• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
B0bi - специалист
Написал съм "некитайско", не - "нискокачествено". Сам казваш малко по-горе за поръчването на части и сглобяването тук ... Някакви доказателства, че ги прави по уникален собствен проект?
И да назовем "народната" крайнат цена с кабелите, ръкохватката, щипката за "маса". Хайде - назовете я препоръчващите го!
Казвах по-назад, че лично цената не ме събаряше, макар че го взимах за "домашни нужди". Отказах се заради "текста с дребен шрифт" :wink:
gogo7777 - майстор
нед апр 28, 2024 6:42 pmB0bi написа:
Някакви доказателства, че ги прави по уникален собствен проект?
И да назовем "народната" крайнат цена с кабелите, ръкохватката, щипката за "маса". Хайде - назовете я препоръчващите го!
Казвах по-назад, че лично цената не ме събаряше, макар че го взимах за "домашни нужди". Отказах се заради "текста с дребен шрифт" :wink:
Боби, преебал си се, че не си го купил. Друго няма какво да ти кажа. Едва ли ще вляза в полемика да си защитавам позицията. Преди писах писах та ми писна накрая. Купувайте си това което Ви КЕФИ, на мене ми е през..... :lol:
B0bi - специалист
Не мисля, че съм се преебал, най-вече защото не е за профи-цели. DEL 200 си е профи и не виждам лоши отзиви. На мен ми върши напълно удовлетворяващо работа. Възможно е Изата да има някакви по-добри качества, но аз не съм профи, та няма и да ги усетя най-вероятно.
hidrazin - майстор
нед апр 28, 2024 10:06 amBeTaTesTeR написа:
Има и нещо друго, всеки вика то за домашно, не ми трябва скъпо, дай нещо евтино колкото да се уча и т.н. Да ама заваряването е малко по-сложен процес. Не е като перфоратор, включваш и дупчиш и евтин скъп за 10 дупки в годината няма разлика. Като си начинаещ в заваряването и си вземеш калпава машина и не стават нещата и се мъчиш и почваш да се чудиш в теб ли е проблема щото нямаш опит или в машината е проблема...
Напълно погрешни разсъждения.
Както и при всяко друго нещо - учиш се на калпава машина за да станеш добър и после да оцениш качествените и скъпи машини.
Щото има и обратното - някой дето се е учил на скъпи качествени машини, години наред е използвал и хвалел само скъпи и качествени машини и ...
И един ден става СМЕШНИК. Когато се наложи да заварява с нещо от ниския клас.
Въпреки километрите му заварки пак ще си е новобранец... :-D
:partyman:
P.S. Значи викаш да си Фърля на боклука китайчето дето взех преди 5 години за 100 кинта?
Онова китайче дето за тези години съм използвал 5 пъти и за това за което съм го използвал се е представило отлично?
Викаш да го Фърля и да бегам в магазина и да изръся 500-1000 кинта за нещо дето не ми трябва?
Ми не, няма да стане. посмъртно! [-X И не са проблем парите а принципа.
MamaMy - майстор
Докато се учиш е хубаво да почнеш на машина която те улеснява и ти дава увереност, че можеш. След това започваш да слизаш надолу и вече започваш да оценяваш качествата на добрата машина. А дори само запалването на електрода е вече голяма разлика. Домашните заварки никой няма да носи на ренген, но външния вид също не е за подценяване. Загубеното време и нервите също не са безплатни. Аз се учих на трансформатор преди да ида на курс. Дори инвертор си взех преди курса. След курса очите ми се отвориха. Вече гледам по-различно на избора на апарат. Докато преди се задоволявах да заварявам с рутилови електроди, вече не е така. Оцених базичните и това, че са доста по-трудни за работа не ме притеснява вече. Дори сега при работа избирам тях. Ако сега трябваше да купувам инвертор, щях да пропусна първоначалния си избор. Съвети отстрани лесно се дават, но има път който всеки трябва да извърви и грешки които да допусне сам. Бих се радвал ако някой още на времето ми беше подарил един инвертор както аз направих за приятел. Първият такъв който купих за подарък беше GYSMI 161 от Калоян. За мен обаче нямаше.
gogo7777 - майстор
нед апр 28, 2024 10:07 pmhidrazin написа:

P.S. Значи викаш да си Фърля на боклука китайчето дето взех преди 5 години за 100 кинта?
Сакън, не то фърляй......след 100 години това сандъче ще струва милиони. Пази го и не го използвай.

:drinkers:
hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 7:04 pmgogo7777 написа:
Пази го и не го използвай.
Не го пазя но не го използвам често - както и писах. Просто за него няма много работа.
Иначе за няколкото пъти дето го използвах вече се е изплатило.
Демек всяка следваща заварка вече ще ми е на далавера... :-D
:partyman:
P.S. Между другото китайчето идва без заваръчните кабели, щипка и ръкохватка. Само буксите...
gogo7777 - майстор
Това са лимитирани серии....ако го опазиш здраво след определен период от времето ще струва много пари.
:lol: :lol: :lol:
пон апр 29, 2024 7:27 pmhidrazin написа:
... :-D
:partyman:
P.S. Между другото китайчето идва без заваръчните кабели, щипка и ръкохватка. Само буксите...
Стига бе!
Многоуважаваният г-н Бърдарски си има китайски двойник!

Гога, инвестирах час и половина четене, след което в ситото останаха Фрони, Кемпи и ееее саП.
По редът на споменаване, спрях да се образовам след като последният остана последен.
Първите два не успях да определя на кое стъпало от стълбицата да заемат.
Смятам, че за профан е повече от достатъчно да бръкне в торбата със затворени очи.
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: