• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
На Gys знам от къде са, половината са върнати от мен. Имаше и трафови телоподаващи от разни панаири, нови, само са показвани. След като решихме да не ги продаваме върнахме много машини и се ориентирахме към китайските.
Trakehner1 - специалист
Успях да намеря темата за маските и се разубедих от фотосоларна, предвид, че не ми се даваха повече от 150-на лева. Поръчах стандартна Esab Eco Arc II и от дискутираните там стъкла със златно покритие от едната страна, дано свърши работа :) Благодаря за отзивите!
agj - майстор
Trakehner1 написа:
Успях да намеря темата за маските и се разубедих от фотосоларна, предвид, че не ми се даваха повече от 150-на лева. Поръчах стандартна Esab Eco Arc II и от дискутираните там стъкла със златно покритие от едната страна, дано свърши работа :) Благодаря за отзивите!
За много години!Разбира се че ще ти върши работа.Въпрос на тренировки е да свикнеш да работиш с класически шлем.А златните стъкла са най добрата защита за очите.
Trakehner1 - специалист
Да, поръчах 9, 10 със златно фолио и 11 беше оригинално на Есаб. От маската съм много доволен, много е лека и доста удобна. Не ми харесаха две неща в нея - захващането на стъклата е бая компромисно с тия пластмаси и ми направи впечатление, че отзад остават пролуки - като имам светлинен източник зад мен, напр. лампа, свети през тях и се отразява в стъклото, не се вижда добре при такава среда. Други забележки нямам, баща ми доста и се израдва.

Пробвахме и електрожена ( Deca Siltig 415 ) днес, баща ми каза, че е най-добрият инвертор, с който е работил до сега ( само с китайски купувани някъде от България на цена около 330лв е работил, както и с едно менте на Есаб WS200 ). Аз не съм пипал ръкохватка от 10-на години и първия шев ми беше като че съм заварявал цял живот - много лесно се заварява с инвертор, определено. Чак дъртия се учуди хаха. С базични също става, но с обратна полярност, добре се справи с такъв, но имахме един електрод само и не сме го натискали повече. От любопитство пробвах на какъв ампераж ще започне да лепи 2мм рутилов ( нямах по-малки ) - до 50А без проблем, на 40А трябваше да съм доста внимателен, но имаше прекъсвания и ми залепи два-три пъти, на 30А лепеше и почти не ставаше, електрожена показваше някакъв код на дисплея, който се махна след като вдигнах тока.

Теоретично, ламарина примерно 0.4 може ли според вас да се заварява с тънък електрод и нисък ток или ще я прогаря ( за това си правих експерименти )? Имам и аргонова ръкохватка, но нямам редуцирвинтил, а гледам, че са по 90-100лв.
big_death - специалист
Здравейте колеги ! От известно време търся да си закупя инвертор с телоподаващо - комбинирано , за домашни нужди , и като ровя попаднах на следното : http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20704 . Също и избор на соларна маска , и съм се спрял на тази http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20556 , или нещо в този ценови диапазон . Моля за мнения от по компетентните колеги за надежноста и качеството на тези или на други в този ценови диапазон .
pansim - майстор
Аз на този търговец реални ампери още не съм виждал. Решението бих го взел ако съм на твое място, само ако имам възможност за тест на машината. И ако ти хареса - значи е твоята машина. Пиши на ЛС ако искаш повече инфо.
pansim - майстор
smokee написа:
На скоро взех Varstroj Varin 1605E ,но ме притеснява нещо - при допира на електрода до материала винаги вентилатора на ел-жена спира за момент,след което отново се наема.Това нормално ли е и има ли го при другите собственици на модела?С доста инверторни електрожени съм работил ( и по-евтини и по-скъпи) - такова явление до сега не бях срещал..
Нормално е. Тъпо, но за тази машина си е така. Мога да ти обяснявам...
agj - майстор
big_death написа:
Здравейте колеги ! От известно време търся да си закупя инвертор с телоподаващо - комбинирано , за домашни нужди , и като ровя попаднах на следното : http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20704 . Също и избор на соларна маска , и съм се спрял на тази http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20556 , или нещо в този ценови диапазон . Моля за мнения от по компетентните колеги за надежноста и качеството на тези или на други в този ценови диапазон .
В тоя ценови диапазон търси телоподаващо от марка VION

ИзображениеФирмата е хасковска и имат магазин,в който може да се правят проби.Пробата според мен е задължителна да се направи преди покупката.Но за жалост не мога да дам координати на търговеца.
Соларна маска трябва да бъде със сменяема батерия ,също задължителна проба.Маски има и при АИГ заваряване и при Драгозов. Моята е от АИГ и съм доволен.

П.П. Можеш да погледнеш и това : http://www.argo-market.com/Photo/6257.jpg Предимства -4 год.гарнция. Недостатъци -тежко е 19кг.
pansim - майстор
big_death - като взимаш каквато и да е машина, питай и за сервиз.
Защото, като се наложи /а в този ценови клас ще се наложи!/ да не виси машината докато хване паяжини.
Звънни предварително ей така за проба в сервиза им и питай. Не го казвам случайно - имал съм случки с "доволни" клиенти от подобни фирми
pansim - майстор
Trakehner1 написа:
но не ме притеснява изобщо - занимавам се с електроника и стига да не са залети платките, няма проблем да го оправя или подобря.

Тези дни мисля да го отворя да го разгледам, искам да проуча възмжоността да монтирам по-големи радиатори и по-мощен вентилатор, за да коригирам 10% при 40С :D Изобщо няма да е скъпо, стига да става.
Здравей
Като човек занимаващ се с ремонт на такава техника, добронамерено ти казвам, да не я пипаш машинката докато си работи изправно.
Разбира се, инвертора си е твой, и ти си преценяваш какво да правиш с него. Аз само изказах скромното си мнение по въпроса.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: