• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Стига бе!
Е какво стига бе? Електрожена казах че беше 100-тина кинта или по-скоро 110 кинта.
Заваръчен кабел ШКГД 25mm² е към 10 кинта за метър - 5 метра, 50 кинта.
Плюс още 30 кинта за ръкохватка и щипка - станаха към 70 кинта.
Ми то за самия електрожен биха останали ... 40 кинта бре! :shock:
По-добре така от китаеца, без кабели отколкото да ми прати кабел 6 квадрата от помеднен Халумин който трябва да изхвърля.
Кабели си направих по-читави от тези дето щеше да изпрати китаеца + че и цената щеше да е друга.
:partyman:
Сложно нещо е икономиката.

Днес "излизам" от сервиз. Ще наснимам положението след сервиз и след Трифон. "Услуга" е, не ремонт.
Не, че аз съм по добър. Просто не съм сертефициран, макар квалифициран, смея да твърдя.
Светът стана лъжовен- искаш услуга, плащаш си, а те определят границите.
Затова аз не бих бил успешен, защото ще се старая клиентът да е удовлетворен. Вместо да издам три, ще се "пинкам" с един и вместо 300 ще взема 30.

Правилно не погледнах направиата на излизане. Гледах и се дивих у дома.
Приемам го не с отвращение, а като даденост, с усмиФка. Животът е твърде кратък за да се хабя с негативи.

Бизнес, търгови, услуги, отношения........Всичко стана Менте.

пп. Бърдарски е изключение. Освен него, хейтърите потвърждават правилото.
hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Просто не съм сертефициран, макар квалифициран, смея да твърдя.
Сега сме европеизирани и демократизирани.
Стана стандарт сертифицираните да са неквалифицирани.
Номера е да имаш кинти да си платиш за сертифициране и правилните хора.
После си взимаш неквалифицирани на ниска заплата и ... къртиш кинти което е демократично.
Все пак си сертифициран и никой не сертифициран макар и квалифициран не мое да ти дава тон в работата и живота.
:partyman:
емовлаха - специалист
Бързо се свиква със хубавото !


hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 10:00 pmемовлаха написа:
Бързо се свиква със хубавото !
Така е. И лесно се почва с хубавото но има само един проблем.
Когато се наложи да използваш (примерно в екстрена ситуация или по неволя) наличното, се оказва че си пълен профан.
Факт!
:partyman:
съб апр 27, 2024 1:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 25, 2024 7:37 pmgogo7777 написа:
Гледам, че ти е градски. Покажи му как се заварява с флюсова тел, да придобие човека по-ясна представа.
Явно е от срамежливите, инак би ми било интересно, предполагам и на аудиторията, стига да се присрами.
За домашно ползване един плювалник е достатъчен сякаш. Който има повече работа, ясно е.
Имам си съсед, който под промил не пада, но ръката му художник. Излиза ми по изгодно като цена- качество. Поддържаме и междусъседските отноения на ниво.
Всъщност, двама са съседите, способни в заваряването, като вторият е стругар. Парвал ми е неръждавейка.
Чувствам се късметлия.
Идеята е супер, като нов в материята, за мен всяко инфо и практика е добре дошло.... Естествено бирата накрая е от мен :)
Под домашно ползване имах предвид по-скоро нещо такова
https://photos.app.goo.gl/8FbFeWT96V8YCTAa9 - левият плот, извинявам се за хаоса наоколо, но още не е подредено изцяло.
https://photos.app.goo.gl/Ac3uxTiuPoaVP5z98

Всъщност, след малко размисъл се обадих на АИГ(Георги) по телефона. Човекът прояви завидно търпение и ми даде максимално изчерпателна информация и към края на разговора, за себе си бях решил категорично че ще купя от тях.
Изклчючително коректен и отзивчив, доверих се и не смятам, че съм сгрешил. За мен е важно, когато човек поеме ангажимент, той да стои зад думите си и да го свърши. В рамките на два дни всичко, за което бяхме говорили пристигна при мен. Евала на такива хора!

Като досегашен основно зрител в материята ,а отскоро "бета тестер" :lol: категорично се убеждавам, че за процеса си трябва спокойна и тренирана ръка(не само това разбира се). След празниците смятам малко поизгоря някой друг електрод и да видим дали ще има подобрение :)
емовлаха - специалист
Това е добро за екстрийм, га на някой му са чупи мотиката, два електода и копаньето продължава.

Последна промяна от емовлаха на вт апр 30, 2024 5:20 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Мисля,че в "Практикер" видях на скоро нещо такова. Не обърнах внимание ,обаче до колко ампера беше.
Lutchezar - майстор
https://www.raider.bg/c/invertorni-elek ... -iw30-1718

Това предполагам. Поне има характеристики в описанието.
Andri01 - майстор
Май това беше. Може да взема един, от любопитство, да видя как се държи.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: