върши работа занапред. Лошото е че няма куфар в комплектацията, но този на Ейнхела с малки подобрения пасна идеално. Веднага изниква въпроса... ами какво ли може FESTOOL в сравнение с това??? май скоро няма да разбера :)

За описанията в тази тема по отношение на това как се работи със зеге. Ако ги бях чел може би нямаше да строша старото.... но пък никога нямаше да имам това. Общото чувство от цялата случка е нещо като да ти откраднат касетофона на колата... гадно ти е но не те убива, само прави кефа по-голям когато напук на всичко сложиш 2 пъти по-добър и го пуснеш за първи път.
asenlynch - специалист
А някой ползвал ли такова зеге? :? http://www.proshop.bg/rw/items/1112203- ... 85-aa.html Насочил съм се към него.Ще го ползвам непрофесионално.
griffin - майстор
Аз си купих такова чудо поне до сега е ОК, естествено изработка в китай ама изглежда относително масивно направено като го хванеш в ръка. Относитено грубо изработено но стабилно като усещане :-). Виж и 600 ватовия модел ако няма да ти трябва да режеш талпи на него :-).

Единствения недостатък който съм му открил е че дупката му за смучене нещо не е в час и като пъхна прахосмукачката сгъвам бидона за опилките :-) иначе по често го пускам в режим на издухване на опилките.
asenlynch - специалист
Мерси, грифин! :)
UNIOR - модератор
asenlynch написа:
А някой ползвал ли такова зеге? :? http://www.proshop.bg/rw/items/1112203- ... 85-aa.html Насочил съм се към него.Ще го ползвам непрофесионално.
Модела е обсъждан, потърси по подробно из темите. Аз лично ти го препоръчвам :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36

Тема "Работа с прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: