• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
чет апр 25, 2024 7:37 pmgogo7777 написа:
Гледам, че ти е градски. Покажи му как се заварява с флюсова тел, да придобие човека по-ясна представа.
Явно е от срамежливите, инак би ми било интересно, предполагам и на аудиторията, стига да се присрами.
За домашно ползване един плювалник е достатъчен сякаш. Който има повече работа, ясно е.
Имам си съсед, който под промил не пада, но ръката му художник. Излиза ми по изгодно като цена- качество. Поддържаме и междусъседските отноения на ниво.
Всъщност, двама са съседите, способни в заваряването, като вторият е стругар. Парвал ми е неръждавейка.
Чувствам се късметлия.
gogo7777 - майстор
съб апр 27, 2024 1:07 pmТрифон П.Трифонов написа:

За домашно ползване един плювалник е достатъчен сякаш.
Винаги съм се чудел на травиалноно "за домашно ползване" какво е това ползване...Нима да завариш панта на порта, лека конструкция или дори асмалък е ташак работа..... :shock:
съб апр 27, 2024 2:05 pmgogo7777 написа:
съб апр 27, 2024 1:07 pmТрифон П.Трифонов написа:

За домашно ползване един плювалник е достатъчен сякаш.
Винаги съм се чудел на травиалноно "за домашно ползване" какво е това ползване...Нима да завариш панта на порта, лека конструкция или дори асмалък е ташак работа..... :shock:
Имаш право.
MamaMy - майстор
Сякаш желязото се дели на домашно и служебно. Това го измислиха за да си продават боклуците. Щом пише "Профи" значи е качествено, значи и скъпо. Така навлязоха доста английски термини за които всъщност си имаме чудесни български думи, но нали сме си вероотстъпници, ще кълвем на "Еко, Био, Нано, Лазерни, Фешън" и т.н.
Айде сега интерпретации! Мина 17ч и се почва лакърдията.
С истинска машина ще свърша абсолютно същата работа у дома- ще го наплюя и толкова.
Е, да дам 1500-2000 и за какво? За отговорни работи ще викна човек с ръка.
А щом е у дома, свършено от мен, значи е домашно. Затова съм дал десет пъти по малко.
Mашините, с които мога да работя, са висок клас, за професионалисти. Който иска, може да погледне къде са позиционирани MS 241, 150, 500 и FS 94.
Навесът, дето заварих над уличната пейка още не е убил никоя баба. За дядо да не чува Шефа!
Който не си е написал домашното, веднага да започва!
gogo7777 - майстор
съб апр 27, 2024 6:17 pmТрифон П.Трифонов написа:

С истинска машина ще свърша абсолютно същата работа у дома- ще го наплюя и толкова.
С истинска машина ще го наплюеш, но ще държи, а с другите само ще го наплюнчиш
:drinkers:
Ясно.
Другите, някои от които при вложени 240лв, през последните 6-7 години са донесли на новият собственик (аз съм старият) поне 24000лв, да ги оставим. Работи порти човека.
Тогава, да бъдем полезни на мен подобните сноби, като посочим истинска машина, за такива като мен и значително по добри домашни заварчици.
MamaMy - майстор
Трифуне, щом те няма в заваряването, защо даваш акъл? Ти едва ли ще различиш по работата саксия от инвертор. Остави на хората които знаят и могат да дават съвет. Никой от тях не ти дава наклон как да гасиш или как да катериш. Това, че си имал късмет с ментетата нищо не значи. Тук във форума поне 4-ма изгоряха. Първо питаха какво да си вземат. Вместо насочени от знаещи хора откриха хасковските кутии и скочиха с двата крака. Единия пререва почти веднага. Другите трима през няколко месеца. Истината изскочи на яве. Някои си признаха с половин уста, обаче под натиск от външни фактори всичко се потули.
В интерес на истината аз също пазарувах успешно от Хасковлии. Факта, че машината все още работи ми говори нещо друго. Явно имат и гарантирано читави машини, но при тях печалбата им е минимална. Аз бях нахален, а и машината беше за подарък. Поисках си фактура и след доста усукване ми издадоха такава. Фактурата я приложих към подаръка въпреки, че не е много редно да се вижда цената, но заради гаранцията... Приятелчето още го ползва и то най-редовно. Неговия съсед го харесал и веднага и звъннал на фирмата, но категорично му оказали гаранция и ф-ра. Поръчал въпреки всичко подлъган от цената и греда. Това което дошло категорично няма нищо общо. След първия ремонт майстора също му отказал гаранция. Опита се да ми го пробута аз да го правя, но му отказах културно. Нямам нищо общо с това устройство и с такива не се занимавам.
Все пак във форума пишат професионалисти заварчици, теоретици и преподаватели по заваряване, производители на заваръчни машини и техници ремонтиращи такива. Не сме ние с тебе и на четвърт от тяхното ниво. По-добре да се снишим и само да попиваме знания и опит отколкото да крякаме колко сме велики. Твоя майстор явно е добър заварчик щом е допрял до теб да купува твоя електрожен.
съб апр 27, 2024 8:08 pmMamaMy написа:
Трифуне, щом те няма в заваряването, защо даваш акъл? Ти едва ли ще различиш по работата саксия от инвертор. Остави на хората които знаят и могат да дават съвет. Никой от тях не ти дава наклон как да гасиш или как да катериш....
Бъркаш се нещо.
Къде дадох акъл? Къде крякам колко съм велик?!
Не поощрих ли "хората които знаят........." по горе, да препоръчат истинска машина?!
На кого дадох наклон?

Баси фермана, къде се открехна!
"Моя майстор" е Майстор. Поизгоря му саксията, та му дадох червената кутия да си свърши работа.
Няколко дни по късно поиска да го купи. Плати ми го като нов, въпреки че не исках цялата сума.

Ай снишавай се!
gogo7777 - майстор
съб апр 27, 2024 8:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

"Моя майстор" е Майстор. Поизгоря му саксията, та му дадох червената кутия да си свърши работа.
Няколко дни по късно поиска да го купи.
Трифон П.Трифонов написа:
Ясно.
Другите, някои от които при вложени 240лв, през последните 6-7 години са донесли на новият собственик (аз съм старият) поне 24000лв, да ги оставим. Работи порти човека.
Добре, че не съм "майстор" на петилетката,.... аз ако бях щях да сменя попрището и да стана поп
:roll:
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: